Beginpagina van Plantaardigheden.nl
 

Leeswerk.nl
Plantenboeken opengelegd

Sitemap
Index

Plantaardigheden.nl
Artikelen over planten

Leesmaar.nl
Dodoens en andere bijzondere boeken

Leeswerk.nl
Oude plantenboeken

Artseny-gewassen 1796-1813

Flora Batava (1800-1934)
 
     
Letter: druk op CTRL, draai ook aan muiswiel
Bijgewerkt
21-02-2015

«   Platen in kleuren   Zie de volgende pagina »

Alle Afbeeldingen van Flora Batava boek 1-24

Plaat en beschrijving Huidige botanische naam Huidige Nederlandse naam Oude naam

Miniaturen

1, 1

Veronica chamaedrys

Gewone ereprijs

Veronica chamaedrys - Eerenprijs gamanderlijn

1, 2

Menyanthes trifoliata

Waterdrieblad Menyanthes trifoliata - Waterdrieblad
1, 3

Anagallis arvensis subsp. arvensis

Rood guichelheil Anagallis arvensis - Basterd-Muur )
1, 4

Silene flos-cuculi

Echte koekoeksbloem Lychnis flos cuculi - Koekkoeks-bloem
1, 5

Caltha palustris subsp. palustris

Gewone dotterbloem Caltha palustris - Water-Boterbloem
1, 6

Convallaria majalis

Lelietje-van-dalen Convallaria majalis - Lelie der Dalen
1, 7

Chamerion angustifolium

Wilgenroosje Epilobium angustifolium - Smal4 blaadige bastaard Wederik
1, 8

Erica tetralix

Gewone dophei Erica tetralix - Dop-heide
1, 9

Oxalis acetosella

Witte klaverzuuring Oxalis acetosella - klaver-zuuring
1, 10

Viola tricolor

Driekleurig viooltje Viola tricolor - Driekleurige Viooltjes
1, 11

Hippuris vulgaris

Lidsteng Hippuris vulgaris - Duizend-Knoop
1, 12

Hottonia palustris

Waterviolier Hottonia palustris - Water-Violier
1, 13

Convolvulus arvensis

Akkerwinde Convulvulus arvensis - Klokjes-Winde
1, 14

Galanthus nivalis

Gewoon sneeuwklokje Galanthus nivalis - Sneeuw-Bloem
1, 15

Papaver argemone

Ruige klaproos Papaver argemone - Ruige Heul
1, 16

Ajuga reptans

Kruipend zenegroen Papaver argemone - Ruige Heul
1, 17

Corydalis solida

Vinger-helmbloem, Voorjaar-shelmbloem, Vogeltje-op-de-kruk Fumaria bulbosa - Het Vogeltje
1, 18

Ornithopus perpusillus

Klein vogelpootje Ornithopus perpusillus - Vogel-pootje
1, 19

Bellis perennis

Madeliefje Bellis perennis - Kleine Maagdelief
1, 20

Dactylorhiza sambucina

Vlierorchis Orchis latifolia - Breedbladig Standel-kruid
1, 21

Lycopus europaeus

Wolfspoot Lycopus europaeus - Gemeene Wolfs-poot
1, 22

Valeriana officinalis

Echte valeriaan Valeriana officinalis - Genezende Valeriaan
1, 23

Lonicera periclymenum

Wilde kamperfoelie Lonicera periclymenum - Gewone Bosch-winde
1, 24

Aethusa cynapium

Hondspeterselie Aethusa cynapium - Gevaarlijke Tuin-scheerling
1, 25

Adoxa moschatellina

Muskuskruid Adoxa moschatellina - Gewoon Muskus-Kruid
1, 26

Ranunculus bulbosus

Knolboterbloem Ranunculus bulbosus - Knol-Ranunkel
1, 27

Cardamine pratensis

Pinksterbloem Cardamine pratensis - Veld-Kers
1, 28

Erodium cicutarium

Gewone reigersbek Erodium (Geranium ) cicutarium - Fijnbladige Reigers-Bek
1, 29

Hieracium pilosella

Muizenoor Hieracium pilosella - Langhairig Haviks-kruid
1, 30

Urtica dioica

Grote brandnetel Urtica dioica - Grote Brandnetel
1, 31

Verbena officinalis

IJzerhard Verbena officinalis - Genezende IJzerhard
1, 32

Eriophorum angustifolium

Veenpluis Eriophorum polystachion - Veelairig Wollegras
1, 33

Galium verum

Geel walstro Galium verum - Geel Walstroo
1, 34

Cynoglossum officinale

Veldhondstong Cynoglossum officinale - Genezende Hondstonge
1, 35

Scandix pecten-veneris

Naaldenkervel Scandix pecten - Naalde Kervel
1, 36

Scilla non-scriptus

Wilde hyacint Hyacinthus non scriptus - Wilde Hyacinth
1, 37

Agrimonia eupatoria

Gewone agrimonie Agrimonia Eupatoria - Gemeene Agrimony
1, 38

Malva sylvestris

Groot kaasjeskruid Malva sylvestris - Grote Malowe
1, 39

Cytisus scoparius

Brem Spartium scoparium - Gewone Brem
1, 40

Tussilago farfara

Klein hoefblad Tussilago Farfara - Donsagtig Hoefblad
1, 41

Anisantha sterilis

IJle dravik Bromus sterilis - Schrale Dravik
1, 42

Plantago lanceolata

Smalle weegbree Plantago lanceolata - Smalle Weegbree
1, 43

Cerastium arvense

Akker-hoornbloem Cerastium arvense - Akker Oogentroost
1, 44

Euphorbia palustris

Moeras-wolfsmelk Euphorbia palustris - Moeras Wolfs-Melk
1, 45

Lepidium ruderale

Steenkruidkers Lepidium ruderale - Steen Kersse
1, 46

Geum urbanum

Geel nagelkruid Geum urbanum - Gemeen Nagelkruid
1, 47

Descurainia sophia

Sofiekruid Sisymbrium sophia - Sophie Water-Kers
1, 48

Geranium robertianum

Robertskruid Geranium robertianum - Stinkende Ojevaarsbek
1, 49

Vicia hirsuta

Ringelwikke Ervum hirsutum - Ruige Linze
1, 50

Leucanthemum vulgare

Gewone margriet Chrysanthemum Leucanthemum - Witte Ganze-bloem
1, 51

Poa annua

Straatgras Poa annua - Klein Beemd-Gras
1, 52

Potamogeton compressus

Plat fonteinkruid Potamogeton compressum - Plat-gesteeld Fontein-Kruid
1, 53

Samolus valerandi

Waterpunge Samolus Valerandi - Rondbladige Water-punge
1, 54

Chenopodium rubrum

Rode ganzevoet Chenopodium rubrum - Roode Ganzevoet
1, 55

Stellaria graminea

Grasmuur Stellaria graminea - Grasaartige Stern-Muur
1, 56

Nuphar lutea

Gele plomp Nymphaea lutea - Geele Plompen
1, 57

Teucrium scorodonia

Valse salie Teucrium Scorodonia - Wilde Salie Gamander
1, 58

Trifolium arvense

Hazenpootje Trifolium arvense - Hazen-Klaver
1, 59

Centaurea jacea

Knoopkruid Centaurea jacea - Droge Centaurie
1, 60

Asplenium ruta-muraria

Muurvaren Asplenium Ruta muraria - Steen-Ruite Miltkruid
1, 61

Deschampsia cespitosa

Ruwe smele Aira cespitosa - Veen-Windhalm
1, 62

Hydrocotyle vulgaris

Gewone waternavel Hydrocotyle vulgaris - Gemeene Water-Navel
1, 63

Parnassia palustris

Parnassia Parnassia palustris - Moerassig Parnas-kruid
1, 64

Rumex acetosella

Schapenzuring Rumex acetosella - Schaaps-Zuring
1, 65

Sedum acre

Muurpeper Sedum acre - Scherpe Huislook
1, 66

Potentilla reptans

Vijfvingerkruid Potentilla reptans - Kruipende Ganserik
1, 67

Thymus serpyllum

Kleine tijm Thymus serpyllum - Veld Thijm
1, 68

Thlaspi arvense

Witte krodde Thlaspi arvense - Akker Tas-Kers
1, 69

Sonchus arvensis

Akker-melkdistel Sonchus arvensis - Akker Melk-Distel
1, 70

Conyza canadensis

Canadese fijnstraal Erigeron canadense - Canadaasch Fijn-straal
1, 71

Verbascum nigrum

Zwarte toorts Verbascum nigrum - Zwarte Toorts
1, 72

Euonymus europaeus

Wilde kardinaalsmuts Euonymus europaeus - Gemeene Kardinaals-Muts
1, 73

Myosurus minimus

Muizenstaart Myosurus minimus - Gras Muizen-Staart
1, 74

Triglochin palustris

Moeraszoutgras Triglochin palustre - Moeras Zoutgras
1, 75

Persicaria amphibia

Veenwortel Polygonum amphibium - Tweeslagtige Duizend-knoop
1, 76

Ficaria verna subsp. verna

Gewoon speenkruid Ranunculus Ficaria - Speenkruid Ranonkel
1, 77

Prunella vulgaris

Gewone Brunel Prunella vulgaris - Gemeene Brunelle
1, 78

Eupatorium cannabinum

Koninginnen-kruid Eupatorium cannabinum - Hennip-bladig Leverkruid
1, 79

Listera ovata

Grote keverorchis Ophrys ovata - Eyrond Tweeblad
1, 80

Salix alba

Schietwilg Salix alba - Witte wilg
II, 81

Veronica officinalis

Mannetjesereprijs Veronica officinalis - Geneeskragtige Eerenprijs
II, 82

Glaux maritima

Melkkruid Glaux maritima - Zee Melk-kruid
II, 83

Oenanthe aquatica

Watertorkruid Phellandrium aquaticum - Water Tor-kruid
II, 84

Juncus effusus

Pitrus Juncus effusus - Uitgebreide Bloembies
II, 85

Prunus padus

Gewone vogelkers Prunus padus - Vogel Pruim
II, 86

Cymbalaria muralis

Muurleeuwenbek Antirrhinum cymbalaria - Muur Leeuwenbek
II, 87

Cakile maritima

Zeeraket Cakile maritima (Bunias Cakile) - Gemeene Zee-Raket
II, 88

Centaurea calcitrapa

Kalketrip Centaurea calcitrapa - Sterre-Distel Centaurie
II, 89

Humulus lupulus

(mannelijke plant) Hop Humulus lupulus Mas. - Gewone Hop; Mannelijke Plant zie ook plaat 90
II, 90

Humulus lupulus

(vrouwelijke plant) Hop Humulus lupulus; Foemina - Gewone Hop; Vrouwelijke Plant zie ook plaat 89
II, 91

Alopecurus bulbosus

Knolvossenstaart Alopecurus bulbosus - Bolwortelige Vossestaart
II, 92

Anchusa arvensis

Kromhals Lycopsis arvensis - Akker Kromhals
II, 93

Daucus carota

Peen Daucus carota - Gemeene Peen
II, 94

Polygonatum odoratum

Welriekende salomonszegel Convallaria polygonatum - Wit-wortelig Dalkruid
II, 95

Polygonatum multiflorum

Gewoon salomonszegel Convallaria multiflora - veelbloemig Dalkruid
II, 96

Rosa pimpinellifolia

Duinroosje, Duinroos Rosa spinosissima - Duin Roze
II, 97

Stratiotes aloides

Krabbenscheer Stratiotes Aloides - Gemeene Krabbe-schaar
II, 98

Genista anglica

Stekelbrem Genista anglica - Engelsche Genisto
II, 99

Onopordum acanthium

Wegdistel Onopordum Acanthium - Witte Weg-Distel
II, 100

Hippophae rhamnoides

Duindoorn Hippophae Rhamnoides - Gemeene Duin-doorn
II, 101

Veronica triphyllos

Handjesereprijs Veronica triphyllos - Driebladige Eerenprijs
II, 102

Dactylis glomerata

Kropaar Dactylis glomerata - Gemeene Krop-aar
II, 103

Verbascum blattaria

Mottenkruid Verbascum blattaria - Motwerende Toorts
II, 104

Conium maculatum

Gevlekte scheerling Conium maculatum - Gevlekte scheerling
II, 105

Rubus idaeus

Framboos Rubus idaeus - Hof Braambes
II, 106

Stachys palustris

Moerasandoorn Stachys palustris - Moeras Andoorn
II, 107

Scrophularia nodosa

Knopig helmkruid Scrophularia nodosa - Knoop Helmkruid
II, 108

Cochlearia officinalis subsp. officinalis

Echt lepelblad Cochlearia officinalis - Gemeen Lepelkruid
II, 109

Hypericum tetrapterum

Gevleugeld hertshooi Hypericum quadrangulare - Vierhoekig Herts-hooi
II, 110

Leontodon autumnalis

Vertakte leeuwentand Leontodon autumnale - Herfst Paardebloem
II, 111

Anthoxanthum odoratum

Gewoon reukgras Anthoxanthum odoratum - Gemeen Reukgras
II, 112

Solanum nigrum subsp. nigrum

Zwarte nachtschade Solanum nigrum - Zwarte Nacht-Schade
II, 113

Allium vineale

Kraailook Allium vineale - Wijngaards Look
II, 114

Potentilla erecta

Tormentil Tormentilla erecta - Gemeene Tormentil
II, 115

Orobanche caryophyllacea

Walstrobremraap Orobanche major - Groote Brem-Raap
II, 116

Sisymbrium officinale

Gewone raket Erysimum officinale - Gemeene Steen-Raket
II, 117

Vicia sativa subsp. sativa

Voederwikke Vicia sativa - Voeder Wikke
II, 118

Cirsium palustre

Kale jonker Carduus palustris - Moeras Distel
II, 119

Tephroseris palustris

Moerasandijvie Cineraria palustris - Moeras Asch-kruid
II, 120

Dryopteris filix-mas

Mannetjesvaren Polypodium filix-mas - Stoppelig Boom-varen
II, 121

Knautia arvensis

Beemdkroon Scabiosa arvensis - Akker Schurftkruid
II, 122

Lysimachia vulgaris

Grote wederik Lysimachia vulgaris - Gemeene Wederik
II, 123

Luzula pilosa

Ruige veldbies Juncus pilosus - Harige Bloembies
II, 124

Persicaria maculosa

Perzikkruid Polygonum persicaria - Persik Duizend-knoop
II, 125

Euphrasia stricta

Stijve ogentroost Euphrasia officinalis - Gemeen Oogentroost
II, 126

Cardamine hirsuta

Kleine veldkers Cardamine hirsuta - Ruige Veld Kers
II, 127

Fumaria officinalis

Gewone duivenkervel Fumaria officinalis - Geneeskrachtige Duiven-kervel
II, 128

Hieracium murorum

Muurhavikskruid Hieracium murorum - Muur Haviks-Kruid
II, 129

Aster tripolium

Zulte Aster tripolium - Zout-water Aster
II, 130

Spiranthes spiralis

Herfstschroeforchis Ophrys spiralis - Omkronkelend Tweeblad
II, 131

Veronica anagallis-aquatica

Blauwe waterereprijs Veronica Anagallis - Water Eerenprijs
II, 132

Cornus sanguinea

Rode kornoelje Cornus sanguinea - Roode Kornoelje
II, 133

Salsola kali subsp. kali

Stekend loogkruid Salsola kali - Prikkend Loogkruid
II, 134

Stellaria aquatica

Watermuur Cerastium aquaticum - Water Hoornbloem
II, 135

Potentilla palustris

Wateraardbei Comarum palustre - Roode Waterbezie
II, 136

Scutellaria galericulata

Blauw glidkruid Scutellaria galericulata - Gemeen Glidkruid
II, 137

Capsella bursa-pastoris

Herderstasje Thlaspi Bursa Pastoris - Gemeenste Tas-Kers
II, 138

Securigera varia

Bont kroonkruid Coronilla varia - Bont Kroon-kruid
II, 139

Leontodon hispidus

Ruige leeuwentand Leontodon hispidum - Stekelharig Paardebloem
II, 140

Bryonia dioica

Heggenrank Bryonia dioica - Roodbes Bryonie
II, 141

Festuca gigantea

Reuzenzwenkgras Bromus giganteus - Voeder Dravik
II, 142

Sagina procumbens

Liggende vetmuur Sagina procumbens - Liggend Vetmuur
II, 143

Eryngium maritimum

Blauwe zeedistel Eryngium maritimum - Zee Kruid-Distel
II, 144

Epilobium parviflorum

Viltige basterdwederik Epilobium pubescens - Harige Basterd-Wederik
II, 145

Sedum telephium

Hemelsleutel Sedum telephium - Knollig Huislook
II, 146

Chaenorhinum minus

Kleine leeuwenbek Antirrhinum minus - Kleine Leeuwenbek
II, 147

Sinapis arvensis

Herik Sinapis arvensis - Herik Mostaard
II, 148

Ulex europaeus

Gaspeldoorn Ulex europaeus - Europische Hei-Brem
II, 149

Pulicaria dysenterica

Heelblaadjes Inula dysenterica - Rooloops Alant
II, 150

Myriophyllum spicatum

Aarvederkruid Myriophyllum spicatum - Geaard Veder-Kruid
II, 151

Apera spica-venti

Grote windhalm Agrostis Spica venti - Windvangend Struis Gras
II, 152

Potamogeton pectinatus

Schedefonteinkruid Potamogeton marinum - Sterk getakt Fontein-Kruid
II, 153

Asperugo procumbens

Scherpkruid Asperugo procumbens - Liggend Scherp-Kruid
II, 154

Datura stramonium

Doornappel Datura Stramonium - Gemeene Doorn-Appel
II, 155

Asparagus officinalis subsp. officinalis

Asperge Asparagus officinalis - Gemeene Aspersie
II, 156

Fallopia dumetorum

Heggenduizendknoop Polygonum dumetorum - Hegge Duizend-knoop
II, 157

Lepidium latifolium

Peperkers Lepidium latifolium - Peper Kers
II, 158

Malva pusilla

Rond kaasjeskruid Malva rotundifolia - Rondbladige Malowe
II, 159

Carduus nutans

Knikkende distel Carduus nutans - Knikkende Distel
II, 160

Aristolochia clematitis

Pijpbloem Aristolochia Clematitis - Gemeene Osterlucie
III, 161

Poa trivialis

Ruw beemdgras Poa trivialis - Gemeen Beemdgras

III, 162

Verbascum thapsus

Koningskaars Verbascum thapsus - Wolbladige Toorts
III, 163

Rhamnus cathartica

Wegedoorn Rhamnus catharticus - Gemeene Wegedoorn

III, 164

Maianthemum bifolium

Dalkruid Convallaria bifolia - Tweebladig Dalkruid

III, 165

Mentha aquatica

Watermunt Mentha aquatica - Water Munt

III, 166

Ceratocapnos claviculata

Rankende helmbloem Fumaria claviculata - Geklaauwierde Duiven-Kervel

III, 167

Ononis repens subsp. spinosa

Kattendoorn Ononis spinosa - Gedoornd Stalkruid

III, 168

Taraxacum officinale

Paardenbloem Leontodon taraxacum - Gemeene Paardebloem

III, 169

Jacobaea vulgaris subsp. vulgaris

Jakobskruiskruid Senecio jacobaea - Jakobs Kruiskruid

III, 170

Hierochloe odorata

Veenreukgras Holcus oodoratus - Ruikend Zorgh-gras

III, 171

Corynephorus canescens

Buntgras Aira canescens - Grijzende Windhalm

III, 172

Leymus arenarius

Zandhaver Elymus arenarius - Gemeene Zandhaver

III, 173

Lysimachia nummularia

Penningkruid Lysimachia nummularia - Rondbladige Wederik

III, 174

Armeria maritima

Engels gras Statice Armeria - Gemeen Strandkruid

III, 175

Berberis vulgaris

Zuurbes Berberis vulgaris - Gemeene Berberis

III, 176

Linaria vulgaris

Vlasbekje Antirrhinum linaria - Vlas Leeuwenbek

III, 177

Linaria vulgaris peloria

Vlasbekje, met uitvergrote bloem Antirrhinum Linaria, Peloria - Wanschapenheid van de Vlas-Leeuwenbek

III, 178

Vicia cracca

Vogelwikke Vicia cracca - Vogel Wikke
III, 179

Hieracium umbellatum

Schermhavikskruid Hieracium umbellatum - Kroonbloemig Haviks-Kruid
III, 180

Achillea ptarmica

Wilde bertram Achillea ptarmica - Bertram Duizendblad
III, 181

Milium effusum

Bosgierstgras Milium effusum - Uitgebreid Gierst-Gras
III, 182

Sium latifolium

Grote watereppe Sium latifolium - Breedbladige Water-Eppe
III, 183

Lotus corniculatus subsp. corniculatus

Gewone rolklaver Lotus corniculatus - Gehoornde Rol-Klaver
III, 184

Bidens cernua

Knikkend tandzaad Bidens cernua - Neerbuigend Tandzaad
III, 185

Tanacetum vulgare

Boerenwormkruid Tanacetum vulgare - Gemeene Reinevaren
III, 186

Schoenus nigricans

Knopbies Schoenus nigricans - Zwartachtige Knop-Bies
III, 187

Dipsacus fullonum

Grote kaardebol Dipsacus sylvestris - Gemeene Kaarde-Bol
III, 188

Pyrola rotundifolia

Rond wintergroen Pyrola rotundifolia - Randbladig Wintergroen
III, 189

Melampyrum arvense

Wilde weit Melampyrum arvense - Akker Zwart-Koorn
III, 190

Anthyllis vulneraria

Wondklaver Anthyllis vulneraria - Gemeen Wondkruid
III, 191

Galium mollugo

Glad walstro Galium Mollugo - Wit Walstroo
III, 192

Echium vulgare

Slangenkruid Echium vulgare- Gemeene Slangenkop
III, 193

Luzula campestris

Gewone veldbies Juncus campestris - Veld Bloembies
III, 194

Odontites vernus subsp. serotinus

Rode ogentroost Euphrasia Odontites - Roode Oogentroost
III, 195

Mercurialis annua

Tuinbingelkruid Mercurialis annua - Eenjarig Bingelkruid
III, 196

Illecebrum verticillatum

Grondster Illecebrum verticillatum - Gekranste Hard-Kelk
III, 197

Agrostemma githago

Bolderik Agrostemma githago - Gemeene Bolderik
III, 198

Polygala vulgaris

Gewone vleugeltjesbloem Polygala vulgaris - Gemeene Kruisbloem
III, 199

Petasites hybridus

Groot hoefblad Tussilago hybrida - Bastaard Hoefblad
III, 200

Senecio vulgaris

Klein kruiskruid Senecio vulgaris - Gemeen Kruiskruid
III, 201

Lolium perenne

Engels raaigras Lolium parenne - Gemeen Raij-gras
III, 202

Calystegia sepium

Haagwinde Convolvulus sepium - Haag Winde
III, 203

Campanula persicifolia

Prachtklokje Campanula persicifolia - Persikbladig Klokje
III, 204

Lathyrus tuberosus

Aardaker Lathyrus tuberosus - Aard-Aker Latyrus
III, 205

Sparganium erectum

Grote egelskop Sparganium ramosum - Getakte Egels-kop
III, 206

Trisetum flavescens

Goudhaver Avena flavescens - Geelbloemige Haver
III, 207

Legousia speculum-veneris

Groot spiegelklokje Campanula Speculum - Spiegelvormend Klokje
III, 208

Sedum album

Wit vetkruid Sedum album - Wit Huis-look
III, 209

Mentha longifolia

Hertsmunt Mentha sylvestris - Bosch Munt
III, 210

Epipactis palustris

Moeraswespenorchis Epipactis palustris (Serapias longifolia) - Langbladig Nieskruid
III, 211

Deschampsia flexuosa

Bochtige smele Aira flexuosa - Bochtige Wind-Halm
III, 212

Erysimum cheiranthoides

Gewone steenraket Erysimum cheiranthoides - Violierachtig Steen-Raket
III, 213

Lathyrus pratensis

Veldlathyrus Lathyrus pratensis - Veld Layrus
III, 214

Picris hieracioides

Echt bitterkruid Picris, hieracioides - Ruwbladig Bitterkruid
III, 215

Filago arvensis

Akkerviltkruid Gnaphalium (Filago) arvense - Akker Roer-Kruid
III, 216

Myosotis scorpioides

Moerasvergeet-mij-nietje Myosotis scorpioides - Water Muizen-Oor
III, 217

Symphytum officinale

Gewone smeerwortel Symphytum officinale - Gemeene Smeerwortel
III, 218

Polygonum aviculare

Gewoon varkensgras Polygonum aviculare - Vogel Duizendknoop
III, 219

Ononis repens subsp. repens

Kruipend stalkruid Ononis arvensis - Akker Stalkruid
III, 220

Lapsana communis

Akkerkool Lapsana communis - Gemeene Akker-Kool
III, 221

Succisa pratensis

Blauwe knoop Scabiosa succisa - Moeras Schurftkruid
III, 222

Narthecium ossifragum

Beenbreek Anthericum ossifragum - Moeras Antericum
III, 223

Origanum vulgare

Wilde marjolein, Oregano Origanum vulgare - Gemeene Orego
III, 224

Achillea millefolium

Duizendblad Achillea Millefolium - Gemeen Duizend-Blad
III, 225

Platanthera bifolia

Welriekende nachtorchis Orchis bifolia - Tweebladig Standelkruid
III, 226

Prunus avium

Zoete kers Prunus avium - Krieke Pruim
III, 227

Coronopus squamatus

Grote varkenskers Cochlearia coronopus - Herts-Hoorn Lepelkruid
III, 228

Trigonella corniculata

Hoornklaver Trigonella corniculata - Gekromde Hoorn-Klaver
III, 229

Medicago lupulina

Hopklaver Medicago lupulina - Hoppe Rupsklaver
III, 230

Carduus crispus

Kruldistel Carduus crispus - Gekrulde Distel
III, 231

Phragmites australis

Riet Arundo Phragmites - Dek-Riet
III, 232

Rhamnus frangula

Sporkehout Rhamnus frangula - Vuilboom, Wege-Doorn
III, 233

Beta vulgaris subsp. maritima

Strandbiet Beta maritima - Zee Biet
III, 234

Ballota nigra subsp. nigra

Stinkende ballote Ballota nigra - Zwarte Ballote
III, 235

Sonchus oleraceus

Gewone melkdistel Sonchus oleraceus - Moes Melk-Distel
III, 236

Valerianella locusta

Veldsla Valeriana olitoria - Salade Valeriaan
III, 237

Scabiosa columbaria

Duifkruid Scabiosa columbaria - Duiven Schurftkruid
III, 238

Chelidonium majus

Stinkende gouwe Chelidonium majus - Stinkende Gouwe
III, 239

Ranunculus flammula

Egelboterbloem Ranunculus flammula - Egel Ranonkel
III, 240

Cirsium helenioides

Ongelijkbladige distel Cnicus (Carduus) heterophyllus - Ongelijkbladige Veld-Distel
IV, 241

Phleum arenarium

Zanddoddegras Phalaris arenaria - Zand Kanarij-gras
IV, 242

Ulmus glabra

Ruwe iep Ulmus campestris - Gemeene Olm
IV, 243

Ornithogalum nutans

Knikkende vogelmelk Ornithogalum nutans - Knikkend Vogelmelk
IV, 244

Triglochin maritima

Schorrenzoutgras Triglochin maritimum - Zee Zout-gras
IV, 245

Liparis loeselii

Groenknolorchis Malaxis (Ophrys) Loeselii - Loesels Weekkruid
IV, 246

Narcissus pseudonarcissus subsp. pseudonarcissus

Wilde narcis Narcissus Pseudo-Narcissus - Gemeene Narcis
IV, 247

Alisma plantago-aquatica

Grote waterweegbree Alisma Plantago - Gemeene Water-Weegbree
IV, 248

Anemone nemorosa

Bosanemoon Anemone nemorosa - Bosch Anemone
IV, 249

Nepeta cataria

Wild kattenkruid Nepeta cataria - Gemeen Katte-Kruid
IV, 250

Brassica nigra

Zwarte mosterd Sinapis nigra - Zwarte Mostaard
IV, 251

Salvia pratensis

Veldsalie Salvia pratensis - Veld Salie
IV, 252

Cicuta virosa

Waterscheerling Cicuta virosa - Vergiftige Water-Scheerling
IV, 253

Stellaria holostea

Grote muur Stellaria holostea - Gemeen Tril-gras
IV, 254

Arctium lappa

Grote klit Arctium lappa - Gemeene Klit
IV, 255

Sparganium emersum

Kleine egelskop Sparganium simplex - Eenvoudige Egels-Kop
IV, 256

Briza media

Bevertjes Briza media - Gemeen Tril-gras
IV, 257

Plantago maritima

Zeeweegbree Plantago maritima - Zee weeg-bree
IV, 258

Anthriscus caucalis

Fijne kervel Caucalis scandicina (Scandix anthriscus) - Kervelaardig Doornzaad
IV, 259

Cerastium fontanum subsp. vulgare

Gewone hoornbloem Cerastium vulgatum - Gemeen Oogentroost
IV, 260

Ranunculus sceleratus

Blaartrekkende boterbloem Ranunculus sceleratus - Blaar-trekkende Ranonkel
IV, 261

Glyceria maxima

Liesgras Poa aquatica - Water Beemd-gras
IV, 262

Plantago major

Grote weegbree Plantago major - Groote Weegbree
IV, 263

Leonurus cardiaca

Hartgespan Leonurus Cardiaca - Gemeen Hartsgespan
IV, 264

Tragopogon porrifolius

Paarse morgenster Tragopogon porrifolium - Preij-bladige Boksbaard
IV, 265

Erigeron acer

Scherpe fijnstraal Erigeron acre - Scherpe Fijnstraal
IV, 266

Elytrigia juncea subsp. boreoatlantica

Biestarwegras Triticum junceum - Biesachtige Tarwe
IV, 267

Carum carvi

Karwij Carum carvi - Gemeene Karwei
IV, 268

Apium graveolens

Selderij Apium graveolens - Sellerij Eppe
IV, 269

Vicia tetrasperma subsp. tetrasperma

Vierzadige wikke Ervum tetraspermum - Vierzadige Linze
IV, 270

Senecio viscosus

Kleverig kruiskruid Senecio viscosus - Kleverig Kruiskruid
IV, 271

Festuca rubra

Rood zwenkgras Festuca duriuscula - Hard Zwenk-Gras
IV, 272

Scleranthus perennis

Overblijvende hardbloem Scleranthus perennis - Overblijvende Hard-Bloem
IV, 273

Cirsium vulgare

Speerdistel Carduus lanceolatus - Speer Distel
IV, 274

Herminium monorchis

Honingorchis Ophrys monorchis - Eenbollig Tweeblad
IV, 275

Typha angustifolia

Kleine lisdodde Typha angustifolia - Smalbladige Lischdodde
IV, 276

Centaurium erythraea

Echt duizendguldenkruid Chironia centaurium - Gentiaan Chironie
IV, 277

Persicaria bistorta

Adderwortel Polygonum Bistorta - Beemd Duizendknoop
IV, 278

Althaea officinalis

Heemst Althaea officinalis - Gemeene Heemst
IV, 279

Leontodon saxatilis

Kleine leeuwentand Leontodon hirtum - Ruwe Paarde-Bloem
IV, 280

Atriplex laciniata

Gelobde melde Atriplex laciniata - Slippige Melde
IV, 281

Campanula rotundifolia

Grasklokje Campanula rotundifolia - Rondbladig Klokje
IV, 282

Stellaria media

Vogelmuur Alsine media - Gemeene Muur
IV, 283

Baldellia ranunculoides subsp. ranunculoides

Stijve moerasweegbree Alisma ranunculoides - Ranonkelachtige Water-Weegbree
IV, 284

Anthemis cotula

Stinkende kamille Anthemius cotula - Stinkende Kamille
IV, 285

Sagittaria sagittifolia

Pijlkruid Sagittaria sagittifolia - Gemeen Pijlkruid
IV, 286

Veronica scutellata

Schilderereprijs Veronica scutellata - Schildzadige Eerenprijs
IV, 287

Butomus umbellatus

Zwanenbloem Butomus umbellatus - Gemeen Waterlisch
IV, 288

Rubus caesius

Dauwbraam Rubus caesius - Blaauwe Braambes
IV, 289

Ranunculus arvensis

Akkerboterbloem Ranunculus arvensis - Akker Ranonkel
IV, 290

Matricaria recutita

Echte kamille Matricaria Chamomilla - Kamille Moederkruid
IV, 291

Circaea lutetiana

Groot heksenkruid Circaea lutetiana - Gemeen Stevenskruid
IV, 292

Sorbus aucuparia

Wilde lijsterbes Sorbus aucuparia - Gemeene Lijsterbeziën-Boom
IV, 293

Papaver rhoeas

Grote klaproos Papaver rhoeas - Klap-Roze Maankop
IV, 294

Lamium purpureum

Paarse dovenetel Lamium purpureum - Paarsche Doove Netel
IV, 295

Erysimum cheiri

Muurbloem Cheiranthus Cheiri - Gewone Muurbloem
IV, 296

Lythrum salicaria

Grote kattenstaart Lythrum Salicaria - Gemeene Partijke
IV, 297

Euphorbia helioscopia

Kroontjeskruid Euphorbia helioscopia - Zonnewendende wolfs-melk
IV, 298

Hyssopus officinalis

Hyssop, Hysop Hyssopus offinalis - Gewone hysop
IV, 299

Anthemis tinctoria

Gele kamille Anthemis tinctoria - Verw kamille
IV, 300

Acer pseudoplatanus

Gewone esdoorn Acer Pseudo-Platanus - Eschdoorn Ahorn
IV, 301

Euphorbia peplus

Tuinwolfsmelk Euphorbia Peplus - Tuin Wolfs-melk
IV, 302

Stachys sylvatica

Bosandoorn Stachys sylvatica - Bosch Andoorn
IV, 303

Armoracia rusticana

Mierikswortel Cochlearia Armoracia - Mierik lepel-kruid
IV, 304

Jacobaea paludosa

Moeraskruiskruid Senecio paludosus - Moeras kruiskruid
IV, 305

Alnus glutinosa

Zwarte els Alnus glutinosa - Gemeene Els
IV, 306

Utricularia vulgaris

Groot blaasjeskruid Utricularia vulgaris - Gemeen blaaskruid
IV, 307

Plantago media

Ruige weegbree Plantago media - Ruige weegbree
IV, 308

Reseda luteola

Wouw Reseda Luteola - Verw wouw
IV, 309

Rosa canina

Hondsroos Rosa canina - Rose canine
IV, 310

Diplotaxis tenuifolia

Grote zandkool Sisymbrium tenuifolium - Dunbladige waterkers
IV, 311

Angelica sylvestris

Gewone engelwortel Angelica sylvestris - Bosch Angelica
IV, 312

Silene conica

Kegelsilene Silene conica - Kegelvormige Silene
IV, 313

Potentilla anserina

Zilverschoon Potentilla Anserina - Zilverschoon Ganserik
IV, 314

Brassica napus

Koolzaad Brassica Napus - Oliegevende Kool
IV, 315

Vicia sepium

Heggenwikke Vicia sepium - Hegge Wikke
IV, 316

Impatiens noli-tangere

Groot springzaad Impatiens Noli tangere - Gemeen Springzaad
IV, 317

Chenopodium polyspermum

Korrelganzenvoet Chenopodium polyspermum - Veelzadige Ganzevoet
IV, 318

Petrorhagia prolifera

Slanke mantelanjer Dianthus prolifer - Kinderende Anjelier
IV, 319

Melilotus officinalis

Citroengele honingklaver Melilotus officinalis - Geneeskrachtige Melilotus
IV, 320

Trifolium campestre

Liggende klaver Trifolium procumbens - Nederliggende Klaver
V, 321

Torilis japonica

Heggendoornzaad Caucalis anthriscus - Hegge Doornzaad
V, 322

Saxifraga tridactylites

Kandelaartje Saxifraga Tridactylites - Driedeelige Steenbreek
V, 323

Thalictrum flavum

Poelruit Thalictrum flavum - Gele Talictrum
V, 324

Trifolium pratense

Rode klaver Trifolium pratense - Roode Klaver
V, 325

Centaurea cyanus

Korenbloem Centaurea Cyanus - Koornbloem Centaurie
V, 326

Hyoscyamus niger

Bilzekruid Hyoscyamus niger - Zwart Bilsenkruid
V, 327

Lobelia dortmanna

Waterlobelia Lobelia Dortmanna - Water lobelia
V, 328

Ranunculus hederaceus

Klimopwaterranonkel Ranunculus hederaceus - Klimop-bladige Ranonkel
V, 329

Mycelis muralis

Muursla Prenanthes muralis - Muur Knikbloem
V, 330

Urtica urens

Kleine brandnetel Urtica urens - Kleine Brandnetel
V, 331

Nymphoides peltata

Watergentiaan Villarsia (Menyanthes ) nymphoides - Plompebladige Villarsia
V, 332

Chenopodium hybridum

Esdoornganzenvoet Chenopodium hybridum - Basterd Ganze-voet
V, 333

Galeopsis tetrahit

Gewone hennepnetel Galeopsis Tetrahit - Gemeene Hennep-Netel
V, 334

Artemisia vulgaris

Bijvoet Artemisia vulgaris - Gemene Alsem
V, 335

Myriophyllum verticillatum

Kransvederkruid Myriophyllum verticillatum - Kransbloemig Veder-Kruid
V, 336

Iris pseudacorus

Gele lis Iris Pseud-acorus - Gele Iris
V, 337

Chenopodium glaucum

Zeegroene ganzenvoet Chenopodium glaucum - Zeegroene Ganze-voet
V, 338

Epilobium montanum

Bergbasterdwederik Epilobium montanum - Berg Basterd-Wederik
V, 339

Geranium pratense

Beemdooievaarsbek Geranium pratense - Beemd Ojevaars-Bek
V, 340

Littorella uniflora

Oeverkruid Littorella lacustris - Moeras Strandeling
V, 341

Veronica hederifolia

Klimopereprijs Veronica hederifolia - Klimop-bladige Eerenprijs
V, 342

Tragopogon pratensis subsp. pratensis

Gele morgenster Tragopogon pratensis - Beemd Boks-baard
V, 343

Cirsium arvense

Akkerdistel Carduus (Serratula) arvensis - Akker Distel
V, 344

Solidago virgaurea

Echte guldenroede Solidago virgaurea - Gemeene guldenroede
V, 345

Corylus avellana

Hazelaar Corylus avellana - Gemeene Hazelaar
V, 346

Cruciata laevipes

Kruisbladwalstro Galium (Valantia) cruciatum - Gekruist Walstroo
V, 347

Gentiana pneumonanthe

Klokjesgentiaan Gentiana pneumonanthe - Blaauwe Gentiaan
V, 348

Pastinaca sativa subsp. sativa

Pastinaak Pastinaca sativa - Moes Pastinake
V, 349

Juncus articulatus

Zomprus Juncus lampocarpos - Water Bloem-Bies
V, 350

Hypochaeris radicata

Gewoon biggenkruid Hypochoeris radicata - Langwortelige Biggekruid
V, 351

Bassia hirsuta

Ruig zoutkruid Chenopodium hirsutum - Behaarde Ganzevoet
V, 352

Atriplex littoralis

Strandmelde Atriplex littoralis - Strand Melde
V, 353

Juncus bulbosus

Knolrus Juncus bulbosus - Ronde Bloembies
V, 354

Spergularia media

Gerande schijnspurrie Arenaria marina - Zee Zandkruid
V, 355 Aster 'Symphyotrichum puniceum'   Aster puniceus - Purperachtige Aster
V, 356

Salicornia europaea

Kortarige zeekraal Salicornia herbacea - geleedde Zeekraal
V, 357

Hordeum murinum

Kruipertje Hordeum murinum - Muizen Garst
V, 358

Hordeum secalinum

Veldgerst Hordeum pratense - Veld Garst
V, 359

Hordeum marinum

Zeegerst Hordeum maritimum - Zee Garst
V, 360

Inula conyzae

Donderkruid Conyza squarrosa - Rappig Donderkruid
V, 361

Ruppia maritima

Snavelruppia Ruppia rostellata - Scheef-gesnavelde Ruppia
V, 362

Ornithogalum umbellatum

Gewone vogelmelk Ornithogalum umbellatum - Schermbloemige Vogelmelk
V, 363

Epilobium palustre

Moerasbasterdwederik Epilobium palustre - Moeras Basterd-wederik
V, 364

Crepis biennis

Groot streepzaad Crepis biennis - Tweejarig Streepzaad
V, 365

Carex riparia

Oeverzegge Carex riparia - Oever Rietgras
V, 366

Catapodium marinum ?

Laksteeltje Poa procumbens - Nederliggend Beemdgras
V, 367

Spergularia salina

Zilte schijnspurrie Arenaria salina - Zout Zandkruid
V, 368

Trifolium repens

Witte klaver Trifolium repens - Witte Klaver
V, 369

Trifolium fragiferum

Aardbeiklaver Trifolium fragiferum - Aardbezien Klaver
V, 370

Carlina vulgaris

Driedistel Carlina vulgaris - Gemeene Driedistel
V, 371

Festuca arundinacea

Rietzwenkgras Schedonorus elatior - Rijzige Langbloem
V, 372

Gentianella uliginosa

Duingentiaan Gentiana uliginosa - Slanke Gentiaan
V, 373

Aegopodium podagraria

Zevenblad Aegopodium podagraria - Gemeen Zevenblad
V, 374

Rumex acetosa

Veldzuring Rumex Acetosa - Gewone Zuring
V, 375

Glechoma hederacea

Hondsdraf Glechoma hederacea - Kruipende Hondsdraf
V, 376

Veronica peregrina

Vreemde ereprijs Veronica peregrina - Vreemde Eerenprijs
V, 377

Tulipa sylvestris

Bostulp Tulipa sylvestris - Gele Tulp
V, 378

Andromeda polifolia

Lavendelhei Andromeda polifolia - Witbladige Andromeda
V, 379

Honckenya peploides

Zeepostelein Honkenya peploides - Porseleinbladige Honkenya
V, 380

Parietaria judaica

Klein glaskruid Parietaria diffusa - Klein Glaskruid
V, 381

Puccinellia distans subsp. distans

Stomp kweldergras Poa distans - Wijdstandig Beemdgras
V, 382

Puccinellia maritima

Gewoon kweldergras Poa maritima - Zee Beemdgras
V, 383

Oxycoccus palustris

Kleine veenbes Oxycoccus palustris - Roode Veenbes
V, 384

Alyssum alyssoides

Bleek schildzaad Alyssum calycinum - Kelkdragend Schildzaad
V, 385

Arabidopsis thaliana

Zandraket Arabis Thaliana - Zand Scheefkelk
V, 386

Galium palustre

Moeraswaltro Galium palustre - Moeras Walstroo
V, 387

Galium aparine

Kleefkruid Galium Aparine - Stekelig Walstroo
V, 388

Suaeda maritima

Klein schorrenkruid Chenopodium maritimum - Zee Ganzevoet
V, 389

Lamium album

Witte dovenetel Lamium album - Witte Doovenetel
V, 390

Geranium phaeum

Donkere ooievaarsbek Geranium Phaeum - Donkere Ooijevaarsbek
V, 391

Viola arvensis

Akkerviooltje Viola arvensis - Akker Viooltje
V, 392

Anthriscus cerefolium

Echte kervel, Tamme kervel, Moeskruid Chaerophyllum sativum - Tuin Kervel
V, 393

Anthriscus sylvestris

Fluitenkruid, Wilde kervel Chaerophyllum sylvestre - Wilde Kervel
V, 394

Muscari botryoides

Blauwe druifjes Hyacinthus botryoides - Druifachtige Hyacinth
V, 395

Carex panicea

Blauwe zegge Carex panicea - Panikachtig Rietgras
V, 396

Valeriana dioica

Kleine valeriaan Valeriana dioica - Tweehuizige Valeriaan
V, 397

Myosotis arvensis

Akkervergeet-mij-nietje Myosotis arvensis - Akker Muizenoor
V, 398

Crataegus laevigata

Tweestijlige meidoorn Crataegus oxyacantha - Gemeene Haagdoorn
V, 399

Crataegus laevigata

Tweestijlige meidoorn Crataegus oxyacanthoides - Stompbladige Haagdoorn
V, 400

Equisetum arvense

Heermoes Equisetum arvense - Akker Paardestaart
VI, 401

Veronica austriaca subsp. teucrium

Brede ereprijs Veronica teucrium - Zachtharige Eerenprijs
VI, 402

Alopecurus geniculatus

Geknikte vossenstaart Alopecurus geniculatus - Geknikte Vossestaart
VI, 403

Solanum dulcamara

Bitterzoet Solanum dulcamara - Klimmende Nachtschade
VI, 404

Stellaria palustris

Zeegroene muur Stellaria palustris - Moeras Sterremuur
VI, 405

Rorippa amphibia

Gele waterkers Sisymbrium amphibium - Tweeslachtige Waterkers
VI, 406

Agrostis stolonifera

 

Fioringras Agrostis alba - Wit Struisgras
VI, 407

Agrostis capillaris

Gewoon struisgras Agrostis vulgaris - Gemeen Struisgras
VI, 408

Silene dioica

 

Dagkoekoeksbloem Lychnis sylvestris - Roode Koekkoeksbloem
VI, 409

Bidens tripartita

Veerdelig tandzaad Bidens tripartita - Driedeelig Tandzaad
VI, 410

Arnica montana

Valkruid Arnica montana - Gewone Wolverlei
VI, 411

Phalaris canariensis

Kanariezaad Phalaris canariensis - Gewoon Kanariegras
VI, 412

Viola palustris

Moerasviooltje Viola palustris - Moeras Viooltje
VI, 413

Viola odorata

Maarts viooltje Viola odorata - Welriekend Viooltje
VI, 414

Moehringia trinervia

Drienerfmuur Arenaria trinervis - Drienervig Zandkruid
VI, 415

Lamium hybridum

Ingesneden dovenetel Lamium incisum - Ingesneden Doovenetel
VI, 416

Alopecurus pratensis

Grote vossenstaart Alopecurus pratensis - Beemd Vossestaart
VI, 417

Pedicularis palustris

Moeraskartelblad Pedicularis palustris - Moeras Kartelblad
VI, 418

Teesdalia nudicaulis

Klein tasjeskruid Iberis nudicaulis - Zand Scheefbloem
VI, 419

Alliaria petiolata

Look-zonder-look Erysimum alliaria - Witte Steenraket
VI, 420

Filago vulgaris

 

Duits viltkruid Gnaphalium germanicum - Kopvormend Roerkruid
VI, 421

Epilobium roseum

Bleke basterdwederik Epilobium roseum - rozenroode Basterdwederik
VI, 422

Persicaria hydropiper

Waterpeper Polygonum hydropiper - scherpe Duizendknoop
VI, 423

Persicaria minor

Kleine duizendknoop Polygonum minus - kleine Duizendknoop
VI, 424

Prunus spinosa

Sleedoorn Prunus spinosa - sleedoorn Pruim
VI, 425

Glebionis segetum

Gele ganzenbloem Chrysanthemum segetum - gele Ganzebloem
VI, 426

Lythrum portula

Waterpostelein Peplis portula - Rondbladige Peplis
VI, 427

Spergula arvensis

Gewone spurrie Spergula arvensis - Akker Spurrie
VI, 428

Gnaphalium sylvaticum

Bosdroogbloem Gnaphalium sylvaticum - Bosch Roerkruid
VI, 429

Gnaphalium uliginosum

Moerasdroogbloem Gnaphalium uliginosum - Moerassig Roerkruid
VI, 430

Betula pubescens

Zachte berk Betula alba - Blanke Berkenboom
VI, 431

Lysimachia thyrsiflora

Moeraswederik Lysimachia thyrsiflora - trosdragende Wederik
VI, 432

Rhinanthus angustifolius

Grote ratelaar

Rhinanthus crista galli - gele Ratelen
VI, 433

Rhinanthus minor

 

Kleine ratelaar Rhinanthus minor - kleine Ratelen
VI, 434

Jasione montana

Zandblauwtje Jasione montana - Zand Jasione
VI, 435

Carex flava

Gele zegge Carex flava - geel Rietgras
VI, 436

Echinochloa crus-galli

Europese hanenpoot Echinochloa crus galli - hanepoot Egelgras
VI, 437

Sagina nodosa

Sierlijke vetmuur Spergula nodosa - knoopvormende Spurrie
VI, 438

Cirsium dissectum

Spaanse ruiter Cirsium anglicum - Engelsche Vederdistel
VI, 439

Polypodium vulgare

Gewone eikvaren Polypodium vulgare - gewone Boomvaren
VI, 440

Lycopodiella inundata

Moeraswolfsklauw Lycopodium inundatum - moerassige Wolfsklaauw
VI, 441

Chenopodium rubrum

Rode ganzenvoet Chenopodium rubrum - roode Ganzevoet
VI, 442

Persicaria lapathifolia

Beklierde duizendknoop Polygonum lapathifolium - bleekbloeijende Duizendknoop
VI, 443

Lathyrus palustris

Moeraslathyrus Lathyrus palustris - moeras Latyrus
VI, 444

Artemisia maritima

Zeealsem Artemisia maritima - zee Alsem
VI, 445

Pteridium aquilinum

Adelaarsvaren Pteris aquilina - adelaars Randvaren
VI, 446

Crocus vernus

Bonte krokus Crocus vernus - Voorjaars Saffraan
VI, 447

Scirpus of
Trichophorum cespitosus

Veenbies Scirpus caespitosus - veenige Ries
VI, 448

Myosotis stricta

Stijf vergeet-mij-nietje Myosotis stricta - Gestrekte Muizenoor
VI, 449

Vaccinium myrtillus

Blauwe bosbes Vaccinium Myrtillus - blaauwe Boschbes
VI, 450

Barbarea vulgaris

Gewoon barbarakruid Erysimum barbarea - rondlobbige Steenraket
VI, 451

Valerianella dentata

Getande veldsla Fedia dentata - getande Veldsalade
VI, 452

Vulpia bromoides

Eekhoorngras Festuca bromoides - dravikachtig Zwenkgras
VI, 453

Juncus squarrosus

Trekrus Juncus squarrosus - harde Bloembies
VI, 454

Pedicularis sylvatica

Heidekartelblad Pedicularis sylvatica - bosachtig Kartelblad
VI, 455

Equisetum palustre

Lidrus Equisetum palustre - hermoes Paardestaart
VI, 456

Aira caryophyllea

Zilverhaver Aira caryophyllea - zilverkleurige Windhalm
VI, 457

Potamogeton natans

Drijvend fonteinkruid Potamogeton natans - drijvend Fonteinkruid
VI, 458

Viola reichenbachiana

Donkersporig bosviooltje Viola sylvestris - Bosch Viooltje
VI, 459

Viburnum opulus

Gelderse roos Viburnum Opulus - gewone Sneeuwbal
VI, 460

Anemone ranunculoides

Gele anemoon Anemone ranunculoides - Ranonkelachtige Anemoon
VI, 461

Luronium natans

Drijvende waterweegbree Alisma natans - Drijvende Waterweegbree
VI, 462

Vaccinium vitis-idaea

Rode bosbes Vaccinium Vitis Idaea - Roode Boschbessen
VI, 463

Ranunculus repens

Kruipende boterbloem Ranunculus repens - Kruipende Ranonkel
VI, 464

Ranunculus acris

Scherpe boterbloem Ranunculus acris - Gemeene Ranonkel
VI, 465

Equisetum fluviatile

Holpijp Equisetum limosum - Pijpachtige Paardestaart
VI, 466

Carex dioica

Tweehuizige zegge Carex dioica - Tweehuizig Rietgras
VI, 467

Carex pilulifera

Pilzegge Carex pilulifera - Rondzadig Rietgras
VI, 468

Carex lasiocarpa

Draadzegge Carex lasiocarpa - Wolzadig Rietgras
VI, 469

Carex hirta

Ruige zegge Carex hirta - Behaard Rietgras
VI, 470

Carex cespitosa

Polzegge Carex caespitosa - Veen Rietgras
VI, 471

Eleocharis palustris

Gewone waterbies Elaeocharis (Scirpus) palustris - gemeene Waterbies
VI, 472

Chaerophyllum temulum

Dolle kervel Chaerophyllum temulum - dronkenmakende Kervel
VI, 473

Sambucus nigra

Gewone vlier Sambucus nigra - Zwarte Vlier
VI, 474

Ranunculus aquatilis

Fijne waterranonkel

Ranunculus aquatilis - Water Ranonkel, zie ook VI, 475

VI, 475

Ranunculus aquatilis

Fijne waterranonkel

Ranunculus aquatilis - Water Ranonkel, zie ook VI, 474

VI, 476

Veronica beccabunga

Beekpunge Veronica Beccabunga - ovaalbladige Eerenprijs
VI, 477

Veronica agrestis

Akkerereprijs Veronica agrestis - veld Eerenprijs
VI, 478

Veronica serpyllifolia

Tijmereprijs Veronica serpyllifolia - thijmbladige Eerenprijs
VI, 479

Vinca minor

Kleine maagdenpalm Vinca minor - kleine Maagdenpalm
VI, 480

Erophila verna

Vroegeling Draba verna - Gemeene Vroegeling
VII, 481

Phleum pratense subsp. pratense

Timoteegras Phleum pratense - beemd Doddegras
VII, 482

Bromus racemosus

Trosdravik Bromus racemosus - getroste Dravik
VII, 483

Ranunculus lingua

Grote boterbloem Ranunculus lingua - groote Ranonkel
VII, 484

Ranunculus auricomus

Gulden boterbloem Ranunculus auricomus - gulde Ranonkel
VII, 485

Orchis morio

Harlekijn Orchis morio - harlekijns Standelkruid
VII, 486

Elytrigia repens

Kweek Agropyrum repens - kruipend Tarwgras (tarwegras)
VII, 487

Oxalis stricta

OPGELET: De huidige naam is onduidelijk, afhankelijk van de bron:

  • Oxalis fontana
  • Oxalis stricta
  • Oxalis
Stijve klaverzuring Oxalis stricta - gele Klaverzuring
VII, 488

Dryopteris dilatata

Brede stekelvaren Aspidium dilatatum - verbreede Boschvaren
VII, 489

Dryopteris carthusiana

Smalle stekelvaren Aspidium spinulosum - fijngedoornde Boschvaren
VII, 490

Blechnum spicant

Dubbelloof Lomaria Spicant - gemeen Dubbelloof
VII, 491

Aira praecox

Vroege haver Avena (Aira) praecox - kleine Haver
VII, 492

Stellaria uliginosa

Moerasmuur Stellaria Alsine - zijdelings bloeijende Sterremuur
VII, 493

Lamium amplexicaule

Hoenderbeet Lamium amplexicaule - Stengomvattende Doovenetel
VII, 494

Salix triandra

Amandelwilg Salix triandra - driehelmige Wilg
VII, 495

Amanita muscaria

Vliegenzwam Agaricus muscarius - Vliegdoodende Paddestoel
VII, 496

Utricularia minor

Klein blaasjeskruid Utricularia minor - klein Blaaskruid
VII, 497

Phalaris arundinacea

Rietgras Phalaris arundinacea - rietachtig Kanariegras
VII, 498

Potamogeton perfoliatus

Doorgroeid fonteinkruid Potamogeton perfoliatum - rondbladig Fonteinkruid
VII, 499

Heracleum sphondylium

Gewone berenklauw Heracleum sphondylium - ruige Beerenklaauw
VII, 500

Spergularia rubra

Rode schijnspurrie Arenaria rubra - rood Zandkruid
VII, 501

Centaurium erythraea

Echt duizend-guldenkruid Erythraea (Chironia) Centaurium - gewoon Duizendguldenkruid
VII, 502

Oenanthe fistulosa

Pijptorkruid Oenanthe fistulosa - pijpachtig torkruid
VII, 503

Peucedanum palustre

Melkeppe Thysselinum (Salinum) palustre - Moeras Melkeppe
VII, 504

Geranium dissectum

Slipbladige ooievaarsbek Geranium dissectum - slippige Ooijevaarsbek
VII, 505

Geranium pusillum

Kleine ooievaarsbek Geranium pusillum - allerkleinste Ooijevaarsbek
VII, 506

Linum catharticum

Geelhartje Linum catharticum - Purgeer-Vlas
VII, 507

Hypericum humifusum

Liggend hertshooi Hypericum humifusum - nederliggend Hertshooi
VII, 508

Stachys arvensis

Akkerandoorn Stachys arvensis - Akker Andoorn
VII, 509

Matricaria perforata of Tripleurospermum maritimum

Reukeloze kamille Pyrethrum inodorum - Reukelooze Vuurwortel

 

VII, 510

Xylaria hypoxylon

Geweizwam Sphaeria hypoxylon - Gehoornde Kogelzwam
VII, 511

Torilis nodosa

Knopig doornzaad Torilis nodosa - Kopvormend Doornzaad
VII, 512

Drosera rotundifolia

Ronde zonnedauw Drosera rotundifolia - Rondbladige Zonnedauw
VII, 513

Drosera longifolia

Lange zonnedauw Drosera longifolia - Langbladige Zonnedauw
VII, 514

Doronicum pardalianches

Hartblad-zonnebloem Doronicum pardalianches - Hartvormig Duizelkruid
VII, 515

Myrica gale

Gagel Myrica gale - Ruikende Gagel
VII, 516

Digitaria ischaemum

Glad vingergras Digitaria glabra - Glad Vingergras
VII, 517

Festuca pratensis

Beemdlangbloem Schedonorus pratensis - Beemd Langbloem
VII, 518

Galium saxatile

Liggend walstro Galium saxatile - Nederliggend Walstroo
VII, 519

Geranium molle

Zachte ooievaarsbek Geranium molle - Zachte Ooijevaarsbek
VII, 520

Equisetum variegatum

Bonte paardenstaart Equisetum multiforme - Kleine Paardenstaart
VII, 521

Bolboschoenus maritimus

Heen, Zeebies Scirpus maritimus - Oever-Bies
VII, 522

Schoenoplectus triqueter

Driekantige bies Scirpus triqueter - Driekantige Bies
VII, 523

Atriplex patula

Uitstaande melde Atriplex patula - Openstaande Melde
VII, 524

Genista pilosa

Kruipbrem Genista pilosa - Behaarde Brem
VII, 525

Zannichellia palustris subsp. palustris

Zittende zannichellia Zannichellia palustris - Water-Zannichellia
VII, 526

Nardus stricta

Borstelgras Nardus stricta - Stijf Borstelgras
VII, 527

Apium inundatum

Ondergedoken moerasscherm Meum inundatum - Moeras Dwergeppe
VII, 528

Acorus calamus

Kalmoes Acorus calamus - Geurige Kalmus
VII, 529

Gymnadenia conopsea

Grote muggenorchis Orchis conopsea - Langgespoord Standelkruid
VII, 530

Lycopodium clavatum

Gewone wolfsklauw Lycopodium clavatum - Gewone Wolfsklaauw
VII, 531

Cynosurus cristatus

Kamgras Cynosurus cristatus - Gemeen Kamgras
VII, 532

Rumex crispus

Krulzuring Rumex crispus - Gekrulde Zuring
VII, 533

Rumex obtusifolius

Ridderzuring Rumex obtusifolius - Stompachtige Zuring
VII, 534

Dactylorhiza maculata

Gevlekte orchis Orchis maculata - Gevlekt Standelkruid
VII, 535

Myriophyllum alterniflorum

Teer vederkruid Myriophyllum alterniflorum - Klein Vederkruid
VII, 536

Holcus mollis

Gladde witbol Holcus mollis - zacht Zorggras
VII, 537

Holcus lanatus

Gestreepte witbol Holcus lanatus - gewold Zorggras
VII, 538

Centaurium pulchellum

Fraai duizend-guldenkruid Erythraea (Chironia) pulchella - bevallig Duizendguldenkruid
VII, 539

Nymphaea alba

Witte waterlelie Nymphaea alba - witte Plompen
VII, 540

Senecio sylvaticus

Boskruiskruid Senecio sylvaticus - boschminnend Kruiskruid
VII, 541

Parapholis incurva

Kromstaart Pleum pratense - beemd Doddegras
VII, 542

Hypericum perforatum

Sint-Janskruid Hypericum perforatum - doorboord Hershooi
VII, 543

Sonchus asper

Gekroesde melkdistel Sonchus asper - stekelige Melkdistel
VII, 544

Carex pulicaris

Vlozegge Carex pulicaris - nedergebogen Rietgras
VII, 545

Phegopteris connectilis

Smalle beukvaren Polypodium phegopteris - beuken Boomvaren
VII, 546

Alopecurus myosuroides

Duist Alopecurus agrestis - Veld Vossenstaart
VII, 547

Potamogeton compressus

Tenger fonteinkruid Potamogeton zosteraefolium - Lintbladig fonteinkruid
VII, 548

Arenaria serpyllifolia

Gewone zandmuur Arenaria serpyllifolia - thijmbladig Zandkruid
VII, 549

Cerastium semidecandrum

Zandhoornbloem Cerastium semidecandrum - vijfhelmige Hoornbloem
VII, 550

Sparganium natans

Kleinste egelskop Sparganium natans - Drijvende Egelskop
VII, 551

Veronica arvensis

Veldereprijs Veronica arvensis - Akker Eerenprijs
VII, 552

Alchemilla vulgaris

Spitslobbige vrouwenmantel Alchemilla vulgaris - gelobde Leeuwenklaauw
VII, 553

Aphanes arvensis

Grote leeuwenklauw Alchemilla Aphanes - kleine Leeuwenklaauw
VII, 554

Ribes rubrum

Aalbes Ribes rubrum - roode Aalbes
VII, 555

Carex disticha

Tweerijige zegge Carex intermedia - tweerijig Rietgras
VII, 556

Scleranthus annuus

Eenjarige hardbloem Scleranthus annuus - éénjarige Hardbloem
VII, 557

Euphorbia exigua

Kleine wolfsmelk Euphorbia exigua - kleine Wolfsmelk
VII, 558

Trifolium medium

Bochtige klaver Trifolium medium - middelbare Klaver
VII, 559

Trifolium campestre of Trifolium aureum - Akkerklaver

Liggende klaver Trifolium campestre - Veld-Klaver
VII, 560

Hydrocharis morsus-ranae

Kikkerbeet Hydrocharis morsus ranae - gemeene Vorschenbeet
VIII, 561

Avena fatua

Oot Avena fatua - wilde Haver
VIII, 562

Groenlandia densa

Paarbladig fonteinkruid Potamogeton densum - digtbladig Fonteinkruid
VIII, 563

Sedum reflexum

Tripmadam Sedum reflexum - omgebogen Huislook
VIII, 564

Sonchus palustris

Moerasmelkdistel Sonchus palustris - moeras Melkdistel
VIII, 565

Anthemis arvensis

Valse kamille Anthemis arvensis - wilde Kamille
VIII, 566

Myosotis laxa subsp. cespitosa

Zompvergeet-mij-nietje Myosotis caespitosa - Veenachtig Muizenoor
VIII, 567

Berula erecta

Kleine watereppe Sium angustifolium - Smalbladige Watereppe
VIII, 568

Rumex palustris

Moeraszuring Rumex palustris - Moeras Zuring
VIII, 569

Fallopia convolvulus

Zwaluwtong Polygonum Convolvulus - Omslingerende Duizendknoop
VIII, 570

Galeopsis segetum

Bleekgele hennepnetel Galeopsis ochroleuca - Lichtgele Hennepnetel
VIII, 571

Poa compressa

Plat beemdgras Poa compressa - Plathalmig Beemdgras
VIII, 572

Potamogeton crispus

Gekroesd fonteinkruid Potamogeton crispum - Gekruld Fonteinkruid
VIII, 573

Fragaria vesca

Bosaardbei Fragaria vesca - Gewone Aardbezie
VIII, 574

Arnoseris minima

Korensla Lapsana minima - Kleine Akkerkool
VIII, 575

Osmunda regalis

Koningsvaren Osmunda regalis - Groote Pluimvaren
VIII, 576

Rhynchospora alba

Witte snavelbies Rhynchospora alba - Witte Grasbies
VIII, 577

Festuca ovina

Genaald schapengras Festuca ovina - Schapen Zwenkgras
VIII, 578

Dianthus deltoides

Steenanjer Dianthus deltoides - Driehoekige Anjelier
VIII, 579

Camelina sativa subsp. sativa

Zaadhuttentut Myagrum dentatum - Getande Huttentut
VIII, 580

Rorippa palustris

Moeraskers Sisymbrium palustre - Stompgetande Waterkers
VIII, 581

Eleogiton fluitans

Vlottende bies Isolepis (Scirpus) fluitans - Vlottend Naaktzaad
VIII, 582

Cuscuta epilinum

Vlaswarkruid Cuscuta Epilinum - Vlas Warkruid
VIII, 583

Cuscuta epithymum

Klein warkruid Cuscuta Epithymum - Klein Warkruid
VIII, 584

Juncus subnodulosus

Paddenrus Juncus obtusiflorus - Stompe Bloembies
VIII, 585

Artemisia absinthium

Absintalsem Artemisia Absinthium - Bittere Alsem
VIII, 586

Pinguicula vulgaris

Vetblad Pinguicula vulgaris - Heide Vetblad
VIII, 587

Ammophila arenaria

Helm Arundo arenaria - Helm Riet
VIII, 588

Hedera helix

Klimop Hedera helix - Gemeene Klimop
VIII, 589

Antennaria dioica

Rozenkransje Gnaphalium dioicum - Tweehuizig Roerkruid
VIII, 590

Coprinus comatus

Geschubde inktzwam Agaricus comatus - Gekuifde Paddestoel
VIII, 591

Callitriche palustris

Klein sterrenkroos Callitriche verna - Voorjaars Haarsteng
VIII, 592

Bromus hordeaceus

Zachte dravik Bromus mollis - Zachte Dravik
VIII, 593

Catabrosa aquatica

Watergras Catabrosa aquatica - Water Knabbelgras
VIII, 594

Papaver dubium

Bleke klaproos Papaver dubium - aanverwante Maankop
VIII, 595

Thymus serpyllum

Kleine tijm Thymus angustifolius, Thymus Sepyllum - smalbladige Thijm
VIII, 596

Corrigiola litoralis

Riempjes Corrigiola littoralis - zand Riempjes
VIII, 597

Calluna vulgaris

Struikhei Erica vulgaris - Gewone Heide
VIII, 598

Fagopyrum tataricum

Franse boekweit Polygonum tataricum - Tartaarsche Duizendknoop
VIII, 599

Melampyrum pratense

Hengel Melampyrum vulgatum - Geelbloemig Zwartkoorn
VIII, 600

Hypochaeris glabra

Glad biggenkruid Hypochoeris glabra - onbehaard Biggekruid
VIII, 601

Glyceria fluitans

Mannagras Glyceria fluitans - Groot Vlotgras
VIII, 602

Persicaria lapathifolia subsp. lapathifolia

Beklierde duizendknoop Polygonum lapathifolium var. nodosa, ochreis integerrimis - Bleekbloeijende Duizendknoop met gezwollen geledingen
VIII, 603

Limosella aquatica

Slijkgroen Limosella aquatica - Spatelvorming Slijkgroen
VIII, 604

Physcomitrium pyriforme

Gewoon kikkertjesmos Gymnostomum pyriforme - Peervormige Kaalmond
VIII, 605

Chondrus crispus

Iers mos Sphaerococcus crispus - Carragheen-mos, Iersche mos
VIII, 606

Laminaria saccharina

Suikerwier Laminaria saccharina - Suikergevend Zeeblad
VIII, 607

Elytrigia repens

Kweek Triticum caesium - Blaauwgroen Tarwgras
VIII, 608

Tephroseris palustris

Moerasandijvie Cineraria palustris var. Hollandica - Hollandsch Moeras-Aschkruid, Wilde Endivie
VIII, 609

Mentha aquatica

Watermunt Mentha aquatica var. capitata - Hoofdjesdragende Water-Munt
VIII, 610

Sagittaria sagittifolia

Pijlkruid Sagittaria sagittifolia var. breviscapa - Gemeen Pijlkruid, Serpentstonge
VIII, 611

Spartina maritima

Klein slijkgras Spartina stricta - Stijf Bezemgras
VIII, 612

Limonium vulgare

Lamsoor Statice limonium - Pluimvormend Limoenkruid
VIII, 613

Ascophyllum nodosum

Knotswier Cystoseira nodosa - Knobbelige Rozenkrans
VIII, 614

Fucus spiralis

Kleine zee-eik Fucus spiralis - Spiraalvormige Zee-Eik
VIII, 615

Ranunculus sardous

Behaarde boterbloem Ranunculus philonitis - Behaarde Ranonkel of Hanenvoet
VIII, 616

Potentilla reptans

Vijfvingerkruid Tormentilla reptans - Kruipende Tormentil
VIII, 617

Ulva lactuca

Zeesla Ulva latissima - Breed Watervlies
VIII, 618

Porphyra purpurea

Purperwier Ulva purpurea - Purperkleurig Watervlies
VIII, 619

Bryomyces elegans ?

(een ascomyceet, zakjeszwam) Bryomyces elegans - Sierlijke Moszwam
VIII, 620

Gratiola officinalis

Genadekruid Gratiola officinalis - Gewoon Genadenkruid
VIII, 621

Fagopyrum esculentum

Boekweit Polygonum fagopyrum - Boekweit, Boekweit Duizendknoop
VIII, 622

Scilla bifolia

Vroege sterhyacint Scilla bifolia - Tweebladige Zee-ajuin
VIII, 623

Scrophularia umbrosa

Gevleugeld helmkruid Scrophularia aquatica - Water-Helmkruid
VIII, 624

Peltigera polydactylon

Veelvingerig leermos Peltigera polydactyla - Veelvingerig Lappenmos
VIII, 625

Peltigera canina

Groot leermos Peltigera canina - Hondslappenmos, Hondsmos
VIII, 626

Claviceps purpurea

Moederkoorn, Moederkoren Spermoedia clavus - Moederkoorn, Spoor, Roggespoor
VIII, 627

Ilex aquifolium

Hulst Ilex aquifolium - Gewone Hulst
VIII, 628

Cardamine flexuosa

Bosveldkers Cardamine sylvatica - Bosch Veldkers
VIII, 629

Atrichum undulatum

Groot rimpelmos Catharinea undulata - Golvende Catharinen
VIII, 630

Baeomyces roseus

Roze heikorst Baeomyces roseus - Vleeschkleurige Heikorst
VIII, 631

Myosotis discolor

Veelkleurig vergeet-mij-nietje Myosotis versicolor - Wisselkleurig Muizenoor
VIII, 632

Juncus tenageia

Wijdbloeiende rus Juncus tenageia - Wijdbloeijende Bloembies
VIII, 633

Eriophorum vaginatum

Eenarig wollegras Eriophorum vaginatum - Scheedevoerend Wolgras
VIII, 634

Polytrichum formosum

Fraai haarmos Polytrichum formosum - Bevallig Vrouwenhaar
VIII, 635

Polytrichum commune

Gewoon haarmos Polytrichum commune - Groot Vrouwenhaar
VIII, 636

Holosteum umbellatum

Heelbeen Holosteum umbellatum - Gekroond Heelbeen
VIII, 637

Silene otites

Oorsilene Silene otites - Tweehuizige Silene
VIII, 638

Carex strigosa

Slanke zegge Carex leptostachys - Slank-arig Rietgras
VIII, 639

Carex laevigata

Gladde zegge Carex laevigata - Glad of tweebindselig Rietgras
VIII, 640

Carex paniculata

Pluimzegge Carex paniculata - Pluimvormend Rietgras
IX, 641

Paris quadrifolia

Eenbes Paris quadrifolia - Vierbladig Pariskruid
IX, 642

Sherardia arvensis

Blauw walstro Sherardia arvensis - Akker Sherardie
IX, 643

Minuartia hybrida

Tengere veldmuur Arenaria tenuifolia - Dunbladig Zandkruid
IX, 644

Leucojum aestivum

Zomerklokje Leucoium aestivum - Zomer Witbloem
IX, 645

Pulmonaria officinalis

Gevlekt longkruid Pulmonaria officinalis - Gewoon Longenkruid
IX, 646

Veronica montana

Bosereprijs Veronica montana - Berg Eerenprijs
IX, 647

Anchusa officinalis

Gewone ossentong Anchusa officinalis - Gewone Ossentong
IX, 648

Pyrola minor

Klein wintergroen Pyrola minor - Kortstijlig Wintergroen
IX, 649

Geum rivale

Knikkend nagelkruid Geum rivale - Knikkend Nagelkruid
IX, 650

Carex ovalis

Hazenzegge Carex ovalis - Ovaal Rietgras
IX, 651

Blysmus compressus

Platte bies Schoenus compressus - Zamengedrukte Knopbies
IX, 652

Scutellaria minor

Klein glidkruid Scutellaria minor - Klein Glidkruid
IX, 653

Serratula tinctoria

Zaagblad Serratula tinctoria - Verw Zaagblad
IX, 654

Hammarbya paludosa

Veenmosorchis Malaxis paludosa - Moeras Weekkruid
IX, 655

Xanthoria parietina

Groot dooiermos, Geel korstmos Lichen parietinus - Geel Schildmos
IX, 656

Plantago coronopus

Hertshoornweegbree Plantago coronopus - Hertshoorn Weegbree
IX, 657

Marrubium vulgare

Malrove Marrubium vulgare - Witte Malrove
IX, 658

Cotula coronopifolia

Goudknopje Cotula coronopifolia - Vindeelige Cotula
IX, 659 Ramalina calicaris

  Ramalina calicaris - Gewoon Takmos
IX, 660

Cantharellus cibarius

Hanekam, Dooierzwam, Cantharel Cantharellus cibarius - Chanterelle
IX, 661

Schoenoplectus lacustris

Mattenbies Scirpus lacustris - Matte-Bies
IX, 662

Potamogeton praelongus

Langstengelig fonteinkruid Potamogeton praelongum - Uitgerekt Fonteinkruid
IX, 663

Herniaria glabra

Kaal breukkruid Herniaria glabra - Onbehaard Duizendhoorn
IX, 664

Vicia villosa

Bonte wikke Vicia villosa - Vlokkige Wikke
IX, 665

Equisetum hyemale

Schaafstro Equisetum hyemale - Winter Paardestaart
IX, 666

Viola persicifolia

Melkviooltje Viola stagnina - Dras-Viooltje
IX, 667

Fritillaria meleagris

Wilde kievitsbloem Fritillaria meleagris - Gewone Kievitsbloem
IX, 668

Lathyrus sylvestris

Boslathyrus Lathyrus sylvestris - Bosch Latyrus
IX, 669

Pogonatum aloides

Gewone viltmuts Polytrichum aloides - Aloëbladig Vrouwenhaar
IX, 670

Morchella esculenta

Gewone morielje Morchella esculenta - Gewone Morilje
IX, 671

Galium boreale

Noords walstro Galium boreale - Noordelijk Walstroo
IX, 672

Geranium lucidum

Glanzige ooievaarsbek Geranium lucidum- Glinsterende Ojevaarsbek
IX, 673

Achillea nobilis

Edel duizendblad Achillea nobilis - Edel Duizendblad
IX, 674

Grimmia pulvinata

Gewoon muisjesmos Grimmia pulvinata - Kussenvormende Grimmia
IX, 675

Schistidium apocarpum

Gewoon achterlichtmos Grimmia apocarpa - Weggedoken Grimmia
IX, 676

Cladium mariscus

Galigaan Schoenus mariscus - Moeras Galigaan
IX, 677

Consolida regalis

Wilde ridderspoor Delphinium consolida - Veld Riddersporen
IX, 678

Carex diandra

Ronde zegge Carex teretiuscula - Rolrondachtig Rietgras
IX, 679

Climacium dendroides

Boompjesmos Climacium dendroides - Boomvormig Laddermos
IX, 680

Pogonatum urnigerum

Grote viltmuts Polytrichum Urnigerum - Urne-dragend Vrouwenhaar
IX, 680

Fontinalis antipyretica

Gewoon bronmos Fontinalis Antipyretica - Groot Bronmos
IX, 681

Lithospermum arvense

Ruw parelzaad Lithospermum arvense - Ruwzadig Paarlkruid
IX, 682

Phyteuma spicatum subsp. spicatum

Witte rapunzel Phyteuma spicatum - Aarbloemige Raponsje
IX, 683

Lepidium campestre

Veldkruidkers Lepidium campestre - Zachtharige Kers
IX, 684

Fissidens adianthoides

Groot vedermos Fissidens adiantoïdes
IX, 684

Fissidens taxifolius

Kleivedermos Fissidens taxifolius
IX, 684

Fissidens bryoides

Gezoomd vedermos Fissidens bryoïdes
IX, 685

Halidrys siliquosa

Hauwwier Cystoseira siliquosa - Haauwdragende Rozenkrans
IX, 686

Cicendia filiformis

Draadgentiaan Exacum filiforme - Draadvormige Gentianelle
IX, 687

Mentha pulegium

Polei Mentha pulegium - Poley Munt
IX, 688

Carex arenaria

Zandzegge Carex arenaria - Zand Rietgras
IX, 689

Parietaria officinalis

Groot glaskruid Parietaria officinalis - Gewoon Glaskruid
IX, 690

Cetraria aculeata

Gewoon kraakloof Cetraria Aculeata - Stekelig Kraakloof
IX, 690

Parmelia acetabulum

Olijfschildmos Parmelia Acetabulum - Grootvruchtig Schildmos
IX, 691

Gagea villosa

Akkergeelster Gagea arvensis - Kleine Vogelmelk
IX, 692

Gagea lutea

Bosgeelster Gagea lutea - Gele Vogelmelk
IX, 693

Crepis paludosa

Moerasstreepzaad Hieracium paludosum - Moerassig Havikskruid
IX, 694

Carex vesicaria

Blaaszegge Carex vesicaria - Blaasvormend Rietgras
IX, 695

Cryphaea heteromalla

Vliermos Neckera heteromalla
IX, 696

Galium uliginosum

Ruw walstro Galium uliginosum - Ruwachtig Walstroo
IX, 697

Juncus tenuis

Tengere rus Juncus tenuis - Tengere Bloembies
IX, 698

Clinopodium acinos

Kleine steentijm Thymus acinos - Tandbladige Thijm
IX, 699

Lamium maculatum

Gevlekte dovenetel Lamium maculatum - Gevlekte Doovenetel
IX, 700

Pogonatum nanum

Kleine viltmuts Polytrichum nanum - Dwergachtig Vrouwenhaar
IX, 701

Rumex conglomeratus

Kluwenzuring Rumex glomeratus - Getropte Zuring
IX, 702

Euphorbia cyparissias

Cipreswolfsmelk Euphorbia cyparissias - Cypresbladige Wolfsmelk
IX, 703

Euphorbia esula

Heksenmelk Euphorbia esula - Stompbladige Wolfsmelk
IX, 704

Euphorbia seguieriana

Zandwolfsmelk Euphorbia gerardiana - Spitsbladige Wolfsmelk
IX, 705

Mnium hornum

Gewoon sterrenmos Bryum hornum - Bogtig-gesteelde Knikvrucht
IX, 705

Plagiomnium undulatum

Gerimpeld boogsterrenmos Bryum ligulatum
IX, 705

Plagiomnium cuspidatum

Spits boogsterrenmos Bryum cuspidatum
IX, 706

Selinum carvifolia

Karwijselie Selinum carvifolia - Karweibladige Angelica
IX, 707

Reseda lutea

Wilde reseda Reseda lutea - Gele Wouw
IX, 708

Medicago minima

Kleine rupsklaver Medicago minima - Kleinste Rupsklaver
IX, 709

Empetrum nigrum

Kraaihei Empetrum nigrum - Zwarte Besheide
IX, 710

Anaptychia ciliaris

Wimpermos Parmelia ciliaris - Gewimperd Schildmos
IX, 711

Eranthis hyemalis

Winterakoniet Eranthis hyemalis - Gele Winterbloem
IX, 712

Kickxia elatine

Spiesleeuwenbek Linaria elatine - Piekbladige Leeuwenbek
IX, 713

Kickxia spuria

Eironde leeuwenbek Linaria spuria - Eirondbladige Leeuwenbek
IX, 714

Arabis glabra

Torenkruid Turritis glabra - Stengomvattende Scheefkelk
IX, 715

Calvatia utriformis

Ruitjesbovist Lycoperdon caelatum
IX, 715

Lycoperdon perlatum

Parelstuifzwam Lycoperdon gemmatum
IX, 716

Allium oleraceum

Moeslook Allium oleraceum - Moes-Look
IX, 717

Sedum sexangulare

Zacht vetkruid Sedum sexangulare - Zesrijige Huislook
IX, 718

Erigeron annuus

Zomerfijnstraal, Madelief-fijnstraal Stenactis annua - Eenjarige Aster
IX, 719

Amaranthus blitum

Kleine majer Amarantus blitum - Uitgespreide Amarant
IX, 720 Scleroderma citrinum Gele aardappelbovist, Gewone aardappelbovist Scleroderma vulgare
IX, 720

Langermannia gigantea

Reuzenbovist Lycoperdon Bovista
X, 721

Molinia caerulea

Pijpenstrootje Molinia coerulea - Blaauwe Eenknoop
X, 722

Silene noctiflora

Nachtkoekoeksbloem Silene noctiflora - Nachtbloeijende Silene
X, 723

Dryopteris carthusiana

Smalle stekelvaren Aspidium spinulosum - Fijngedoornd Boschvaren
X, 724

Ophioglossum vulgatum

Addertong Ophioglossum vulgatum - Gemeene adderstong
X, 724

Loeskeobryum brevirostre

Grof etagemos Hypnum rutabulum - Kruikdragend Dekmos
X, 724

Plagiothecium undulatum

Gerimpeld platmos Hypnum undulatum - Golvend dekmos
X, 724

Hylocomium splendens

Glanzend etagemos Hypnum splendens - Glanzend Dekmos
X, 725

Macrolepiota procera

Grote parasolzwam Agaricus procerus - Parasol Paddestoel
X, 725

Macrolepiota excoriata

Rafelige parasolzwam Agaricus excoriatus - Ontvelde Paddestoel
X, 725

Pleurotus ostreatus

Gewone oesterzwam Agaricus salignus - Wilgen-paddestoel
X, 726

Primula elatior

Slanke sleutelbloem Primula Elatior - Gesteelde Sleutelbloem
X, 727

Ribes uva-crispa

Kruisbes Ribes uva crispa - Stekelige Aalbes
X, 728

Doronicum grandiflorum

Grote voorjaarszonnebloem Doronicum scorpioïdes - Knobbelwortelig Duizelkruid
X, 729

Lycopodium complanatum

Vlakke wolfsklauw Lycopodium complanatum - Platte Wolfsklaauw
X, 730

Polyporus squamosus

Zadelzwam Polyporus squammosus - Schubbige Polyporus
X, 731

Cochlearia danica

Deens lepelblad Cochlearia danica - Deensch Lepelblad
X, 732

Nasturtium officinale

Witte waterkers Nasturtium officinale - Gewone Waterkers
X, 733

Trifolium striatum

Gestreepte klaver Trifolium striatum - Gestreepte Klaver
X, 734

Aulacomnium androgynum

Gewoon knopjesmos Mnium androgynum - Rondkoppige Knikvrucht
X, 734

Marchantia polymorpha

Parapluutjesmos, Steenlevermos Marchantia polymorpha - Veelvormige Marchantia
X, 735

Agaricus campestris

Gewone weidechampignon Agaricus campestris - Witte Champignon
X, 736

Schoenoplectus pungens

Stekende bies Scirpus rothii - Stekende Bies
X, 737

Campanula persicifolia

Prachtklokje Campanula persicifolia - Persikbladig Klokje
X, 738

Amanita phalloides

Groene knolamaniet Agaricus phalloïdes - Knollige Vliegen-Paddestoel (?)
X, 739

Boletus edulis

Gewoon eekhoorntjesbrood Boletus edulis - Eetbare Pijpzwam
X, 740

Leccinum scabrum

Gewone berkenboleet Boletus scaber - Ruwstelige Pijpzwam
X, 740

Tylopilus felleus

Bittere boleet Boletus felleus - Gal-bittere Pijpzwam
X, 741

Leersia oryzoides

Rijstgras Leersia oryzoïdes - Rijstachtige Scherpbloem
X, 742

Saponaria officinalis

Zeepkruid Saponaria officinalis - Gewoon Zeepkruid
X, 743

Pholiota squarrosa

Schubbige bundelzwam Agaricus floccosus - Veelschubbige Paddestoel
X, 744

Phellinus igniarius

Echte vuurzwam Polyporus igniarius - Vuurvattende Polyporus
X, 745

Phylloporia ribis

Bessenvuurzwam Polyporus ribis - Aalbezien-Polyporus
X, 746

Galium odoratum

Lievevrouwebedstro Asperula odorata - Welriekend Ruwkruid
X, 747

Chrysosplenium oppositifolium

Paarbladig goudveil Chrysosplenium oppositifolium - Paarbladig Goudveil
X, 748

Potentilla argentea

Viltganzerik Potentilla argentea - Zilverwitte Ganserik
X, 749

Hygrophoropsis aurantiaca

Valse hanenkam Cantharellus aurantiacus - Oranjekleurige Cantharelle (?)
X, 750

Geastrum corollinum ?

Tepelaardster Geaster mammosus - Getepelde Aardster
X, 750

Tulostoma brumale ?

Gesteelde stuifbal Tulostoma mammosum - Getepelde Tulostoma
X, 750

Thelephora terrestris ?

Gewone franjezwam Thelephora terrestris - Aard-Thelephora
X, 751

Luzula sylvatica

Grote veldbies Luzula maxima - Groote Veldbies
X, 752

Silene dioica

Dagkoekoeksbloem Lychnis dioica - Tweehuizige Koekkoeksbloem
X, 753

Medicago arabica

Gevlekte rupsklaver Medicago maculata - Gevlekte Rupsklaver
X, 754

Paxillus involutus

Gewone krulzoom Agaricus involutus - Rolrandige Paddestoel (?)
X, 755

Polyporus varius

Waaierbuisjeszwam Polyporus varius - Veranderlijke Polyporus
X, 756

Gagea pratensis

Weidegeelster Gagea stenopetala - Smalbladige Vogelmelk
X, 757

Helleborus viridis

Wrangwortel, Groene nieswortel Helleborus viridis - Groene Nieswortel
X, 758

Lamiastrum galeobdolon subsp. galeobdolon

Gele dovenetel Lamium galeobdolon - Gele Hondsnetel
X, 759

Carex pseudocyperus

Hoge cyperzegge Carex pseudo-cyperus - Cypergelijkend Rietgras
X, 1760

Serpula lacrymans

Echte huiszwam Merulius lacrymans - Druppelende Aderzwam
X, 760

Cyathus olla

Bleek nestzwammetje Cyathus olla - Potjes-Bekerzwam
X, 761

Juncus maritimus

Zeerus Juncus maritimus - Zee-Bloembies
X, 762

Hypericum hirsutum

Ruig hertshooi Hypericum hirsutum - Ruig Hertshooi
X, 763

Hypericum montanum

Berghertshooi Hypericum montanum - Berg-Hertshooi
X, 764

Equisetum telmateia

Reuzenpaardenstaart Equisetum telmateja - Groot Paardestaart
X, 765

Amanita rubescens ?

Parelamaniet Agaricus rubescens - Roodachtig-graauwe Vliegen-Paddestoel
X, 766

Convolvulus soldanella

Zeewinde Convolvulus soldanella - Zee-Winde
X, 767

Chondrilla juncea

Knikbloem Chondrilla juncea - Biesvormige Knikbloem
X, 768

Typha latifolia

Grote lisdodde Typha latifolia - Breedbladige Lischdodde
X, 769

Lacrymaria lacrymabunda

Tranende franjehoed Agaricus velutinus - Zijde-harige Paddestoel
X, 770

Gyroporus cyanescens ?

Indigoboleet Boletus cyanescens - Indigo-Pijpjeszwam
X, 771

Danthonia decumbens

Tandjesgras Triodia decumbens - Nederliggend Kelkgras
X, 772

Eryngium campestre

Kruisdistel Eryngium campestre - Veld-Kruisdistel
X, 773

Epilobium hirsutum

Harig wilgenroosje Epilobium hirsutum - Ruige Basterdwederik
X, 774

Raphanus raphanistrum

Knopherik Raphanus raphanistrum - Wilde Radijs
X, 775

Gymnopus aquosus

Vroeg eikenbladzwammetje Agaricus melleus - Honiggele Paddestoel
X, 776

Chenopodium murale

Muurganzenvoet Chenopodium murale - Tuilvormende Ganzevoet
X, 777

Oenothera biennis

Middelste teunisbloem Oenothera biennis - Gele Onagra
X, 778

Gnaphalium luteo-album

Bleekgele droogbloem Gnaphalium luteo-album - Bleekgeel Roerkruid
X, 779

Asplenium trichomanes

Steenbreekvaren Asplenium trichomanes - Haarstelige Streepvaren
X, 780

Pleurotus ostreatus ?

Gewone oesterzwam Agaricus ostreatus - Oesterschulpige Paddestoel
X, 781

Rumex scutatus

Spaanse zuring Rumex scutatus - Blaauwachtige Zuring
X, 782

Colchicum autumnale

Herfsttijloos Colchicum autumnale - Herfst Tijdeloos
X, 783

Potentilla tabernaemontani

Voorjaarsganzerik Potentilla verna - Voorjaars-Ganserik
X, 784

Amanita vaginata var. vaginata ?

Grijze slanke amaniet Agaricus vaginatus - Scheedevormende Paddestoel
X, 785

Ramaria stricta

Rechte koraalzwam Clavaria stricta
X, 786

Callitriche hermaphroditica

Rond sterrenkroos Callitriche autumnalis - Najaars-Haarsteng
X, 787

Tanacetum parthenium

Moederkruid Chrysanthemum parthenium - Breedbladige Vuurwortel
X, 788

Centaurea scabiosa

Grote centaurie Centaurea scabiosa - Grootbloemige Centaurie
X, 789

Daedalea quercina ?

Doolhofzwam Daedalea quercina - Eiken-Warzwam
X, 790

Lenzites betulinus

Fopelfenbankje Lenzites betulina - Berken-Lenz's-zwam
X, 790

Lenzites betulinus

Fopelfenbankje Lenzites sepiaria - Heiningen-Lenz's-zwam
X, 791

Bromus secalinus

Dreps Bromus secalinus - Rogge-Dravik
X, 792

Allium schoenoprasum

Bieslook Allium schoenoprasium - Bies-Look
X, 793

Malva moschata

Muskuskaasjeskruid Malva moschata - Welriekende Malowe
X, 794

Flavoparmelia caperata

Bosschildmos Parmelia caperata - Zwavelgroen Schildmos
X, 794

Parmelia saxatilis

Blauwgrijs steenschildmos Parmelia saxatilis - Steenminnend Schildmos
X, 794

Parmelia perlata

Groot schildmos Parmelia perlata - Gepareld Schildmos
X, 795

Phallus impudicus ?

Grote stinkzwam Phallus impudicus - Stinkende Eikelzwam
X, 796

Cynodon dactylon

Handjesgras Cynodon dactylon - Gevingerde Hondstand
X, 797

Campanula trachelium

Ruig klokje Campanula trachelium - Ruig behaard Klokje
X, 798

Campanula glomerata

Kluwenklokje Campanula glomerata - Getropt Klokje
X, 799

Flammulina velutipes

Gewoon fluweelpootje Agaricus velutipes - Fluweelstelige Paddestoel
X, 800

Trametes suaveolens

Anijskurkzwam Trametes suaveolens - Welriekende Pijpzwam
XI, 801

Setaria verticillata

Kransnaaldaar Setaria verticillata - Kransvormende Naaldaar
XI, 802

Silene vulgaris

Blaassilene Silene inflata - Opgeblazen Silene
XI, 803

Melilotus albus

Witte honingklaver Melilotus alba - witte Honingklaver
XI, 804

Xerocomus badius

Kastanjeboleet Boletus badius - Rood-bruine Pijpzwam
XI, 805

Panellus stipticus

Scherpe schelpzwam Panus stipticus - Zamentrekkende Paddestoel
XI, 805

Lycogala epidendrum

Bloedweizwam, Gewone boomwrat Lycogala epidendrum - Stam-Lycogala
XI, 806

Pulsatilla vulgaris

Wildemanskruid Anemone pulsatilla - Paarse Anemoon
XI, 807

Clinopodium vulgare

Borstelkrans Clinopodium vulgare - Behaarde Borstelkrans
XI, 808

Fucus vesiculosus

Blaaswier Fucus vesiculosus - Gemeene Zee-Eik
XI, 809

Funaria hygrometrica

Gewoon krulmos Funaria hygrometrica - Hygrometrische Draaisteel
XI, 809

Trichia favoginea

Cilindervormig draadwatje Trichia turbinata - Tolvormige Trichia
XI, 810

Hygrocybe coccinea

Scharlaken was Hygrophorus coccineus - Scharlaken-Paddestoel
XI, 810

Hygrocybe conica

Zwartwordende was Hygrophorus conicus - Kegelvormige Paddestoel
XI, 811

Bunium bulbocastanum

Aardkastanje Carum bulbocastanum - Knollige Karwei
XI, 812

Allium ursinum

Daslook Allium ursinum - Das-Look
XI, 813

Hypericum pulchrum

Fraai hertshooi Hypericum pulchrum - Bevallig Hertshooi
XI, 814

Clavulinopsis corniculata

Sikkelkoraalzwam Clavaria fastigiata - Bundelvormige Clavaria
XI, 814

Clavulinopsis helvola

Gele knotszwam Clavaria inaequalis - Ongelijke Clavaria
XI, 814

Clavaria argillacea

Heideknotszwam Clavaria argillacea - Wit-gele Clavaria
XI, 814

Bulgaria inquinans

Zwarte knoopzwam Bulgaria inquinans - Afverwende Bulgaria
XI, 815

Kuehneromyces mutabilis

Stobbenzwammetje Agaricus mutabilis - Veranderlijke Paddestoel
XI, 815

Stropharia aeruginosa

Kopergroenzwam Agaricus aeruginosus - Kopergroene Paddestoel
XI, 815

Poronia punctata

Grote speldenprikzwam Poronia punctata - Gestippelde Poronia
XI, 816

Cuscuta europaea

Groot warkruid Cuscuta europaea - Groot Warkruid
XI, 817

Misopates orontium

Akkerleeuwenbek Antirrhinum orontium - Roode Kalfssnuit
XI, 818

Vicia lathyroides

Lathyruswikke Vicia lathyroides - Latyrusvormige Wikke
XI, 819

Salix caprea

Boswilg Salix caprea - Ruige Wilg
XI, 820

Panaeolus semiovatus

Geringde vlek Agaricus separatus - Half-eivormige Paddestoel
XI, 820

Panaeolus campanulatus

Paardenmestvlekplaat Agaricus campanulatus - Klokvormige Paddestoel 4
XI, 820

Coprinus micaceus

Gewone glimmerinktzwam Coprinus micaceus - Glinsterende Paddestoel
XI, 821

Ligustrum vulgare

Wilde liguster Ligustrum vulgare - Gemeene Liguster
XI, 822

Rosa rubiginosa

Egelantier Rosa rubiginosa - Eglantier-Roos
XI, 823

Trifolium micranthum

Draadklaver Trifolium filiforme - Draadvormige Klaver
XI, 824 Laccaria laccata   Agaricus laccatus - Lak-Paddestoel
XI, 824 Hypholoma fasciculare   Agaricus fascicularis - Bundel-Paddestoel
XI, 825

Lactarius piperatus

Gepeperde melkzwam Lactarius piperatus - Peperachtige Paddestoel
XI, 825

Lactarius zonarius

Fijngegordelde melkzwam Lactarius zonarius - Gecirkelde Paddestoel
XI, 825

Lactarius torminosus

Baardige melkzwam Lactarius torminosus - Purgeer Paddestoel
XI, 826

Galium sylvaticum

Boswalstro Galium sylvaticum - Boschminnend Walstroo
XI, 827

Potamogeton lucens

Glanzig fonteinkruid Potamogeton lucens - Glinsterend Fonteinkruid
XI, 828

Stachys officinalis

Betonie Betonica officinalis - Gewone Betonie
XI, 829

Amanita phalloides

Groene knolamaniet Agaricus phalloides - Knollige Vliegen-Paddestoel
XI, 829

Xylaria polymorpha

Houtknotszwam Hypoxylon polymorphum - Veelgestaltige Hypoxylon
XI, 829

Geoglossum glabrum

Gladde aardtong Geoglossum glabrum - Gladde Aardtong
XI, 830

Marasmius oreades

Weidekringzwam Marasmius oreades
XI, 831

Setaria viridis

Groene naaldaar Setaria viridis - Groene Naaldaar
XI, 832

Cichorium intybus

Wilde cichorei Cichorium intybus - Gewone Cichorey
XI, 833

Artemisia maritima

Zeealsem Artemisia maritima (gallica) - Fransche Zee-Alsem
XI, 834

Calla palustris

Slangenwortel Calla palustris - Water-Slangenkruid
XI, 835

Lactarius turpis

Zwartgroene melkzwam Lactarius turpis - Hatelijke Paddestoel
XI, 836

Rosa gallica

Franse roos Rosa gallica - Fransche Roos
XI, 837

Genista germanica

Duitse brem Genista germanica - Duitsche Brem
XI, 838

Orobanche rapum-genistae

Grote bremraap Orobanche major - Groote Bremraap
XI, 839

Pellia epiphylla

Gewone pellia, Gewoon plakkaatmos Jungermannia epiphylla - Bladbloeijende Jungermannia
XI, 839

Plagiochila asplenioides

Groot varentjesmos Jungermannia asplenioides -Varenvormige Jungermannia
XI, 840

Usnea barbata

Baardmos Usnea barbata - Gewoon Baardmos var. inééngeward
XI, 840

Cladonia rangiferina

Echt rendiermos Cladonia rangiferina - Rendier-bekermos
XI, 841

Lathyrus linifolius

Knollathyrus Orobus tuberosus - Knollige Orobus
XI, 842

Astragalus glycyphyllos

Hokjespeul Astragalus glycyphyllos - Zoetbladige Hokjespeul
XI, 843

Silene gallica

Franse silene Silene gallica - Fransche Silene
XI, 844

Cortinarius violaceus

Violette gordijnzwam Agaricus violaceus - Violet-aschgraauwe Paddestoel
XI, 845

Hygrocybe conica

Zwartwordende was Agaricus conicus - Kegelvormige Paddestoel
XI, 846

Melica uniflora

Eenbloemig parelgras Melica uniflora - Eénbloemig Parelgras
XI, 847

Euphorbia lathyrus

Kruisbladige wolfsmelk Euphorbia lathyris - Springkruid
XI, 848

Plocamium cartilagineum

(een roodwier) Fucus cartilagineus - Kraakbeenig Kogelvruchtwier
XI, 849

Sphagnum palustre

Gewoon veenmos Sphagnum cymbifolium - Stompbladig Veenmos
XI, 849

Sphagnum palustre

Gewoon veenmos Sphagnum latifolium - Breedbladig Veenmos
XI, 850

Thuidium tamariscinum

Gewoon thujamos Hypnum tamariscinum - Dofbleek Dekmos
XI, 850

Erhynchium praelongum

Fijn laddermos Hypnum stellatum - Stervormend Dekmos
XI, 851

Phyteuma spicatum subsp. nigrum

Zwartblauwe rapunzel Phyteuma nigrum - Violetkleurige Raponsje
XI, 852

Milium vernale

Ruw gierstgras Milium scabrum - Ruwachtig Gierstgras
XI, 852

Rhynchospora fusca

Bruine snavelbies Rhynchospora fusca - Bruine Grasbies
XI, 853

Atropa belladonna

Wolfskers Atropa belladonna - Besdragend Doodkruid
XI, 854

Ctenidium molluscum

Kammos Hypnum schreberi - Schrebers Dekmos
XI, 854

Abietinella abietina

Sparrenmos Hypnum abietinum - Dennevormig Dekmos
XI, 854

Brachythecium albicans ?

Bleek dikkopmos Hypnum albicans - Witachtig Dekmos
XI, 855 Endocronartium pini ?   (Lycoperdon, Uredo) Peridermium pini var. acicola
XI, 855 Tubercularia granulata   (Fusarium) Tubercularia granulata - Korrelachtige Tubercularia
XI, 855 Volutella ciliata   Tubercularia ciliata - Gewenkbraauwde Tubercularia
XI, 855 Melanospora chionea   Sphaeria chionea
XI, 856

Myosotis sylvatica

Bosvergeet-mij-nietje Myosotis sylvatica - Bosch-Muizenoor
XI, 857

Filago minima

Dwergviltkruid Gnaphalium montanum - Berg-Roerkruid
XI, 858

Hypogymnia physodes

Gewoon schorsmos Parmelia physodes - Blaauwachtig Schildmos
XI, 858

Bartramia pomiformis

Gewoon appelmos Bartramia pomiformis - Appelvormige Bartramia
XI, 859

Cephalozia bicuspidata

Gewoon maanmos Jungermannia byssacea - Haarfijne Jungermannia
XI, 859

Cladonia cornuta

Gevlekt heidestaartje Lichen cornucopioides - Scharlaken Bekermos
XI, 860

Stereocaulon condensatum

Stuifzandkorrelloof Stereocaulon condyloideum - Korstvormend Korrelloof
XI, 860

Stereocaulon paschale

(korrelloof, een korstmos) Stereocaulon passchale - Heesterachtig Korrelloof
XI, 860

Lecidea lapicida

Dijkgranietkorst Lecidea petraea - Steen Schijfmos
XI, 861

Veronica longifolia

Lange ereprijs Veronica maritima - Langbladige Eerenprijs
XI, 862

Verbascum densiflorum

Stalkaars Verbascum cuspidatum - Puntbladige Toorts
XI, 863

Erodium moschatum

Muskusreigersbek Erodium moschatum - Muskusruikende Reigersbek
XI, 864

Asplenium scolopendrium

Tongvaren Scolopendrium officinarum - Gewone Hertstong
XI, 865

Sargassum natans

Sargassowier (een bruinwier) Sargassum columbi - Sargassum van Columbus
XI, 866

Silybum marianum

Mariadistel Carduus marianus - Gevlekte Distel
XI, 867

Inula helenium

Griekse alant Inula helenium - Bittere Alant
XI, 868

Digitalis purpurea

Vingerhoedskruid Digitalis purpurea - Gewoon Vingerhoedskruid
XI, 869

Enteromorpha linza

Breed darmwier Solenia linza - Platte Darmbuis
XI, 870

Enteromorpha compressa

Plat darmwier Solenia compressa - Zamengedrukte Darmbuis
XI, 871

Lycium barbarum

Boksdoorn Lycium barbarum - Vreemde Lycium
XI, 872

Clethra alnifolia

Clethra Clethra alnifolia - Elsenbladige Clethra
XI, 873

Thelypteris palustris ?

Moerasvaren Aspidium thelypteris - Veen-moeras Varen ?
XI, 874

Lactarius volemus ?

Vissige melkzwam Agaricus lactifluus - Melkachtige ? Paddestoel
XI, 875

Coprinus comatus ?

Geschubde inktzwam Agaricus ovatus - Eivormige Paddestoel ?
XI, 876

Lolium temulentum

Dolik Lolium temulentum - Bedwelmend Raygras
XI, 877

Viola canina

Hondsviooltje Viola canina - Honds-Viooltje
XI, 878

Aconitum napellus

Blauwe monnikskap Aconitum napellus - Gewone Monnikskap
XI, 879

Lactuca serriola

Kompassla Lactuca scariola - Wilde Latuw
XI, 880

Coleosporium tussilaginis ?

Klein hoefbladroest Uredo senecionis -Kruiskruid-Uredo
XI, 880

Puccinia graminis

 

Zwarte roest Uredo graminis - Gras-Uredo
XII, 881

Linaria arvensis

Blauwe leeuwenbek Linaria arvensis - Veld Leeuwenbek
XII, 882

Leucobryum glaucum?

Kussentjesmos Dicranum glaucum - Bleekblaauwe Gaffeltand
XII, 882

Dicranum spurium

Gekroesd gaffeltandmos Dicranum spurium - Basterd Gaffeltand
XII, 883

Adonis annua

Herfstadonis Adonis autumnalis - Eenjarige Adonis. Kooltje vuur
XII, 884

Equisetum sylvaticum

Bospaardenstaart Equisetum sylvaticum - Bosch Paardestaart
XII, 885

Asplenium adiantum-nigrum ?

Zwartsteel Asplenium adiantum nigrum - Zwart-bruine ? Streepvaren
XII, 886

Rhytidiadelphus triquetrus

Pluimstaartmos Hypnum triquetrum - Driekantig Dekmos
XII, 886

Rhytidiadelphus squarrosus

Gewoon haakmos Hypnum squarrosum - Rappig Dekmos
XII, 887

Clematis vitalba

Bosrank Clematis vitalba - Hegge Clematis
XII, 888

Malva alcea

Vijfdelig kaasjeskruid Malva alcea - Vijfdeelige Malowe
XII, 889

Borago officinalis

Bernagie Borago officinalis - Gewone Bernagie
XII, 890

Adiantum capillus-veneris

Echt vrouwenhaar Adianthum capillus veneris - Vrouwenhaar
XII, 891

Picris echioides

Dubbelkelk Helminthia echioides - Ruwe dubbelkelk
XII, 892

Vicia tetrasperma subsp. gracilis

Slanke wikke Ervum gracile - Tengere Linze
XII, 893

Silene coronaria

Prikneus Lychnis coronaria - Gekroonde Koekoeksbloem. Hazenöor
XII, 894 Chordaria flagelliformis   Chordaria flagelliformis - Zweepvormig Zeekoord
XII, 894

Cladophora rupestris

Rotswier Conferva rupestris - Rots Brondraad
XII, 894

Chaetomorpha linum

Visdraad Conferva linum - Vlas Brondraad
XII, 895 Griffithsia corallinoides   Griffithsia corallina - Koraal Griffithsie
XII, 895 Zygnema quininum   Zygnema quininum - Schoone ladderdraad
XII, 896

Rubus odoratus

Roodbloeiende framboos Rubus odoratus - Breedbladige Braambes
XII, 897

Sempervivum tectorum

Donderblad Sempervivum tectorum - Gemeen dakenlook. Huislook
XII, 898

Ribes alpinum

Alpenbes Ribes alpinum - Alpische Aalbes
XII, 899

Boletus satanas

Satansboleet Boletus satanas - Duivelsche Pijpzwam
XII, 900

Zostera marina

Groot zeegras Zostera marina - Gemeen Zeelint. Zeegras
XII, 900

Zostera noltei

Klein zeegras Zostera nana - Klein Zeelint. Zeegras
XII, 901

Silene baccifera

Besanjelier Cucubalus bacciferus - Zwarte Besvrucht
XII, 902

Chara vulgaris

Gewoon kransblad Chara vulgaris - Gemeene Paardenstaart Kranswier
XII, 903

Nitella syncarpa

Vruchtrijk glanswier Nitella syncarpa - Vruchtrijke Nitella
XII, 904

Asarum europaeum

Mansoor Asarum europaeum - Europeesche Mansöor
XII, 905

Claviceps purpurea

Moederkoorn, Moederkoren Secale cornutum - Het Spoor of Moederkoorn
XII, 906

Erica arborea

Boomhei Erica arborea - Groote Heide
XII, 907

Erica cinerea

Rode dophei Erica cinerea - Graauwe Heide
XII, 908

Ribes nigrum

Zwarte bes Ribes nigrum - Zwarte Aalbes
XII, 909

Spongilla lacustris

Zoetwaterspons Badiaga fluviatilis - Water Stinkspons
XII, 910

Marchantia polymorpha

Steenlevermos Marchantia polymorpha - Veelvormige Marchantia. Steenleverskruid
XII, 911

Silene armeria

Pekbloem Silene armeria - Getropte Silene
XII, 912

Allium schoenoprasum

Bieslook Allium schoenoprasum - Bies Look
XII, 913

Spergula morisonii

Heidespurrie Spergula pentandra - Vijfhelmige Spurrie
XII, 914

Huperzia selago

Dennenwolfsklauw Lycopodium selago - Achtzijdige Wolfsklaauw
XII, 915

Orthotrichum affine

Gewone haarmuts Orthotrichum affine - Aanverwante Haarmuts
XII, 915

Orthotrichum lyellii ?

Broedhaarmuts Orthotrichum lyellii- Lyell's Haarmuts
XII, 916

Lathyrus aphaca

Naakte lathyrus Lathyrus aphaca - Naakte Lathyrus
XII, 917

Botrychium lunaria

Gelobde maanvaren Botrychium lunaria - Trosdragend Maankruid
XII, 918

Athyrium filix-femina

Wijfjesvaren Asplenium filix femina - Fijngetande Streepvaren
XII, 919

Lathyrus nissolia

Graslathyrus Lathyrus nissolia -
XII, 920

Porella platyphylla

Gewoon pelsmos Jungermannia platyphylla - Breedgeleedde Jungermannia
XII, 920

Odontoschisma sphagni

Veendubbeltjesmos Jungermannia sphagni - Veenmossige Jungermannia
XII, 921

Dianthus barbatus

Duizendschoon, Keitjes, Lievemannekes Dianthus barbatus - Gewone Duizendschoon Anjelier
XII, 922

Papaver somniferum

Slaapbol Papaver somniferum - Slaapwekkende Maankop
XII, 923

Hesperis matronalis

Damastbloem Hesperis matronalis - Bloemen van Damast
XII, 924

Ptilidium ciliare

Heidefranjemos Jungermannia tomentella - Viltbladige Jungermannia
XII, 925

Dryopteris cristata

Kamvaren Aspidium cristatum - Kamvormende Boschvaren
XII, 926

Colutea arborescens

Europese blazenstruik Colutea arborescens - Struik- of boomvormige Culutea
XII, 927

Clematis recta

Stijve clematis Clematis erecta - Opgerigte Clematis
XII, 928

Cetraria aculeata

Gewoon kraakloof Cetraria aculeata - Stekelig Kraakloof
XII, 928

Cetraria islandica

IJslands mos Cetraria islandica - IJslands Kraakloof
XII, 929

Aesculus hippocastanum

Witte paardenkastanje Aesculus hippocastanum - Gewone Paardenkastanje
XII, 930

Pertusaria pertusa

Gewoon speldenkussentje Pertusaria communis - Gewoon poriënmos. Gewoon bittermos
XII, 931

Castanea sativa

Tamme kastanje Castanea vulgaris - Tamme Kastanjeboom
XII, 932

Pisum sativum

Erwt Pisum arvense - Veld-Erwt
XII, 933

Fagopyrum esculentum

Boekweit Polygonum fagopyrum - Boekweit
XII, 934

Pertusaria hymenea

Open speldenkussentje Pertusaria wulfenii - Wulfens Poriënmos; groot geopend Porienmos
XII, 934

Calicium viride

Groen boomspijkertje Calycium hyperellum - Lensvormige Kelkkiem
XII, 935

Nicandra physalodes

Zegekruid Nicandra physaloides - Blaaskersachtige Nicandra
XII, 936 Boletus oudemansii   Boletus oudemansii
XII, 937

Volvariella volvacea

Tropische beurszwam, Stropaddenstoel, Bundelzwam Agaricus volvaceus
XII, 938

Amblystegium serpens

Gewoon pluisdraadmos Amblystegium serpens
XII, 939

Amblystegium serpens var. juratzkanum

Gewoon pluisdraadmos (variëteit) Amblystegium Juratzkanum
XII, 940

Carex distans

Zilte zegge Carex distans
XII, 941

Hieracium caespitosum

Weidehavikskruid Hieracium pratense
XII, 942

Elodea canadensis

Brede waterpest Elodaea canadensis (Udora occidentalis)
XII, 943

Geastrum rufescens

Roze aardster Geasser rufescens [Geaster]
XII, 944

Orobanche minor

Klavervreter Orobanche minor
XII, 945

Buxbaumia aphylla

Kaboutermos Buxbaumia aphylla
XII, 946

Carex acutiformis

Moeraszegge Carex paludosa - Moeras-Rietgras
XII, 947

Carex pendula ?

Hangende zegge Carex paludosa var. pendula
XII, 948 Neolentinus suffrutescens   Lentinus suff(r)utescens
XII, 949

Tortula muralis

Muurmos, Gewoon muursterretje Barbula muralis - Muur-kronkeltand
XII, 949

Syntrichia laevipila

Boomsterretje Barbula laevipila - Gladharige kronkeltand
XII, 950

Jacobaea erucifolia

Viltig kruiskruid Senecio erucifolius
XII, 951

Carex nigra

Zwarte zegge Carex vulgaris - Gewoon Rietgras
XII, 952

Pimpinella major

Grote bevernel Pimpinella magna - Groote Steenbreek. Bevernaart.
XII, 953

Gymnocarpium dryopteris

Gebogen driehoeksvaren Polypodium dryopteris - Eik-boomvaren
XII, 954

Crassula tillaea

Mosbloempje Tillaea muscosa - Mosachtige Tillea
XII, 955

Thalictrum minus

Kleine ruit Thalictrum silvaticum - Bosch-Thalictrum
XII, 956

Jacobaea aquatica

Waterkruiskruid Senecio aquaticus - Water-Kruiskruid
XII, 957

Corispermum marschallii

Breed vlieszaad Corispermum marschallii - Marschall's Vlieszaad
XII, 958

Pimpinella saxifraga

Kleine bevernel Pimpinella saxifraga - Kleine Steenbreek
XII, 959

Monotropa hypopitys

Stofzaad Monotropa hipopitys - Woekerend Stofzaad
XII, 960

Crepis capillaris

Klein streepzaad Crepis virens - Groenachtig Streepzaad
XIII, 961

Carex vulpina

Voszegge Carex vulpina - Vossen-Rietgras
XIII, 962

Carex remota

IJle zegge Carex remota - Verwijderd Rietgras
XIII, 963

Carex pilulifera

Pilzegge Carex pilulifera - Pildragend Rietgras
XIII, 964

Carex rostrata

Snavelzegge Carex ampullacea - Flesch-Rietgras
XIII, 965

Carex echinata

Sterzegge Carex stellulata - Sterren-Rietgras
XIII, 966

Carex paniculata

Pluimzegge Carex paniculata - Gepluimd Rietgras
XIII, 967

Carex elongata

Elzenzegge Carex elongata - Verlengd Rietgras
XIII, 968

Carex acuta

Scherpe zegge Carex acuta - Spits Rietgras
XIII, 969

Carex muricata

Dichte bermzegge Carex muricata - Zachtstekelig Rietgras
XIII, 970

Carex flacca

Zeegroene zegge Carex glauca - Zeegroen Rietgras
XIII, 971

Carex flava

Gele zegge Carex flava - Geel Rietgras, Geel Sekgras
XIII, 972

Eleocharis multicaulis

Veelstengelige waterbies Heleocharis multicaulis - Veelstengelige Heleocharis
XIII, 973

Eleocharis acicularis

Naaldwaterbies Heleocharis acicularis - Borstelige Heleocharis
XIII, 974

Eleocharis palustris

Gewone waterbies Heleocharis palustris - Moeras Heleocharis
XIII, 975

Radiola linoides

Dwergvlas Radiola linoides - Allerkleinst Duizendgraan
XIII, 976

Luzula multiflora subsp. multiflora

Veelbloemige veldbies Luzula multiflora - Veelbloemige Veldbies
XIII, 977

Juncus capitatus

Koprus Juncus capitatus - Kopvormende Bloembies
XIII, 978

Juncus conglomeratus

Biezenknoppen Juncus conglomeratus - Getropte Bloembies
XIII, 979

Juncus bufonius

Greppelrus Juncus bufonius - Padden Bloembies
XIII, 980

Juncus inflexus

Zeegroene rus Juncus glaucus - Gestreepte Bloembies
XIII, 981

Lotus pedunculatus

Moerasrolklaver Lotus uliginosus - Moeras-rolklaver
XIII, 982

Medicago falcata

Sikkelklaver Medicago falcata - Zeisvormige Rupsklaver
XIII, 983

Arrhenatherum elatius

Glanshaver Arrhenaterum elatius - Veldhaver
XIII, 984

Mercurialis annua

Tuinbingelkruid Mercurialis annua - Eenjarig Bingelkruid
XIII, 985

Danthonia decumbens

Tandjesgras Triodia decumbens (Danthonia decumbens) )
XIII, 986

Syntrichia latifolia

Riviersterretje Barbula latifolia - Breedgebladerde Kronkeltand
XIII, 986

Syntrichia papillosa

Knikkersterretje Barbula latifolia - Breedgebladerde Kronkeltand
XIII, 987

Orobanche caryophyllacea

Walstrobremraap Orobanche galii - Walstroo-bremraap
XIII, 988

Filipendula ulmaria

Moerasspirea Spiraea ulmaria - Moeras Spiraea
XIII, 989

Valerianella rimosa

Geoorde veldsla Valerianella auricula - Geoorde Veldsla
XIII, 990

Calliergonella cuspidata

Gewoon puntmos Hypnum cuspidatum - Fijn-gepunt dekmos
XIII, 991

Galeopsis speciosa

Dauwnetel Galeopsis versicolor - Bonte Hennepnetel
XIII, 992

Ranunculus aquatilis var. aquatilis

Fijne waterranonkel Ranunculus radians
XIII, 993

Artemisia campestris subsp. campestris

Wilde averuit Artemisia campestris - Nederliggende Alsem
XIII, 994

Helictotrichon pubescens

Zachte haver Avena pubescens - Ruigbloemig havergras
XIII, 995

Ranunculus aquatilis var. diffusus

Fijne waterranonkel, Haarblad-waterranonkel Ranunculus trichophyllus - Haarbladerige Ranonkel
XIII, 996

Orobanche picridis

Bitterkruidbremraap Orobanche picridis - Bitterkruids-Bremraap
XIII, 997

Ranunculus fluitans

Vlottende waterranonkel Ranunculus fluitans - Stroomende renonkel
XIII, 998

Callitriche stagnalis

Gevleugeld sterrenkroos Callitriche stagnalis - Poel-Haarstreng
XIII, 999

Ranunculus circinatus

Stijve waterranonkel Ranunculus divaricatus - Uitgespreide renonkel
XIII, 1000

Syntrichia montana

Vioolsterretje Barbula ruralis - Veld-Kronkeltand
XIII, 1001

Arum italicum

Italiaanse aronskelk Arum italicum - Italiaansche Aronskelk
XIII, 1002

Ranunculus baudotii

Zilte waterranonkel Ranunculus confusus - Warbladerige ranunkel
XIII, 1003

Lithospermum officinale

Glad parelzaad Lithosperum officinale - Gladzadig Parelkruid
XIII, 1004

Carex elata

Stijve zegge Carex stricta - Gestrekt Rietgras
XIII, 1005

Anisantha tectorum

Zwenkdravik Bromus tectorum - Muur-dravik
XIII, 1006

Sanguisorba minor

Kleine pimpernel Poterium sanguisorba - Gewone Pimpernel
XIII, 1007

Juncus gerardii

Zilte rus Juncus gerardi - Gerard's Bloembies
XIII, 1008

Scirpus tabernaemontani

Ruwe bies Scirpus tabernaemontani - Zeegroene Bies
XIII, 1009

Juncus bulbosus

Knolrus Juncus uliginosus - Kransvormende Bloembies
XIII, 1010

Orthotrichum diaphanum

Grijze haarmuts Orthotrichum diaphanum - Doorschijnende Haarmuts
XIII, 1011

Hieracium amplexicaule

Stengelomvattend havikskruid Hieracium amplexicaule - Stengelomvattend Havikskruid
XIII, 1012

Ceratodon purpureus

Purpersteeltje Ceratodon purpureus - Paarsche Hoorntand
XIII, 1013

Barbarea stricta

Stijf barbarakruid Barbarea stricta - Gestrekte Steenraket
XIII, 1014

Carex acuta

Scherpe zegge Carex acuta var. longigluma - Spits Rietgras var. met lange kafjes
XIII, 1015

Juncus acutiflorus

Veldrus Juncus acutiflorus - Bosch-Bloembies
XIII, 1016

Arctium tomentosum

Donzige klit Lappa tomentosa - Donsachtige Klis
XIII, 1017

Rorippa sylvestris

Akkerkers Nasturtium sylvestre - Akker-Waterkers
XIII, 1018

Arabis hirsuta subsp. hirsuta

Ruige scheefkelk Arabis hirsuta - Ruige Scheefkelk
XIII, 1019

Potamogeton pusillus

Tenger fonteinkruid Potamogeton pusillus - Klein Fonteinkruid
XIII, 1020

Callitriche palustris

Klein sterrenkroos Callitriche vernalis - Voorjaars Haarsteng
XIII, 1021

Viola hirta

Ruig viooltje Viola hirta - Harig Viooltje
XIII, 1022

Koeleria macrantha

Smal fakkelgras Koeleria cristata - Kamdragende Koeleria
XIII, 1023

Corynephorus canescens

Buntgras Corynephorus canescens - Grijsachtig Bundgras
XIII, 1024

Calliergon giganteum

Reuzenpuntmos Hypnum giganteum - Reusachtig Dekmos
XIII, 1025

Hieracium laevigatum

Stijf havikskruid Hieracium rigidum - Stijf Havikskruid
XIII, 1026

Geranium pyrenaicum

Bermooievaarsbek Geranium pyrenaicum - Ooijevaarsbek van de Pyreneeën
XIII, 1027

Isolepis setacea

Borstelbies Scirpus setaceus - Borstelachtige Bies
XIII, 1028

Anagallis tenella

Teer guichelheil Anagallis tenella - Kleine Basterdmuur
XIII, 1029

Dicranoweisia cirrata

Gewoon sikkelsterretje Weisia cirrhata - Krulbladige Weisia
XIII, 1030

Eurhynchium praelongum

Fijn laddermos Eurhynchium stokesii
XIII, 1031

Asclepias syriaca

Zijdeplant Asclepias cornuti - Zijdeplant
XIII, 1032

Calamagrostis epigejos

Duinriet Calamagrostis epigeios - Duinriet
XIII, 1033

Calamagrostis canescens

Hennegras Calamagrostis lanceolata - Lancetbladig Duinriet
XIII, 1034

Myriostoma coliforme

Peperbus Geaster coliformis - Spinrokvormige Aardster
XIII, 1035

Suillus luteus

Bruine ringboleet Boletus luteus - Gele Pijpzwam
XIII, 1036

Oenothera parviflora

Kleine teunisbloem Oenoth7era muricata - Stekelharige (kleinbloemige) Onagra
XIII, 1037

Calamagrostis villosa

Wollig struisriet Calamagrostis halleriana - Haller's Grasriet
XIII, 1038

Eurhynchium striatum

Geplooid snavelmos, Plooibladmos Eurhynchium striatum - Gestreept Dekmos
XIII, 1039

Tricholomopsis rutilans

Koningsmantel Agaricus rutilans - Roodglinsterende Plaatzwam
XIII, 1040

Boletus satanas

Satansboleet Boletus satanas - Satan's Pijpzwam
XIV, 1041

Anemone apennina

Blauwe anemoon Anemone apennina - Apennijnsche Windroos
XIV, 1042

Montia minor

Klein bronkruid Montia minor - Kleine Montia
XIV, 1043

Homalia trichomanoides

Spatelmos Homalia trichomanoïdes - Varenachtige Homalia
XIV, 1044

Lepista flaccida

Roodbruine schijnridderzwam, Roodbruine trechterzwam Agaricus flaccidus - Weeke Plaatzwam
XIV, 1045

Leotia lubrica

Groene glibberzwam Leotia lubrica - Glibberige Leotia
XIV, 1046

Cirsium oleraceum

Moesdistel Cirsium oleraceum - Moesdistel
XIV, 1047

Salix mollissima

Amandelwilg (bastaard: Salix triandra x viminalis) Salix undulata - Golvendgebladerde Wilg
XIV, 1048

Pinus sylvestris

Grove den Pinus sylvestris - Gewone Den. Grove Den
XIV, 1049

Dactylorhiza incarnata

Vleeskleurige orchis Orchis incarnata - Vleeschkleurig Handjeskruid
XIV, 1050

Suillus granulatus

Melkboleet Boletus granulatus - Gekorrelde Pijpzwam
XIV, 1051

Daphne mezereum

Rood peperboompje Daphne mezereum - Peperboompje
XIV, 1052

Arum maculatum

Gevlekte aronskelk Arum maculatum - Kalfsvoet. Aronsbaard. Aronskelk
XIV, 1053

Carex oederi subsp. oederi

Dwergzegge Carex oederi - Oeder's Rietgras
XIV, 1054

Hypnum cupressiforme

Gewoon klauwtjesmos Hypnum cupressiforme - Cypresbladig Dekmos
XIV, 1055

Lepiota aspera

Spitsschubbige parasolzwam Agaricus friesii
XIV, 1056

Saxifraga granulata

Knolsteenbreek Saxifraga granulata - Knollige Steenbreek. Haarlems Klokkenspel
XIV, 1057

Juniperus communis

Jeneverbes Juniperus communis - Jeneverstruik
XIV, 1058

Anacamptis pyramidalis

Hondskruid Anacamptis pyramidalis - Pyramidaal Standelkruid
XIV, 1059

Tortula marginata

Gerand muursterretje Barbula marginata - Baardmos met gerande blaadjes
XIV, 1060

Mycena pura

Gewoon elfenschermpje Agaricus purus
XIV, 1061

Glaucium flavum

Gele hoornpapaver Glaucium luteum - Gele Hoornpapaver. Groote gehoornde Heul
XIV, 1062

Fumaria capreolata

Rankende duivenkervel Fumaria capreolata - Witte Duivekervel
XIV, 1063

Gentianella campestris

Veldgentiaan Gentiana campestris - Veld-Gentiaan
XIV, 1064

Cyperus fuscus

Bruin cypergras Cyperus fuscus - Bruin Cypergras
XIV, 1065

Pseudoscleropodium purum

Groot laddermos Hypnum purum - Zuiver Dekmos
XIV, 1066

Rosa villosa

Viltroos, Bottelroos Rosa pomifera - Bottelroos
XIV, 1067

Primula vulgaris

Stengelloze sleutelbloem Primula acaulis - Ongesteelde Sleutelbloem
XIV, 1068

Salix repens

Kruipwilg Salix repens - Kruipwilg
XIV, 1069

Homalothecium lutescens

Smaragdmos Hypnum lutescens - Geelachtig Dekmos
XIV, 1070

Tricholoma sulphureum

Narcisridderzwam Agaricus sulfureus - Zwavelgele Plaatzwam
XIV, 1071

Salix stipularis

Geoorde wilg (bastaard: Salix viminalis x caprea x aurita) Salix stipularis - Steunbladige Wilg
XIV, 1072

Salix cinerea subsp. oleifolia

Rossige wilg, Roestige wilg Salix acuminata - Spitsbladige Wilg
XIV, 1073

Salix cinerea subsp. cinerea

Grauwe wilg Salix cinerea - Aschgraauwe Wilg
XIV, 1074

Auriculariopsis ampla

Vals judasoor Cyphella ampla - Groote Cyphella
XIV, 1075

Ascocoryne sarcoides

Paarse knoopzwam Bulgaria sarcoides - Vleeschachtige Bulgaria
XIV, 1076

Vaccinium uliginosum

Rijsbes Vaccinium uliginosum - Rijsbessen. Waterbessen.
XIV, 1077

Claytonia perfoliata

Winterpostelein Claytonia perfoliata - Claytonia met doorgroeide bladen
XIV, 1078

Rumex heterophyllus

Waterzuring (bastaard: Rumex aquatilis x hydrolapathum) Rumex maximus - Grootste Zuring
XIV, 1079

Cinclidium stygium

Koepelmos Cinclidium stygium - Donker Koepelmos
XIV, 1080 Gymnosporangium fuscum   Perenroest Podisoma fuscum
XIV, 1080

Gymnosporangium clavariiforme

Meidoornroest Podisoma gymnosporangium
XIV, 1081

Lepidium draba

Pijlkruidkers Lepidium draba - Draba-kers
XIV, 1082

Sanicula europaea

Heelkruid Sanicula europaea - Sanikel
XIV, 1083

Euphorbia paralias

Zeewolfsmelk Euphorbia paralias - Zee-Wolfsmelk
XIV, 1084

Anthoxanthum aristatum

Slofhak Anthoxanthum puelii - Puel's Reukgras
XIV, 1085

Gymnopus confluens

Bundelcollybia Agaricus confluens - Zaamvloeijende Plaatzwam
XIV, 1086

Hypericum elodes

Moerashertshooi Hypericum elodes - Moeras Hertshooi
XIV, 1087

Prunus mahaleb

Weichselboom Prunus mahaleb - Lucia-Kers. St.Lucia-hout
XIV, 1088

Blackstonia perfoliata subsp. serotina

Herfstbitterling Chlora serotina - Laatbloeijende Chlora
XIV, 1089

Zygodon viridissimus

Echt iepenmos Zygodon viridissimus - Groenste Paarland
XIV, 1090

Otidea onotica

Gewoon varkensoor Peziza onotica - Ezelsoor-Schotelzwam
XIV, 1091

Scrophularia vernalis

Voorjaars-helmkruid Scrophularia vernalis - Voorjaars Helmkruid
XIV, 1092

Salix purpurea

Bittere wilg Salix purpurea - Bittere Wilg
XIV, 1093

Splachnum ampullaceum

Kruikmos Splachnum ampullaceum - Kruikmos
XIV, 1094

Lactarius controversus

Populieren-melkzwam Lactarius controversus - Betwiste Melk-Paddestoel
XIV, 1095

Abortiporus biennis

Toefige labyrintzwam Sistotrema carneum - Vleeschkleurig Sistotrema
XIV, 1095

Melanoleuca brevipes

Kortstelige veldridderzwam Agaricus brevipes - Kortstelige Plaatzwam
XIV, 1096

Amelanchier lamarckii

Amerikaans krentenboompje Amelanchier canadensis - Canadesche Mispel
XIV, 1097

Populus nigra

Zwarte populier, blad Populus nigra - Zwarte Popel
XIV, 1098

Populus nigra

Zwarte populier, bloemen en vruchten Populus nigra - Zwarte Popel
XIV, 1099

Cystopteris fragilis

Blaasvaren Cystopteris fragilis - Breekbaar Blaasvaren
XIV, 1100

Limacella guttata

Grote kleefparasol Agaricus lenticularis - Linsvormige Plaatzwam
XIV, 1101

Rosa andrzejowskii

Duinroos (bastaard: Rosa pimpinellifolia x tomentosa) Rosa coronata - Gekroonde Roos
XIV, 1102

Vaccinium macrocarpon

Cranberry, Grote veenbes Vaccinium macrocarpum - Amerikaansche Veenbes. Groote Veenbes.
XIV, 1103

Lappula squarrosa

Stekelzaad Echinosperum lappula - Stekelzaad
XIV, 1104

Arum maculatum

Gevlekte aronskelk, variëteit met ongevlekte bladen Arum maculatum var. immaculatum - Aronskelk met ongevlekte bladen
XIV, 1105

Otidea alutacea

Zeemkleurig hazenoor Peziza alutacea - Ledergele Peziza
XIV, 1105

Helvella acetabulum

Bokaalkluifzwam Peziza acetabulum - Bekervormige Peziza
XIV, 1106

Genista tinctoria

Verfbrem Genista tinctoria - Akker-Brem. Verf-Brem
XIV, 1107

Chenopodium ficifolium

Stippelganzenvoet Chenopodium ficifolium - Vijgebladige Ganzevoet
XIV, 1108

Populus tremula

Ratelpopulier, blad Populus tremula - Ratel Populier
XIV, 1109

Populus tremula

Ratelpopulier, bloemen en vruchten Populus tremula - Ratel Populier
XIV, 1110

Fomitopsis pinicola

Roodgerande houtzwam Polyporus marginatus - Gerande Polyporus
XIV, 1110

Ganoderma lucidum

Gesteelde lakzwam Polyporus lucidus - Glanzende Polyporus
XIV, 1111

Salix viminalis

Bindwilg Salix viminalis - Bindwilg
XIV, 1112 Populus deltoides subsp. monilifera   Populus monilifera- Canada'sche Populier
XIV, 1113 Populus deltoides subsp. monilifera   Populus monilifera- Canada'sche Populier
XIV, 1114

Juncus filiformis

Draadvormige Bloembies Juncus filiformis - Draadvormige Bloembies
XIV, 1115 Clavulina coralloides   Clavaria coralloides - Koraalachtige Knotszwam
XIV, 1116 Iberis amara   Iberis amara - Bittere Scheefbloem
XIV, 1117 Populus canescens Grijsachtige Populier Populus canescens - Grijsachtige Populier
XIV, 1118

Populus canescens

Grijsachtige Populier Populus canescens - Grijsachtige Populier
XIV, 1119 Encalypta streptocarpa   Encalypta streptocarpa - Dompermos met gedraaide vruchtjes
XIV, 1120 Tricholoma saponaceum   Agaricus saponaceus - Zeepachtige Plaatzwam
XV, 1121

Crepis setosa

Borstelstreepzaad Crepis agrestis - Veld-Streepzaad
XV, 1122

Mentha rotundifolia

Wollige munt (bastaard: Mentha x rotundifolia) Mentha rotundifolia - Rondbladige Munt
XV, 1123

Asparagus officinalis subsp. prostratus

Liggende asperge Asparagus officinalis var. maritima - Zeekants Aspersie. Dwerg Aspersie
XV, 1124

Epipactis helleborine subsp. helleborine

Brede wespenorchis Epipactis latifolia - Wild wit Nieskruid
XV, 1125

Geastrum triplex

Gekraagde aardster Geaster triplex - Driedubbele Aardster
XV, 1126

Pseudofumaria lutea

Gele helmbloem Corydalis lutea - Gele Helmbloem
XV, 1127 Diervilla lonicera   Diervilla canadensis - Canadasche Diervilla
XV, 1128

Carex trinervis

Drienervige zegge Carex trinervis - Drienervig Sekgras
XV, 1129

Polytrichum juniperum

Zandhaarmos Polytrichum juniperinum - Jeneverbladig Polytrichum
XV, 1130

Tricholoma vaccinum

Ruige ridderzwam Agaricus vaccinus - Koeijen-plaatzwam
XV, 1131

Rosa rubiginosa-pimpinellifolia

Roos (tussen Egelantier en Duinroos in, géén bastaard) Rosa rubiginosa-spinosissima - Eglantier-Duinroos
XV, 1132

Galinsoga parviflora

Kaal knopkruid Galinsoga parviflora - Kleinbloemige Galinsoga
XV, 1133

Lolium multiflorum

Italiaans raaigras Lolium multiflorum - Veelbloemig Raygras
XV, 1134

Bolbitius titubans

Dooiergele mestzwam Agaricus equestris - Ruiter-Plaatzwam
XV, 1135

Cyathus striatus

Gestreept nestzwammetje Cyathus striatus - Gestreepte Potjes-zwam
XV, 1136

Gentiana cruciata

Kruisbladgentiaan Gentiana cruciata - Kruisbladige Gentiaan. Madelgeer
XV, 1137

Populus alba

Witte abeel, bloemen en vruchten Populus alba - Witte Populier. Witblad. Witboom.
XV, 1138

Populus alba

Witte abeel, blad Populus alba - Witte Populier. Witblad. Witboom
XV, 1139

Orthotrichum pulchellum

Gekroesde haarmuts Orthotrichum pulchellum - Bevallige Haarmuts
XV, 1140

Leccinum versipelle

Oranje berkenboleet Boletus rufus. Boletus Versipellis - Rosse Pijpzwam
XV, 1141

Chrysosplenium alternifolium

Verspreidbladig goudveil Chrysosplenium alternifolium - Overhoeksch Goudveil
XV, 1142

Populus canescens

Grauwe abeel, bloemen en vruchten (bastaard: Populus alba x tremula) Populus canescens-tremula -
XV, 1143

Populus canescens

Grauwe abeel, blad (bastaard: Populus alba x tremula) Populus canescens-tremula -
XV, 1144

Geastrum striatum

Baretaardster Geaster striatus - Gestreepte Aardster
XV, 1145

Geastrum quadrifidum

Vierslippige aardster Geaster cesatii - Cesati's Aardster
XV, 1146

Iberis umbellata

Schermscheefbloem Iberis umbellata - Schermvormende Scheefbloem
XV, 1147

Jacobaea vulgaris subsp. dunensis

Duinkruiskruid Senecio jacobaea var. discoideus - Jacobs kruiskruid met ongestraalde bloemen
XV, 1148

Galeopsis bifida

Gespleten hennepnetel Galeopsis bifida - Tweespletige Hennepnetel
XV, 1149

Dicranella heteromalla

Gewoon pluisjesmos Dicranum heteromallum - Eenzijdige Gaffeltand
XV, 1150

Megacollybia platyphylla

Breedplaatstreephoed Agaricus mucidus - Kleverige Plaatzwam
XV, 1151

Saxifraga granulata

Knolsteenbreek Saxifraga granulata - Haarlems klokkenspel
XV, 1152

Lysimachia nemorum

Boswederik Lysimachia nemorum - Bosch-Wederik
XV, 1153

Carex pallescens

Bleke zegge Carex pallescens - Bleek Rietgras
XV, 1154

Barbula unguiculata

Kleismaragdsteeltje Barbula unguiculata
XV, 1155

Helvella crispa

Witte kluifzwam Helvella crispa - Gekroesde Helvella
XV, 1156

Sanguisorba officinalis

Grote pimpernel Sanguisorba officinalis - Gewoon Sorbenkruid
XV, 1157

Aster lanceolatus

Smalle aster Aster parviflorus - Kleinbloemige Aster
XV, 1158

Euphorbia stricta

Stijve wolfsmelk Euphorbia stricta - Regstandige Wolfsmelk
XV, 1159

Festuca arenaria

Duinzwenkgras Festuca rubra var. arenaria - Zand-Zwenkgras
XV, 1160

Clitocybe nebularis

Nevelzwam Agaricus nebularis - Nevelkleurige Plaatzwam
XV, 1161

Aster novi-belgii

Nieuw-Nederlandse aster Aster brumalis - Winter-Aster
XV, 1162

Campanula rapunculus

Rapunzelklokje Campanula rapunculus - Raapwortelig Klokje. Raponce
XV, 1163

Festuca rubra

Rood zwenkgras Festuca rubra - Rood Zwenkgras
XV, 1164

Isothecium myosuroides

Knikkend palmpjesmos Hypnum myurum - Muizenstaart-Dekmos
XV, 1165

Geastrum rufescens

Roze aardster Geaster vulgatus - Gewone Geaster
XV, 1166

Acer campestre

Spaanse aak Acer campestre - Kleine Ahorn. Veld-Eschdoorn
XV, 1167

Ornithopus sativus

Serradelle Ornithopus sativus - Serradella
XV, 1168

Hieracium lactucella

Spits havikskruid Hieracium auricula - Aurikel-Havikskruid
XV, 1169

Brachypodium sylvaticum

Boskortsteel Brachypodium sylvaticum - Bosch-Kortsteel
XV, 1170

Auriscalpium vulgare

Oorlepelzwam Hydnum auriscalpium
XV, 1171

Hieracium aurantiacum

Oranje havikskruid Hieracium aurantiacum - Oranjegeel Havikskruid
XV, 1172

Amaranthus retroflexus

Papegaaienkruid Amarantus retroflexus - Harige Kattenstaart
XV, 1173

Scirpus sylvaticus

Bosbies Scirpus sylvaticus - Boschbies
XV, 1174

Homalothecium sericeum

Gewoon zijdemos Homalothecium sericeum - Zijdeachtig Dekmos
XV, 1175

Xerocomus parasiticus

Kostgangerboleet Boletus parasiticus - Woekerende Pijpzwam
XV, 1176

Barbarea verna

Vroeg barbarakruid Barbarea praecox - Vroege Barbarea
XV, 1177

Malus sylvestris

Appel Pyrus malus - Appelboom
XV, 1178

Mentha arvensis

Akkermunt Mentha arvensis - Akker-Munt
XV, 1179

Carex curta

Zompzegge Carex canescens - Grijsachtig Rietgras
XV, 1180

Astraeus hygrometricus

Weerhuisje Geaster hygrometricus - Hygrometrische Aardster
XV, 1181

Aster novi-belgii

Nieuw-Nederlandse aster Aster brumalis - Winter-Aster
XV, 1182

Crepis capillaris

Klein streepzaad Crepis virens - Uitgespreid Streepzaad
XV, 1183

Poa palustris

Moerasbeemdgras Poa serotina - Laat Beemdgras
XV, 1184

Aulacomnium palustre

Roodviltmos Aulacomnion palustre - Moeras Streepvrucht
XV, 1185

Geastrum mammosum

Tepelaardster Geaster mammosus - Getepelde Aardster
XV, 1186

Silene nutans

Nachtsilene Silene nutans - Knikkende Silene
XV, 1187

Campanula rapunculoides

Akkerklokje Campanula rapunculoïdes - Eenzijdig klokje. Duivelsch Naaigaren
XV, 1188

Scirpus pauciflorus

Armbloemige waterbies Scirpus pauciflorus - Armbloedige Bies
XV, 1189

Poa nemoralis

Schaduwgras Poa nemoralis - Woud-Beemdgras
XV, 1190

Pseudoplectania nigrella

Zwarte bekerzwam Peziza nigrella - Zwartachtige Schotelzwam
XV, 1191

Cochlearia danica

Deens lepelblad Cochlearia danica - Regtopgroeijend Deensch Lepelblad
XV, 1192

Rubus fruticosus

Gewone braam Rubus fruticosus - Struikachtige Braambes
XV, 1193

Carex caryophyllea

Voorjaarszegge Carex verna - Vroeg Rietgras
XV, 1194

Polytrichum piliferum

Ruig haarmos Polytrichum piliferum - Haarbladig Polytrichum (Vrouwenhaar)
XV, 1195

Geastrum fimbriatum

Gewimperde aardster Geaster fimbriatus - Franje-Aardster
XV, 1196

Helichrysum arenarium

Strobloem Helichrysum arenarium - Zand-Roerkruid. Immortelle.
XV, 1197

Orobanche purpurea

Blauwe bremraap Orobanche coerulea - Blaauwe Bremraap
XV, 1198

Ulmus minor

Gladde iep Ulmus suberosa - Kurk-Iep
XV, 1199

Bromus arvensis

Akkerdravik Bromus arvensis - Akker-Dravik
XV, 1200

Helvella lacunosa

Zwarte kluifzwam Helvella lacunosa - Gegroefde Helvella
XVI, 1201

Inula britannica

Engelse alant Inula britannica - Lancetbladige Alant
XVI, 1202

Salix aurita

Geoorde wilg Salix aurita - Geoorde Wilg
XVI, 1203

Catapodium marinum

Laksteeltje Festuca loliacea
XVI, 1204

Dicranum polysetum

Gerimpeld gaffeltandmos Dicranum undulatum - Gegolfde Gaffeltand
XVI, 1205

Geastrum fornicatum

Grote vierslippige aardster Geaster fornicatus - Gewelfde Aardster
XVI, 1206

Cardamine pratensis 'Flore Pleno'

Pinksterbloem Cardamine pratensis - Veldkers met gevulde bloemen
XVI, 1207

Picea abies

Fijnspar, Kerstspar, Gewone spar Abies excelsa - Fijne Spar
XVI, 1208

Eriophorum latifolium

Breed wollegras Eriophorum latifolium - Breedbladig Wollegras
XVI, 1209

Agrostis stolonifera

Fioringras Agrostis stolonifera - Kruipend Struisgras
XVI, 1210

Leocarpus fragilis

Druivenpitje Leocarpus vernicosus - Glanzige Leocarpus
XVI, 1211

Apium nodiflorum

Groot moerasscherm Heliosciadum nodiflorum - Knoopbloemige Water-Eppe
XVI, 1212

Rumex sanguineus

Bloedzuring Rumex sanguineus - Bloedroode Zuring
XVI, 1213

Fagus sylvatica

Beuk Fagus sylvatica - Beuk, Beukenboom, Boeken
XVI, 1214

Leucocoprinus cepaestipes

Dikvoetplooiparasol Agaricus cepaestipes - Uijensteel-Plaatzwam
XVI, 1215

Gymnosporangium clavariiforme

Meidoornroest Roestelia lacerata - Haagdoorn-Brandzwam
XVI, 1216

Stellaria palustris

Zeegroene muur Stellaria dilleniana - Dillen's Sterremuur
XVI, 1217

Medicago polymorpha

Ruige rupsklaver Medicago denticulata - Getande Rupsklaver
XVI, 1218

Plantago lanceolata

Smalle weegbree Plantago lanceolata var. capitata - Weegbree met ronde bloem-aren
XVI, 1219

Bromus racemosus subsp. commutatus

Trosdravik (ondersoort) Bromus commutatus - Verwisselde Dravik
XVI, 1220

Clitocybe odora

Groene anijstrechterzwam Agaricus odoris - Welriekende Plaatzwam
XVI, 1221

Tuberaria guttata

Gevlekt zonneroosje Helianthemum guttatum - Gevlekt Zonnekruid
XVI, 1222

Medicago sativa

Luzerne Medicago sativa - Luzerne, Eeuwige Klaver
XVI, 1223

Quercus robur

Zomereik Quercus pedunculata - Gewone Eik, Zomereik
XVI, 1224

Pylaisia polyantha

Boommos Pylaisia polyantha. Hypnum polyanthum - Veelbloemige Pylaisia
XVI, 1225

Psathyrella piluliformis

Witsteelfranjehoed Agaricus hydrophilus - Agaricus hydrophilus - Vochtafgevende Plaatzwam
XVI, 1226

Verbascum lychnitis

Melige toorts Verbascum Lychnitis - Witte Toorts-plant
XVI, 1227

Lilium bulbiferum subsp. croceum

Roggelelie Lilium bulbiferum - Oranje Lelie
XVI, 1228

Puccinellia fasciculata

Blauw kweldergras Glyceria Borerri. Sclerochloa Borreri - Borrer's Hardgras
XVI, 1229

Rhytidiadelphus loreus

Riempjesmos Hylocomium loreum. Hypnum loreum - Riemvormig Dekmos
XVI, 1230

Tricholoma robustum

Dikringridderzwam Agaricus robustus - Forsche Plaatzwam
XVI, 1231

Hieracium vulgatum

Dicht havikskruid Hieracium vulgatum - Bosch Havikskruid
XVI, 1232

Salix smithiana (hybride, Salix cinerea x viminalis)

Katwilg (hybride) Salix Seringeana - Seringe's Wilg, Hoepwilg
XVI, 1233

Lilium martagon

Turkse lelie Lilium martagon - Krul Lelie
XVI, 1234

Ulota crispa

Trompetkroesmos Orthotrichum crispum - Kroesbladige Haarmuts
XVI, 1235

Gymnosporangium sabinae

Perenroest Roestelia cancellata - Brandzwam (Rood) der Perenbladen
XVI, 1236

Rhus radicans

Gifsumak Rhus toxicodendron - Vergifboom
XVI, 1237

Scorzonera hispanica

Grote schorseneer Scorzonera hispanica - Weede-bladige Schorseneer
XVI, 1238

Scrophularia umbrosa

Gevleugeld helmkruid Scrophularia Neesii - Nees' Waterhelmkruid
XVI, 1239

Calliergon cordifolium

Hartbladig puntmos Hypnum cordifolium - Hartvormig Dekmos
XVI, 1240

Grifola frondosa

Eikhaas Polyporus frondosus - Loofachtige Polyporus
XVI, 1241

Viburnum lantana

Wollige sneeuwbal Viburnum lantana - Viorne
XVI, 1242

Veronica persica

Grote ereprijs Veronica buxbaumii - Buxbaum's Eerenprijs
XVI, 1243

Eleocharis uniglumis

Slanke waterbies Heleocharis uniglumis - Eenschubbige Waterbies
XVI, 1244

Bryum argenteum

Zilvermos Bryum argenteum - Zilverachtige Knikvrucht
XVI, 1245

Gomphidius glutinosus

Slijmige spijkerzwam Gomphidius glutinosus - Kleverige Gomphidius, (Spijkerzwam)
XVI, 1246

Geranium columbinum

Fijne ooievaarsbek Geranium columbinum - Duivenpoot
XVI, 1247

Trifolium subterraneum

Onderaardse klaver Trifolium subterraneum - Onderaardsche Klaver
XVI, 1248

Anagallis arvensis subsp. foemina

Blauw guichelheil Anagallis coerulea - Blaauwe Basterdmuur. Guichelheil-wijfje
XVI, 1249

Setaria pumila

Geelrode naaldaar Setaria glauca - Zeegroene Naaldaar
XVI, 1250

Clitocybe inornata

Krulzoom-trechterzwam Agaricus inornatus
XVI, 1251

Rosa majalis

Kaneelroos Rosa cinnamomea - Kaneelroos
XVI, 1252

Malva pusilla

Rond kaasjeskruid Malva borealis
XVI, 1253

Rumex maritimus

Goudzuring Rumex maritimus - Zee-zuring
XVI, 1254

Orthotrichum sprucei

Maashaarmuts Orthotrichum sprucei - Spruce's Haarmuts
XVI, 1255

Laetiporus sulphureus

Zwavelzwam Polyporus sulphureus - Zwavelgele Polyporus
XVI, 1256

Scopolia carniolica

Klokbilzekruid Scopolia carniolica - Karintische Scopolia
XVI, 1257

Veronica polita

Gladde ereprijs Veronica polita - Tamme Eerenprijs
XVI, 1258

Avena strigosa

Evene Avena strigosa - Zandhaver
XVI, 1259

Hygrohypnum luridum ?

Gewoon spatwatermos Bryum luridum - Vaalgele Knikvrucht
XVI, 1260

Thelephora caryophyllea

Prachtfranjezwam Thelephora caryophyllea - anjelier-achtige Thelephora
XVI, 1261

Cochlearia officinalis subsp. anglica

Engels lepelblad Cochlearia anglica - Engelsch Lepelblad
XVI, 1262

Salvia verbenaca

Kleinbloemige salie Salvia verbenaca - Verbena-achtige Salie
XVI, 1263

Cyperus flavescens

Geel cypergras Cyperus flavescens - Geelachtige Cyperbies
XVI, 1264

Bryum radiculosum

Muurknikmos Bryum murale - Muur-Knikvrucht
XVI, 1265

Fistulina hepatica

Biefstukzwam Fistulina hepatica - Ossentong
XVI, 1266

Montia fontana

Groot bronkruid Montia rivularis - Water Montia
XVI, 1267

Tragopogon pratensis subsp. minor (pratensis)

Gele morgenster Tragopogon minor - Kleine Boksbaard
XVI, 1268

Rumex hydrolapathum

Waterzuring Rumex hydrolapathum - Waterzuring, Zwarte Waterridder
XVI, 1269

Bryum pallens

Rood knikmos Bryum fallax - Bedriegelijke Knikvrucht
XVI, 1270

Meripilus giganteus

Reuzenzwam Polyporus intybaceus - Andijvie-achtige Polyporus
XVI, 1271

Anemone nemorosa 'Flore Pleno'

Bosanemoon (gevuldbloemig) Anemone nemorosa flore pleno - Bosch-Anemone met gevulde bloemen
XVI, 1272

Plantago arenaria

Zandweegbree Plantago arenaria - Zand-Weegbree
XVI, 1273

Ammi majus

Groot akkerscherm, Witte dille, Kantbloem Ammi majus - Ammi
XVI, 1274

Bryum marratii

Zilt knikmos Bryum marratii - Marrat's Knikvrucht
XVI, 1275

Entoloma clypeatum

Harde voorjaarssatijnzwam Agaricus clypeatus - Schildvormige Plaatzwam
XVI, 1276

Torilis arvensis

Akkerdoornzaad Torilis helvetica - Zwitsersch Doornzaad
XVI, 1277

Crepis foetida

Stinkend streepzaad Barkhausia foetida - Riekende Barkhausia
XVI, 1278

Luzula luzuloides

Witte veldbies Luzula albida - Witachtige Veldbies
XVI, 1279

Fucus spiralis

Kleine zee-eik Fucus platycarpus - Zee-eik zonder luchtblazen
XVI, 1280

Coltricia perennis

Echte tolzwam Polyporus perennis - Duurzame Polyporus
XVII, 1281

Corydalis cava

Holwortel Corydalis cava - Holwortelige Helmbloem
XVII, 1282

Berteroa incana

Grijskruid Farsetia incana - Grijsharige Farsetia
XVII, 1283

Viola riviniana

Bleeksporig bosviooltje Viola riviniana - Rivin's Viooltje
XVII, 1284

Bryum warneum

Kwelderknikmos Bryum warneum - Waren's Knikvrucht
XVII, 1285

Chroogomphus rutilus

Koperrode spijkerzwam Gomphidius viscidus - Lijmerige Spijkerzwam
XVII, 1286

Helianthemum nummularium

Geel zonneroosje Helianthemum vulgare - Zonnekruid
XVII, 1287

Bupleurum tenuissimum

Fijn goudscherm Bupleurum tenuissimum - Kleinste Doorwas
XVII, 1288

Senecio nemorensis

Schaduwkruiskruid Senecio fuchsii - Heidensch Wondkruid van Fuchs
XVII, 1289

Bryum knowltonii

 

Roodmondknikmos Bryum lacustre - Meer-Knikvrucht
XVII, 1290 Anabaena circinalis ?   Anabaina circinalis - Spiralige Snoerdraad
XVII, 1291

Erysimum virgatum

Stijve steenraket Erysimum strictum - Stijve Steenraket
XVII, 1292

Centaurea solstitialis

Zomercentaurie Centaurea solstitialis - Zomer-Distel
XVII, 1293

Scrophularia auriculata

Geoord helmkruid Scrophularia balbisii - Water-Helmkruid
XVII, 1294

Bryum uliginosum

Rozetknikmos Bryum uliginosum - Moeras-Knikvrucht
XVII, 1295 Agaricus ambiguus ?   Agaricus (pleurotus ) ambiguus - Twijfelachtige Plaatzwam
XVII, 1296

Sinapis alba

Witte mosterd Sinapis alba - Witte Mosterd
XVII, 1297

Potentilla albasterilis

Aardbeiganzerik (bastaard van Potentilla sterilis) Potentilla albo-sterilis - Bastaard-Ganzerik
XVII, 1298

Carpinus betulus

Haagbeuk Carpinus betulus - Haagbeuk. Steenbeuk. Juk- of Wielboom
XVII, 1299

Bryum algovicum

Netknikmos Bryum pendulum - Hangende knikvrucht
XVII, 1300

Hydnellum concrescens

Gezoneerde stekelzwam Hydnum zonatum - Geringde Stekelzwam
XVII, 1301

Hydnellum concrescens

Trosglidkruid Scutellaria columnae - Glidkruid van Columna
XVII, 1302

Veronica prostrata

Liggende ereprijs Veronica prostrata - Neerliggende Eerenprijs
XVII, 1303

Narcissus poeticus

Witte narcis Narcissus poeticus - Witte Narcis
XVII, 1304

Bryum intermedium

Middelst knikmos Bryum intermedium - Middelste Knikvrucht
XVII, 1305

Ramaria formosa

Fraaie koraalzwam Clavaria formosa - Schone Knotszwam
XVII, 1306

Dianthus carthusianorum

Kartuizer anjer Dianthus carthusianorum - Karthuizer Anjelier
XVII, 1307

Cerastium glomeratum

Kluwenhoornbloem Cerastium glomeratum - Ruige Muur
XVII, 1308

Lupinus luteus

Gele lupine Lupinus luteus - Gele Lupine
XVII, 1309

Bryum pallescens

Zwanenhalsknikmos Bryum cirrhatum - Geklaauwierde Knikvrucht
XVII, 1310

Gyroporus castaneus

Kaneelboleet Boletus castaneus - Kastanjebruine Pijpzwam
XVII, 1311

Fragaria moschata

Grote bosaardbei Fragaria elatior - Hooge Aardbezie
XVII, 1312

Genista sagittalis

Pijlbrem Genista sagittalis - Pijlbladige Brem
XVII, 1313

Verbascum thapsus

Koningskaars Verbascum schraderi - Kleinbloemige Toorts. Wolkruid
XVII, 1314

Bryum torquescens

Zonneknikmos Bryum torquescens - Knikvrucht met gewrongen bladen
XVII, 1315 Cortinarius cyanites ?   Cortinarius (Agaricus) cyanites - Blaauwe Cortinarius
XVII, 1316

Potentilla sterilis

Aardbeiganzerik Potentilla fragariastrum - Aarbei- Ganzerik
XVII, 1317

Primula veris

Gulden sleutelbloem Primula officinalis - Sleutelbloem. St.Pieterskruid. Bakkruid
XVII, 1318

Carex ericetorum

Heidezegge Carex ericetorum - Heide-Sekgras
XVII, 1319

Bryum pallens

Rood knikmos Bryum pallens - Bleeke Knikvrucht
XVII, 1320

Hygrophorus hypothejus

Dennenslijmkop Hygrophorus limacinus - Slak-paddestoel
XVII, 1321

Actaea spicata

Christoffelkruid Actaea spicata - Christoffelkruid
XVII, 1322

Orchis militaris

Soldaatje Orchis militaris - Helmdragend Standelkruid
XVII, 1323

Ophrys insectifera

Vliegenorchis Ophyris muscifera - Vliegen-Standelkruid
XVII, 1324

Bryum imbricatum

Ongewimperd knikmos Bryum inclinatum Neergebogen Knikvrucht
XVII, 1325

Gymnopus dryophilus

Gewoon eikenbladzwammetje Agaricus dryophilus - Boomminnende Plaatzwam
XVII, 1326

Peucedanum carvifolia

Karwijvarkensvenkel Peucedanum chabraei - Karweibladige Varkensvenkel
XVII, 1327

Goodyera repens

Dennenorchis Goodyera repens - Kruipend Netblad
XVII, 1328

Anthericum liliago

Grote graslelie Phalangium liliago - Onvertakte Graslelie
XVII, 1329 Bryum erythrocarpum   Bryum erythrocarpum - Roodvrucht-Knikmos
XVII, 1330

Clitocybe gibba

Slanke trechterzwam Agaricus maximus - Grootste Paddestoel
XVII, 1331

Cardamine amara

Bittere veldkers Cardamine amara - Bittere Veldkers
XVII, 1332

Falcaria vulgaris

Sikkelkruid Falcaria rivini - Sikkelkruid
XVII, 1333

Orchis mascula

Mannetjesorchis Orchis mascula - Standelkruid Mannetje
XVII, 1334

Bryum pseudotriquetrum

Veenknikmos (vgl. plaat 1339) Bryum bimum - Tweejarige Knikvrucht
XVII, 1335

Crepidotis mollis

Week oorzwammetje Agaricus mollis - Zachte Plaatzwam
XVII, 1336

Cornus mas

Gele kornoelje Cornus mas - Kornoelje
XVII, 1337

Salix rubra

Rode wilg (bastaard: Salix purpurea x viminalis) Salix rubra - Roode Wilg
XVII, 1338

Neottia nidus-avis

Vogelnestje Neottia nidus avis - Vogelnest
XVII, 1339

Bryum pseudotriquetrum

Veenknikmos Bryum pseudo-triquetrum
XVII, 1340

Tapinella panuoides

Ongesteelde krulzoom Paxillus panuoides
XVII, 1341

Atriplex portulacoides

Gewone zoutmelde Halimus portulacoides - Porceleinbladige Melde
XVII, 1342

Carex limosa

Slijkzegge Carex limosa - Modder-Rietgras
XVII, 1343

Calammophila baltica

Noordse helm (bastaard) Psamma baltica - Oostzee-helm
XVII, 1344

Bryum neodamense

Zoddeknikmos Bryum neodamense - Bryum van Neudamm
XVII, 1345

Tricholoma ustale

Beukenridderzwam Agaricus ustalis - Brandroode Plaatzwam
XVII, 1346

Agrimonia procera

Welriekende agrimonie Agrimonia odorata - Welriekende Agrimonie
XVII, 1347

Veronica opaca

Doffe ereprijs Veronica opaca - Dofgroene Eerenprijs
XVII, 1348

Carex acutiformis

Moeraszegge Carex kochiana - Koch's Rietgras
XVII, 1349

Bryum bicolor

Grofkorrelknikmos Bryum atropurpureum - Donkerpurpure Knikvrucht
XVII, 1350

Russula nigricans

Grofplaatrussula Russula nigricans - Zwartachtige Russula
XVII, 1351

Elatine hexandra

Gesteeld glaskroos Elatine hexandra - Zeshelmige Elatine
XVII, 1352

Sherardia arvensis

Blauw walstro Sherardia arvensis - Walraven's Sherardia
XVII, 1353

Juncus alpinoarticulatus

Rechte rus Juncus alpinus - Alpische Bloembies
XVII, 1354

Bryum alpinum

Prachtknikmos Bryum alpinum - Alpische Knikvrucht
XVII, 1355

Suillus variegatus

Fijnschubbige boleet Boletus variegatus - Gespikkelde Pijpzwam
XVII, 1356

Sisymbrium altissimum

Hongaarse raket Sisymbrium pannonicum - Hongaarsche Waterkers
XVII, 1357

Oenanthe lachenalii

Zilt torkruid Oenanthe lachenalii - Lachenal's Torkruid
XVII, 1358

Xanthium spinosum

Stekende stekelnoot Xanthium spinosum - Stekelige Geeldoorn
XVII, 1359

Bryum caespiticium

Zodeknikmos Bryum badium - Donkerbruine Knikvrucht
XVII, 1360

Russula foetens

Stinkende russula Russula foetens - Scherp riekende Russula
XVIII, 1361

Anemone nemorosa

Bosanemoon (rood) Anemone nemorosa flore rubro - Bosch-Hanevoet met roode bloemen
XVIII, 1362

Orchis purpurea

Purperorchis Orchis fusca - Bruinrood Standelkruid
XVIII, 1363

Carex hostiana

Blonde zegge Carex Hornschuchiana - Hornschuch's Sekgras
XVIII, 1364

Bryum turbinatum

Urnknikmos Bryum turbinatum - Tolvormige Knikvrucht
XVIII, 1365

Clitocybe fragrans

Slanke anijstrechterzwam Agaricus fragrans - Welriekende Plaatzwam
XVIII, 1366

Bunias orientalis

Grote hardvrucht Bunias orientalis - Oostersche Bunias
XVIII, 1367

Salix aurita

Geoorde wilg Salix rugosa - Rimpelige Wilg
XVIII, 1368

Scheuchzeria palustris

Veenbloembies Scheuchzeria palustris - Moeras Scheuchzeria
XVIII, 1369

Bryum pallescens

Zwanenhalsknikmos Bryum pallescens - Bleeke Knikvrucht
XVIII, 1370

Microlepiota mastoidea

Tepelparasolzwam Agaricus gracilentus - Slanke Plaatzwam
XVIII, 1371

Calepina irregularis

Kalkraket Calepina Corvini
XVIII, 1372

Vaccaria hispanica

Koekruid Saponaria Vaccaria - Breedbladig Zeepkruid
XVIII, 1373

Chenopodium bonus-henricus

Brave hendrik Chenopodium Bonus Henricus - Algoede, Goede Hendrik, Lammekens-oor, Veld-spinazie, Wilde Majer, Smerige Patich
XVIII, 1374

Leptobryum pyriforme

Slankmos Leptobryum pyriforme - Peervormige Knikvrucht
XVIII, 1375

Entoloma rhodopolium

Grauwe bossatijnzwam Agaricus rhodopolius - Rozenpaddestoel
XVIII, 1376

Camelina sativa

Huttentut (Camelina sativa subsp. sativa - Zaadhuttentut) Camelina sativa - Deder, Dodder, Vlasdodder, Door
XVIII, 1377

Oxalis corniculata

Gehoornde klaverzuring Oxalis corniculata - Gehoornde gele Klaverzuring, Koekkoeksbrood met geele bloemen
XVIII, 1378

Atriplex prostrata

Spiesmelde Atriplex hastata - Spiesbladige Melde
XVIII, 1379

Pohlia elongata

Lang peermos Webera elongata - Webera met lange Vruchten
XVIII, 1380

Amanita pantherina

Panteramaniet Agaricus pantherinus - Pantervlekkige Plaatzwam
XVIII, 1381

Silene dichotoma

Gaffelsilene Silene dichotoma - Gaffelige Silene
XVIII, 1382

Atriplex prostrata subsp. prostrata

Spiesmelde (ondersoort) Atriplex hastata var. salina - Spiesbladige Strandmelde
XVIII, 1383

Lolium remotum

Vlasdolik Lolium remotum - Vlas-Raygras, Vlas-Dolik
XVIII, 1384

Pohlia cruda

Glanzend peermos Webera cruda - Ruwe Webera
XVIII, 1385

Pholiota populnea

Wollige bundelzwam Agaricus destruens - Vernielende Plaatzwam
XVIII, 1386

Senecio sarracenicus

Rivierkruiskruid Senecio saracenicus - Heidensch Wondkruid
XVIII, 1387

Stachys annua

Zomerandoorn Stachys annua - Eenjarige Andoorn
XVIII, 1388

Pilularia globulifera

Pilvaren Pilularia globulifera - Pillenkruid
XVIII, 1389

Pohlia annotina

Gewoon broedpeermos Webera annotina - Eenjarige Webera
XVIII, 1390

Puccinia primulae

(roest op Primula vulgaris, Stengelloze sleutelbloem, vgl. plaat 1420) Aecidium Primulae - Puccinia Primula Grev.
XVIII, 1391

Arabis alpina

Alpenscheefkelk Arabis alpina - Alpische Scheefkelk
XVIII, 1392

Centaurea jacea

Knoopkruid Centaurea amara - Bittere Centaurie
XVIII, 1393

Campanula latifolia

Breed klokje Campanula latifolia - Breedbladige Klokbloem
XVIII, 1394

Mnium stellare

Blauw sterrenmos Mnium stellare - Sterremos
XVIII, 1395

Gomphidius roseus

Roze spijkerzwam Gomphidius roseus - Rooskleurige Spijkerzwam
XVIII, 1395

Cordyceps militaris

Rupsendoder Cordyceps militaris - Knots-Sphaeria
XVIII, 1396

Sambucus ebulus

Kruidvlier Sambucus Ebulus - Lage Vlier
XVIII, 1397

Juncus articulatus

Zomprus Juncus lamprocarpus forma procumbens - Gelede Bloembies
XVIII, 1398

Digitaria sanguinalis

Harig vingergras Panicum sanguinale - Rood Vingergras
XVIII, 1399

Rhizomnium pseudopunctatum

Kwelviltsterrenmos Mnium subglobosum - Ronde Knikvrucht
XVIII, 1400

Russula nitida

Kleine berkenrussula Agaricus nitidus - Sierlijke Plaatzwam
XVIII, 1401

Trifolium hybridum

Basterdklaver Trifolium hybridum - Zweedsche of Basterd-Klaver
XVIII, 1402

Ajuga chamaepitys

Akkerzenegroen Ajuga chamaepitys - Geel Zenegroen
XVIII, 1403

Poa pratensis

Veldbeemdgras Poa pratensis - Henneppik, Gemeen Beemdgras
XVIII, 1404

Plagiomnium rostratum

Gesnaveld boogsterrenmos Mnium rostratum - Gesnaveld Sterremos
XVIII, 1405

Pluteus cervinus

Gewone hertenzwam Agaricus cervinus - Herten-plaatzwam
XVIII, 1406

Diplotaxis muralis

Kleine zandkool Diplotaxis muralis - Muur-Kers
XVIII, 1407

Cicerbita macrophylla

Grote bergsla Mulgedium macrophyllum
XVIII, 1408

Cicerbita macrophylla

Grote bergsla Mulgedium macrophyllum - Grootbladige Melksalade
XVIII, 1409

Chenopodium botrys

Druifkruid Chenopodium botrys - Duif-Ganzevoet
XVIII, 1410

Tricholoma album

Witte ridderzwam Agaricus albus - Witte Plaatzwam
XVIII, 1411

Lobularia maritima

Zilverschildzaad Lobularia maritima - Zee-Schildzaad
XVIII, 1412

Orobanche purpurea

Blauwe bremraap Orobanche Rhenana - Blaauwe vertakte Orobanche
XVIII, 1413

Carex sylvatica

Boszegge Carex sylvatica - Bosch Zegge: Bosch Rietgras
XVIII, 1414

Mnium marginatum

Rood sterrenmos Mnium serratum - Gezaagd Knikmos
XVIII, 1415

Russula fragilis

Broze russula Russula fragilis - Brooze Russula
XVIII, 1416

Conringia orientalis

Witte steenraket Erysimum orientale - Oostersche Steenraket
XVIII, 1417

Lepidium perfoliatum

Doorgroeide kruidkers Lepidium perfoliatum - Doorgegroeide Kers
XVIII, 1418

Epilobium tetragonum

Kantige basterdwederik Epilobium tetragonum - Vierkantige Basterdwederik
XVIII, 1419

Carex digitata

Vingerzegge Carex digitata - Vingervormig Rietgras
XVIII, 1420

Puccinia primulae

(roest op Primula vulgaris, Stengelloze sleutelbloem, vgl. plaat 1390) Puccinia Primulae
XVIII, 1421

Hypericum tetrapterum

Gevleugeld hertshooi Hypericum quadrangulum - Aanverwant Hertshooi
XVIII, 1422

Melilotus indicus

Kleine honingklaver Melilotus parviflora - Kleinbloemige Honigklaver
XVIII, 1423

Teucrium chamaedrys

Echte gamander Teucrium chamaedrys - Liggende Gamander
XVIII, 1424

Carex divulsa

Groene bermzegge Carex divulsa - Uitgerekte Zegge
XVIII, 1425

Mitrula paludosa

Beekmijtertje Mitrula paludosa - Moeras-Myterzwam
XVIII, 1426

Trifolium scabrum

Ruwe klaver Trifolium scabrum - Ruwe Klaver
XVIII, 1427

Linaria repens

Gestreepte leeuwenbek Linaria striata - Gestreepte Vlas-Leeuwenbek
XVIII, 1428

Xanthium strumarium

Late stekelnoot Xanthium strumarium - Kleine Klitzen, Bedelaars-luizen
XVIII, 1429

Russula emetica

Braakrussula Russula emetica - Braakverwekkende Russula
XVIII, 1430

Hydnum repandum

Gele stekelzwam Hydnum repandum - Golfrandige Stekelzwam
XVIII, 1431

Sisymbrium orientale

Oosterse raket Sisymbrium Columnae - Columna's Waterkers
XVIII, 1432

Salix daphnoides

Berijpte wilg Salix daphnoides - Daphnebladige Wilg
XVIII, 1433

Carex fulva (hybride, Carex hostiana x oederi)

Blonde zegge (hybride) Carex fulva - Geelbruin Rietgras
XVIII, 1434

Solorina saccata

 

(korstmos) Solorina saccata - Schijf-Schildmos
XVIII, 1435

Marasmius rotula

Wieltje Marasmius Rotula - Radvormige Plaatzwam
XVIII, 1435

Morchella elat

Kegelmorielje Morchella conica - Kegelvormige Morielje
XVIII, 1436

Tilia cordat

Winterlinde Tilia parvifolia - Linde
XVIII, 1437

Mercurialis perennis

Bosbingelkruid Mercurialis perennis - Overblijvend Bingelkruid
XVIII, 1438

Salix phylicifolia

Groene wilg Salix phylicifolia - Tweekleurige Wilg
XVIII, 1439 Agaricus roseo-pallens ?   Agaricus roseo-pallens - Rose-witte Plaatzwam
XVIII, 1440

Puccinia phragmitis

Grauwe rietroest Aecidium rubellum - Puccinia Phragmitis Schum.

XIX, 1441

Lepidium didymum Kleine varkenskers Senebiera didyma - Tweebultige Senebiera

XIX, 1442 Galium tricornutum Driehoornig walstro Galium tricorne - Driehoornig Walstro

XIX, 1443 Euphorbia esula Heksenmelk Euphorbia esula lanceolata - Lancetbladige Wolfsmelk

XIX, 1444 Poa bulbosa Knolbeemdgras Poa bulbosa - Bolvormend Beemdgras

XIX, 1445 Volvariella bombycina Zijdeachtige beurszwam Agaricus bombycinus - Wollige Plaatzwam

XIX, 1446 Epipactis atrorubens Bruinrode wespenorchis Epipactis atrorubens - Bruinrood wild Nieskruid

XIX, 1447 Panicum capillare Draadgierst Panicum capillare - Haarfijn Panikgras

XIX, 1448 Elymus athericus Strandkweek Triticum x acutum - Spits Tarwgras

XIX, 1449 Cortinarius pholideus Bruinschubbige gordijnzwam Agaricus (Cortinarius) pholideus - Schubbige Plaatzwam

XIX, 1450 Lepista nuda Paarse schijnridderzwam Agaricus nudus - Naakte Plaatzwam

XIX, 1451 Amelanchier ovalis Europees krentenboompje Amelanchier vulgaris - Oostenrijksche Mispel

XIX, 1452 Bromus secalinus Dreps Bromus secalinus b submuticus - Rogge Dravik met ongenaalde bloemen

XIX, 1453 Plagiomnium affine Rond boogsterrenmos Mnium affine - Aanverwant Sterremos

XIX, 1454 Rhodocollybia maculata Roestvlekkenzwam Agaricus maculatus - Gevlekte Plaatzwam

XIX, 1455 Psathyrella conopilus Langsteelfranjehoed Agaricus conopileus - Kegelvormige Plaatzwam

XIX, 1456 Neslia paniculata Vinkenzaad Neslia paniculata - Pluimvormende Neslia

XIX, 1457 Centaurea jacea Knoopkruid Centaurea jacea - Drooge Centaurie; Knoopkruid; Wammesknoopen

XIX, 1458 Carex ligerica Rivierduinzegge Carex ligerica - Rietgras van de Loire

XIX, 1459 Russula rubra - Russula rubra - Roode Russula

XIX, 1460 Cortinarius cinnamomeus Kaneelkleurige gordijnzwam Agaricus (Cortinarius) cinnamomeus - Kaneelkleurige Plaatzwam

XIX, 1461 Erucastrum gallicum Schijnraket Erucastrum pollichii - Pollich's Schijnraket

XIX, 1462 Drosera anglica Lange zonnedauw Drosera longifolia - Langbladige Zonnedaauw

XIX, 1463 Polygala serpyllifolia Liggende vleugeltjesbloem Polygala depressa - Neergedrukte Kruisbloem

XIX, 1464 Sarcodon squamosus Geschubde stekelzwam Hydnum subsquamosum - Groote Schubbige Stekelzwam

XIX, 1465 Inocybe lucifuga?? - Agaricus lucifugus - Lichtschuwe Plaatzwam

XIX, 1465 Auricularia auricula-judae Judasoor Hirneola Auricula Judae / Auricularia sambucina - Judas-Ooren

XIX, 1466 Oenothera glazioviana Grote teunisbloem Oenothera spectabilis / Onagra spectabilis - Grootbloemige Onagra

XIX, 1467 Carex appropinquata Schumach. Paardenhaarzegge Carex paradoxa - Onregelmatig Rietgras

XIX, 1468 Brachypodium pinnatum Gevinde kortsteel Brachypodium pinnatum - Gevinde Kortsteel

XIX, 1469 Lepista flaccida Roodbruine schijnridderzwam (Roodbruine trechterzwam) Agaricus splendens - Schitterende Plaatzwam

XIX, 1470 Dentipellis fragilis Zachte stoppelbaardzwam Hydnum fragile - Brooze Stekelzwam

XIX, 1471 Eriophorum angustifolium Veenpluis Eriophorum angustifolium var. vaillantii - Wollegras met kortgesteelde aartjes

XIX, 1472 Bromus inermis Kweekdravik Bromus inermis - Ongenaalde Dravik

XIX, 1473 Gymnocarpium robertianum Rechte driehoeksvaren Polypodium robertianum - Roberts Varen

XIX, 1474 Russula heterophylla?? Vorkplaatrussula Russula furcata - Russula met gevorkte plaatjes

XIX, 1475 Sarcodon scabrosus Blauwvoetstekelzwam Hydnum scabrosum - Ruwe Stekelzwam

XIX, 1476 Thalictrum flavum Poelruit Thalictrum morisonii - Morison's Waterruit

XIX, 1477 Juncus bulbosus subsp. bulbosus Knolrus Juncus supinus Moench. v. Fluitans - Vlottende Bloembies

XIX, 1478 Parapholis filiformis - Lepturus filiformis - Dunstaart

XIX, 1479 Russula integra Glanzende russula Russula integra - Gave Russula

XIX, 1480 Phellodon melaleucus Tengere stekelzwam Hydnum melaleucum - Zwart-witte Stekelzwam

XIX, 1481 Senecio aquaticus subsp. erraticus Waterkruiskruid Senecio erraticus - Zwervend Kruiskruid

XIX, 1482 Senecio aquaticus subsp. erraticus Waterkruiskruid Senecio erraticus - Zwervend Kruiskruid

XIX, 1483 Ceratophyllum submersum Fijn hoornblad Ceratophyllum submersum - Ongewapend Hoornblad

XIX, 1484 Dipsacus pilosus Kleine kaardebol Dipsacus pilosus - Harige Kaardebol

XIX, 1485 Neottiella rutilans Oranje mosbekertje Peziza aurantia Var. (in Deel XXI gecorrigeerd tot Humaria rutilans)

XIX, 1486 Salvia verticillata Kranssalie Salvia verticillata -  Kransbloemige Salie

XIX, 1487 Avena sativa subsp. orientalis Troshaver Avena orientalis - Troshaver of Poeshaver

XIX, 1488 Oreopteris limbosperma Stippelvaren Polystichum oreopteris - Bergvaren

XIX, 1489 Psathyrella spadiceogrisea Vroege franjehoed Agaricus spadiceogriseus  - Bruin-grijze Plaatzwam

XIX, 1490 Lactarius deliciosus Smakelijke melkzwam Lactarius deliciosus - Smakelijke melkzwam

XIX, 1491 Bupleurum rotundifolium Doorwas Bupleurum rotundifolium - Rondbladige Doorwas

XIX, 1492 Deschampsia setacea Moerassmele Aira discolor - Moeras Windhalm

XIX, 1493 Polystichum aculeatum Stijve naaldvaren Aspidium aculeatum - Stekelig Schildvaren

XIX, 1494 Calocybe gambosa Voorjaarspronkridder Agaricus gambosus - Hoef-Paddestoel

XIX, 1495 Boletus impolitus Goudporieboleet Boletus impolitus - Plompe Pijpzwam

XIX, 1496 Epilobium angustifolium Wilgenroosje Epilobium angustifolium var minor - Smalbladige Bastaardwederik

XIX, 1497 Veronica scutellata var. pilosa Schildereprijs (behaarde) Veronica scutellata var pubescens - Schildzadige Eerenprijs

XIX, 1498 Calamagrostis stricta Stijf Struisriet Calamagrostis stricta - Smalbloemig Rietgras

XIX, 1499 Tapinella atrotomentosa Zwartvoetkrulzoom Paxillus atrotomentosus - Zwart Fluweelige Paxillus

XIX, 1500 Collybia muscigena - Agaricus muscigenus - Moslievende Plaatzwam

XIX, 1500 Chondrostereum purpureum Paarse korstzwam Stereum purpureum - Paarse Hardzwam

XIX, 1501 Artemisia vulgaris Bijvoet Artemisia vulgaris (var met geel-witte stengels) - Bijvoet

XIX, 1502 Allium scorodoprasum Slangenlook Allium scorodoprasum - Slangenlook

XIX, 1503 Avena hybrida Oot Avena hybrida - Bastaard-Haver

XIX, 1504 Clitocybe catinus - Agaricus catinus - Schaalvormige Plaatzwam

XIX, 1505 Trametes ochracea Gezoneerd Elfenbankje Polyporus zonatus - Gekringde Polyporus

XIX, 1506 Fraxinus excelsior Gewone Es Fraxinus excelsior - Gewone Esch

XIX, 1507 Fraxinus excelsior Gewone Es Fraxinus excelsior - Gewone Esch

XIX, 1508 Elytrigia atherica Strandkweek Triticum pycnanthum - Digtbloemig Tarwegras

XIX, 1509 Pholiota aurivella Goudvliesbundelzwam Agaricus aurivellus - Goudvlammige Plaatzwam

XIX, 1510 Cortinarius armillatus Armbandgordijnzwam Cortinarius (Agaricus) armillatus - Armband-Plaatzwam

XIX, 1511 Rubus discolor - Rubus discolor - Tweekleurige Braambes

XIX, 1512 Trientalis europaea Zevenster Trientalis europaea - Zevenster

XIX, 1513 Calystegia silvatica Gestreepte Winde Convolvulus sepium var. sylvestris - Haagwinde (Verscheidenheid)

XIX, 1514 Lepista personata Paarssteelschijnridderzwam Agaricus anserinus - Ganzen-Paddestoel

XIX, 1515 Tremella foliacea Bruine trilzwam Tremella foliacea - Bladachtige Trilzwam

XIX, 1516 Erysimum crassistylum  - Erysimum canescens - Grijsgroene Steenraket

XIX, 1517 Halimione pedunculata Gesteelde zoutmelde Halimus pedunculatus - Gesteelde Zeeporcelein

XIX, 1518 Alnus incana Witte els (ook grijze of grauwe els) Alnus incana - Grijswitte Els

XIX, 1519 Cortinarius phoeniceus Bloedplaatgordijnzwam Cortinarius (Agaricus) semi-sanguineus - Half bloedroode Cortinarius

XIX, 1520 Cortinarius mucosus Slijmige gordijnzwam Cortinarius mucosus (Agaricus mucosus) - Vochtig kleverige Cortinarius

XX, 1521 Dianthus armeria Ruige anjer Dianthus armeria - Behaarde anjelier
XX, 1522 Sedum cepaea Omgebogen vetkruid Sedum cepaea - Gepluimd Huislook
XX, 1523 Cirsium acaule Aarddistel Cirsium acaule - Stengellooze Vederdistel
XX, 1524 Cystoderma amianthinum Okergele korrelhoed Agaricus amianthinus - Ongevlekte Plaatzwam
XX, 1525 Craterellus tubaeformis Trechtercantharel Cantharellus infundibuliformis - Trechtervormige Hanekam
XX, 1526 Calamintha nepeta Kleine bergsteentijm Calamintha officinalis - Calament
XX, 1527 Chenopodium vulvaria Stinkende ganzenvoet Chenopodium vulvaria - Stinkende Melde
XX, 1528 Carex pendula Hangende zegge Carex maxima - Grootste Segge
XX, 1529 Tricholoma portentosum Glanzende ridderzwam Agaricus portentosus - Ongemeene Paddestoel
XX, 1530 Hydnellum ferrugineum Roodbruine stekelzwam Hydnum ferrugineum - Roestbruine Stekelzwam
XX, 1531 Polygonum mite Zachte duizendknoop Polygonum mite - Niet-scherpsmakende Duizendknoop
XX, 1532 Amsinckia lycopsoides Kromhals-amsinckia Amsinckia lycopsoides
XX, 1533 Aegilops cylindrica - (adventief) Aegilops cylindrica - Rolrond Hardgras
XX, 1534 Inocybe geophylla var. lilacina Lila satijnvezelkop Agaricus geophyllus
XX, 1535 Trametes versicolor Gewoon elfenbankje Polyporus versicolor - Veelkleurige Polyporus
XX, 1536 Platanthera chlorantha Bergnachtorchis Platanthera chlorantha - Groenachtig Standelkruid
XX, 1537 Juncus pygmaeus Dwergrus Juncus pygmaeus - Dwerg Bloeies
XX, 1538 Mibora minima Dwerggras Chamagrostis minima - Kleinst Dwerggras
XX, 1539 Hygrocybe virginea (Gewoon) Sneeuwzwammetje Hygrophorus niveus - Sneeuwwitte Hygrophorus
XX, 1540 Bankera violascens? - Hydnum cinereum - Aschkleurige Stekelzwam
XX, 1541 Omphalodes verna Amerikaans vergeet-mij-nietje Omphalodes verna - Voorjaars-vergeet-mij-niet
XX, 1542 Chorispora tenella - (adventief) Chorispora tenella - Kleine Chorispora
XX, 1543 Cynosurus echinatus Stekelkamgras Cynosurus echinatus - Stekelig Kamgras
XX, 1544 Tricholoma myomyces Muisgrijze ridderzwam Agaricus terreus - Aardkleurige Plaatzwam
XX, 1545 Trametes gibbosa Witte Bultzwam Trametes gibbosa - Bultige Trametes
XX, 1546 Thalictrum minus Kleine ruit Thalictrum flexuosum - Heen en weer gebogen Waterruit
XX, 1547 Rapistrum perenne - (adventief) Rapistrum perenne - Overblijvende Raket
XX, 1548 Bromus erectus Bergdravik Bromus erectus - Opgerigte Dravik
XX, 1549 Hebeloma fastibile Bleke vaalhoed Agaricus fastibilis - Vunzige Plaatzwam
XX, 1550 Lactarius blennius Grijsgroene melkzwam Lactarius blennius - Glibberige Melkzwam
XX, 1551 Onobrychis viciifolia Esparcette Onobrychis sativa - Esparsette; Hanekammetjes
XX, 1552 Ambrosia artemisiifolia Alsemambrosia Arosia artemiaesifolia - Alsembladige Arosia
XX, 1553 Poa chaixii Bergbeemdgras Poa sudetica - Silezisch Beemdgras
XX, 1554 Leucopaxillus giganteus Reuzendikhoed Paxillus giganteus - Reusachtige Paxillus
XX, 1555 Geastrum schmidelii Heideaardster Geaster schmidelii - Schmidel's Aardster
XX, 1556 Vincetoxicum hirundinaria Witte engbloem Cynanchum vincetoxicum - Gifwerende Engbloem
XX, 1557 Salsola kali (Stekend) loogkruid Salsola kali var tenuifolia - Smalbladig prikkend Loogkruid
XX, 1558 Lemna minor Klein kroos Lemna minor - Eigenlijk Kroos
XX, 1558 Lemna trisulca Puntkroos Lemna trisulca - Klein Waterveil
XX, 1559 ?? ? Agaricus laschii
XX, 1560 Lactarius rufus Rossige melkzwam Lactarius rufus - Rosse Melkzwam
XX, 1561 Anthemis ruthenica Rutheense kamille Anthemis ruthenica - Russische Kamille
XX, 1562 Orobanche reticulata subsp. pallidiflora Distelbremraap Orobanche pallidiflora - Bleekbloemige Bremraap
XX, 1563 Bromus catharticus Paardengras Bromus unioloides - Quito-gras; Schrader's Dravik
XX, 1564 Lentinus tigrinus Tijgertaaiplaat Lentinus tigrinus -
XX, 1565 Neolentinus suffrutescens Schubbige taaiplaat Lentinus lepideus
XX, 1566 Potentilla recta Rechte ganzerik Vicia angustifolia Roth. (Vicia segetalis ; Vicia bobartii Fort) - Smalbladige Wikke; Nachtwikke; Krok
XX, 1567 Vicia sativa subsp. segetalis
of
Vicia sativa subsp. nigra
Vergeten wikke
of
Smalle wikke
Potentilla recta - Opgerigte Ganzerik
XX, 1568 Verbascum phlomoides Keizerskaars Verbascum phlomoides - Grootbloemige Toorts
XX, 1569 Lepiota aspera Spitsschubbige parasolzwam Agaricus acutesquamosus - Spits-schubbige Plaatzwam
XX, 1570 ?? ?? Agaricus polycephalus (Agaricus spadiceus var) - Veelhoofdige Plaatzwam
XX, 1570 Hygrocybe chlorophana Gele wasplaat Hygrophorus chlorophanus
XX, 1571 Glaucium corniculatum Rode hoornpapaver Glaucium corniculatum - Roode Hoornpapaver
XX, 1572 Salvia nemorosa Bossalie Salvia sylvestris - Bosch-Salie
XX, 1573 Chenopodium chenopodioides Beursjesganzenvoet Blitum rubrum var crassifolium - Roode Sapkelk
XX, 1574 Mycena galericulata Helmmycena Agaricus rugosus - Rimpelige Plaatzwam
XX, 1575 Peziza vesiculosa Vroege bekerzwam Peziza vesiculosa - Blaasachtige Schotelzwam
XX, 1576 Aquilegia vulgaris Wilde akelei  Aquilegia vulgaris - Akelei
XX, 1577 Trifolium incarnatum Inkarnaatklaver Trifolium incarnatum - Inkarnaatklaver
XX, 1578 Bidens cernua Knikkend tandzaad Bidens cernua b Radiata - Knikkend Tandzaad met lintvormige straalbloemen
XX, 1579 Clitocybe phyllophila Grote bostrechterzwam Agaricus cerussatus - Loodwitkleurige Plaatzwam
XX, 1580 Scutellinia cejpii Smalsporige wimperzwam Lachnea hirta (Peziza h.) - Behaarde Schotelzwam
XX, 1581 Sisymbrium irio Brede raket Sisyrium irio - Langbladige Raket
XX, 1582 Lotus corniculatus subsp. tenuis Smalle Rolklaver Lotus tenuifolius - Smalbladige Rolklaver
XX, 1583 Verbascum nigrum x phoeniceum?? - Verbascum nigro-phoeniceum - Roodbruine Toortsplant
XX, 1584 Amanita citrina var. citrina Gele knolamaniet  Agaricus mappa - Landkaart Plaatzwam
XX, 1585 Piptoporus betulinus Berkenzwam Polyporus betulinus - Berken-Polyporus
XX, 1586 Gypsophila paniculata Pluimgipskruid Gypsophila paniculata - Pluimachtig Gipskruid
XX, 1587 Arctium minus Gewone klit Lappa minor - Kleine Klis
XX, 1588 Arctium nemorosum Bosklit Lappa intermedia - Middelste Klis
XX, 1589 Cortinarius alboviolaceus Lila gordijnzwam Cortinarius albo-violaceus - Wit-violette Cortinarius
XX, 1590 Clavulina coralloides Witte koraalzwam  Clavaria cristata - Kamvormige Knots-zwam
XX, 1591 Ajuga reptans Kruipend zenegroen Ajuga reptans fl roseo - Rosekleurig Zenegroen
XX, 1592 Rostraria cristata Klein Fakkelgras Koeleria phleoides
XX, 1593 Gastridium ventricosum - Gastridium lendigerum var muticum - Buikgras
XX, 1594 ?? ?? Peziza sepulcralis - Graf-Schotelzwam
XX, 1594 Tremella mesenterica Gele trilzwam Tremella mesenterica - Darm-Trilzwam
XX, 1595 Peziza cerea Wasgele bekerzwam Peziza tectoria - Muur-Schotelzwam
XX, 1596 Coincya cheiranthos Muurbloemmosterd Sinapis cheiranthos - Muurbloemachtige Mosterd
XX, 1597 Matricaria discoidea Schijfkamille Matricaria discoidea - Straalloos Moederkruid
XX, 1598 Allium carinatum Berglook Allium carinatum - Kielbladige Ui
XX, 1599 Melanoleuca humilis Vloksteelveldridderzwam Agaricus humilis - Lage Plaatzwam
XX, 1600 Hygrophorus eburneus Ivoorzwam Hygrophorus eburneus - Ivoorkleurige Paddestoel
XXI, 1601 Rubus saxatilis Steenbraam Rubus saxatilis - Steen-Brummel
XXI, 1602 Lappula deflexa - (niet in Nederland of België) Echinospermum deflexum - Neergebogen - Stekelzaad
XXI, 1603 Elsholtzia ciliata - (adventief uit Azië: Vietnamese munt) Elsholzia patrini -
XXI, 1604 Tricholoma albobrunneum Witbruine ridderzwam Agaricus albobrunneus - Wit-bruine Plaatzwam
XXI, 1605 Ramaria flava Gele koraalzwam Clavaria flava - Gele Knotszwam; Geitenbaard
XXI, 1606 Erysimum repandum Uitgespreide steenraket Erysimum repandum - Golfbladige Steenraket
XXI, 1607 Geranium rotundifolium Ronde ooievaarsbek Geranium rotundifolium - Rondbladige Ooievaarsbek
XXI, 1608 Valerianella coronata Kroontjesveldsla Valerianella coronata - Gekroonde Veldsla
XXI, 1609 Hygrophorus hypothejus Dennenslijmkop Hygrophorus hypothejus - Geel-stelige Hygrophorus
XXI, 1610 Aleuria aurantia Grote oranje bekerzwam Peziza aurantia var gigantea  - Groote oranje Schotelzwam
XXI, 1611 Lepidium sativum Tuinkers Lepidium sativum - Sterkers; Tuinkers; Bitterkers
XXI, 1612 Vicia pannonica Hongaarse Wikke Vicia pannonica - Hongaarsche Wikke
XXI, 1613 Potentilla inclinata Grijze ganzerik Potentilla inclinata var virescens - Neergebogen Ganserik
XXI, 1614 Hypsizygus ulmarius Iepenzwam Agaricus ulmarius - Iepen Plaatzwam
XXI, 1615 Cortinarius torvus Gelaarsde gordijnzwam Cortinarius torvus - Stevige Cortinarius
XXI, 1616 Medicago x varia Bonte Luzerne Medicago x media - Hybride Rupsklaver
XXI, 1617 Tragopogon pratensis subsp. orientalis Oosterse morgenster Tragopogon orientalis - Oostersche Boksbaard
XXI, 1618 Verbascum phoeniceum Paarse toorts Verbascum phoeniceum - Donkerroode Toorts
XXI, 1619 Eriophorum gracile Slank wollegras Eriophorum gracile - Sierlijk Wollegras
XXI, 1620 Boletus torosus - Boletus torosus - Stieren-Pijpzwam
XXI, 1621 Impatiens parviflora Klein springzaad Impatiens parviflora - Kleinbloemig Springkruid; Balsamine
XXI, 1622 Rosa arvensis Bosroos Rosa arvensis - Akker Roos
XXI, 1623 Myrrhis odorata Roomse kervel Myrrhis odorata - Welriekende Myrrhis; Roomsche Kervel afbeelding ontbreekt
XXI, 1624 Orthilia secunda Eenzijdig wintergroen Ramischia secunda - Eenzijdswendig Wintergroen
XXI, 1625 Carex buxbaumii Knotszegge Carex buxbaumii - Buxbaum's Zegge
XXI, 1626 Adonis aestivalis Zomeradonis Adonis aestivalis - Zomer Adonis
XXI, 1627 Hesperis bicuspidata - (Turkije en verder) Hesperis bicuspidata - Tweespletige bloem van Damast
XXI, 1628 Draba muralis Wit hongerbloempje Draba muralis - Muur-Vroegeling
XXI, 1629 Trifolium dubium Kleine klaver Trifolium minus - Kleine Klaver
XXI, 1630 Lepista flaccida Roodbruine schijnridderzwam Agaricus inversus - Omgekeerde Plaatzwam
XXI, 1631 Vicia narbonensis - (Adventief) Vicia narbonensis - Fransche Wikke
XXI, 1632 Prunus padus (subsp. borealis) Vogelkers Prunus petraea - Kleine Vogelkers; Steenkers
XXI, 1633 Ludwigia palustris Waterlepeltje Isnardia palustris - Waterlepeltje
XXI, 1634 Silaum silaus Weidekervel Silaus pratensis - Weidekervel
XXI, 1635 Meripilus giganteus Reuzenzwam Polyporus giganteus - Grootste Polyporus
XXI, 1636 Turgenia latifolia Borstelscherm Turgenia latifolia - Borstelscherm
XXI, 1637 Valeriana officinalis (subsp. sambucifolia) Echte valeriaan Valeriana sambucifolia - Vlier Valeriaan
XXI, 1638 Hieracium sabaudum? Boshavikskruid? Hieracium strictum - Gestrekt Havikskruid
XXI, 1639 Solanum rostratum Stekelnachtschade (adventief) Solanum rostratum - Gesnavelde Nachtschade
XXI, 1640 Agaricus silvicola Slanke anijschampignon (Gladde boskampernoelje) Agaricus silvicola - Bosch-Plaatzwam
XXI, 1641 Verbascum x ambiguum? - (hybride) Verbascum thapsiformi-nigrum - Gekruiste Toorts
XXI, 1642 Sideritis montana - (adventief) Sideritis montana - Berg IJzerkruid
XXI, 1643 Potamogeton obtusifolius Stomp fonteinkruid Potamogeton obtusifolius - Stompbladig Fonteinkruid
XXI, 1644 Stropharia pseudocyanea Slanke kopergroenzwam Agaricus albo-cyaneus
XXI, 1645 Tricholoma luridum - Agaricus luridus - Vale Plaatzwam
XXI, 1646 Trifolium resupinatum Perzische klaver Trifolium resupinatum - Omgekeerde Klaver
XXI, 1647 Coriandrum sativum Koriander Coriandrum sativum - Koriander
XXI, 1648 Petasites albus Wit hoefblad Petasites albus - Wit groot Hoefblad
XXI, 1649 Petasites albus Wit hoefblad Petasites albus - Wit groot Hoefblad
XXI, 1650 Suillus placidus? Ivoorboleet? Boletus fusipes - Spoel-stelige Pijpzwam
XXI, 1651 Crupina vulgaris - Crupina vulgaris - Gewoon Kruipzaad
XXI, 1652 Digitalis lutea Geel vingerhoedskruid Digitalis lutea - Geel Vingerhoedskruid
XXI, 1653 Potamogeton alpinus Rossig fonteinkruid Potamogeton rufescens - Rosbladig Fonteinkruid
XXI, 1654 Carex extensa Kwelderzegge Carex extensa - Gestrekte Zegge
XXI, 1655 Flammulina velutipes? Gewoon fluweelpootje? Agaricus chrysorophus - Goudsteel-Paddestoel
XXI, 1656 Crithmum maritimum Zeevenkel Crithmum maritimum - Zeevenkel
XXI, 1657 Bifora radians Holzaad Bifora radians - Stralend Holzaad
XXI, 1658 Rudbeckia hirta Ruige rudbeckia Rudbeckia hirta - Ruwharige Rudbeckia
XXI, 1659 Lactarius subdulcis Bitterzoete melkzwam Lactarius subdulcis - Eetbare Melkzwam
XXI, 1660 Russula alutacea - Russula alutacea - Rood-gele Russula
XXI, 1661 Morella cerifera Wasgagel Myrica cerifera - Wasdragende Gagel
XXI, 1662 Morella cerifera Wasgagel Myrica cerifera - Wasdragende Gagel
XXI, 1663 Dactylorhiza viridis Groene nachtorchis Coeloglossum viride - Holtong
XXI, 1664 Carex acuta Scherpe zegge Carex tricostata - Drieribbige Zegge
XXI, 1665 Hygrocybe irrigata Grauwe wasplaat Hygrophorus unguinosus - Zalfachtige Hygrophorus
XXI, 1666 Carum verticillatum Kranskarwij Carum verticillatum - Gekranste Karwij
XXI, 1667 Sedum spurium Roze vetkruid Sedum oppositifolium - Overstaandbladig Vetkruid
XXI, 1668 Stellaria nemorum Bosmuur Stellaria nemorum - Bosch Sterremuur
XXI, 1669 Caucalis platycarpos Caucalis (adventief) Caucalis daucoides - Wilde Wortel
XXI, 1670 Polyporus brumalis Winterhoutzwam Polyporus brumalis - Winter Polyporus
XXI, 1671 Spiranthes aestivalis Zomerschroeforchis Spiranthes aestivalis - Zomer Draaiaar
XXI, 1672 Cephalanthera damasonium Bleek bosvogeltje Cephalanthera grandiflora - Grootbloemige Boslelie
XXI, 1673 Myagrum perfoliatum - (Adventief) Myagrum perfoliatum - Doorgroeide Holdodder
XXI, 1674 Moenchia erecta Kruismuur Moenchia erecta - Vierling
XXI, 1675 Agaricus arvensis? Gewone anijschampignon ? Agaricus cretaceus - Krijtwitte Paddestoel
XXI, 1676 Gentianella germanica Duitse gentiaan Gentiana germanica - Duitsche Gentiaan
XXI, 1677 Medicago polymorpha Ruige rupsklaver Medicago denticulata - Getande Rupsklaver
XXI, 1678 Coronilla scorpioides Schorpioenkroonkruid Coronilla scorpioides - Schorpioenachtig Kroonkruid
XXI, 1679 Alopecurus rendlei Blaasvossenstaart Alopecurus utriculatus - Zakvormige Vossestaart
XXI, 1680 Cortinarius livido-ochraceus Rimpelige gordijnzwam Cortinarius elatior - Langgesteelde Cortinarius
XXII, 1681 Lepidium virginicum Amerikaanse kruidkers Lepidium virginicum - Virginische Kruidkers
XXII, 1682 Carex brizoides Trilgraszegge Carex brizoides - Trilgras Zegge
XXII, 1683 Crepis tectorum Smal streepzaad Crepis tectorum - Daken Streepzaad
XXII, 1684 Aconitum lycoctonum Gele monnikskap Aconitum lycoctonum - Gele Monnikskap
XXII, 1685 Hemerocallis fulva Bruine daglelie Hemerocallis fulva - Roodgele Daglelie
XXII, 1686 Ranunculus serpens (polyanthemos) subsp. nemorosus Bosboterbloem Ranunculus nemorosus - Bosch Ranonkel
XXII, 1687 Avenula pratensis Beemdhaver Avena pratensis - Weide Havergras
XXII, 1688 Sisymbrium volgense - (Adventief) Sisybrium wolgense - Raket van de Wolga
XXII, 1689 Sisymbrium volgense - (Adventief) Sisybrium wolgense - Raket van de Wolga
XXII, 1690 Sparassis crispa Grote sponszwam Sparassis crispa - Kroezige Sparassis
XXII, 1691 Viola calaminaria = Viola lutea subsp. calaminaria Zinkviooltje Viola lutea b multicaulis (V. calaminaria) - Zinkviooltje
XXII, 1692 Eurybia divaricata - (komt niet voor in flora's der Lage Landen; WITTE of lichtpaarse aster uit VS & Canada; vaak verwilderd) Aster coryosus - Breedbladige Aster
XXII, 1693 Herniaria hirsuta Behaard breukkruid Herniaria hirsuta - Behaard Duizendgraan
XXII, 1694 Eragrostis cilianensis? Stinkend liefdegras (Adventief)? Eragrostis poaeoides var. maior - Groot Liefdegras
XXII, 1695 Tricholoma inamoenum Stinkende ridderzwam Agaricus inamoenus - Onbekoorlijke Plaatzwam
XXII, 1696 Mimulus luteus (of: Mimulus guttatus) Gele mimulus Mimulus luteus - Gele Mimulus
XXII, 1697 Artemisia annua Zomeralsem Artemisia annua - Eenjarige Alsem
XXII, 1698 Cerinthe minor Geel wasbloempje (Adventief) Cerinthe minor - Kleine Wasbloem
XXII, 1699 Thlaspi caerulescens subsp. calaminare Zinkboerenkers Thlaspi alpestre b Calaminare (Thlaspi calaminare) - Zink Boerenkers
XXII, 1700 Peziza ammophila Zandtulpje Geopyxis ammophila - Zandminnende Geopyxis
XXII, 1701 Utricularia australis Loos blaasjeskruid Utricularia neglecta - Voorbijgezien Waterblaaskruid
XXII, 1702 Artemisia biennis Rechte alsem Artemisia tournefortiana - Tournefort's Alsem
XXII, 1703 Plantago aristata - (maakt geen deel uit van de flora der Lage Landen.) Plantago aristata - Borstelige Weegbree
XXII, 1704 Centunculus minimus Dwergbloem Centunculus minimus - Dwergbloem
XXII, 1705 Gymnopus fusipes Spoelvoetcollybia Agaricus fusipes - Plaatzwam met spoelvormigen steel
XXII, 1706 Ambrosia trifida Driedelige ambrosia (Adventief uit N-Amerika) Arosia trifida
XXII, 1707 Ambrosia trifida Driedelige ambrosia (Adventief uit N-Amerika) Arosia trifida
XXII, 1708 Orchis purpurea ? Bruine orchis Orchis militaris floribus albis -
XXII, 1709 Ruppia maritima Snavelruppia Ruppia maritima -
XXII, 1710 Galerina marginata Dennenbundelzwam of Bundelmosklokje  Pholiota unicolor
XXII, 1711 Verbascum collinum - (Hybride: Thapsus X nigrum) Verbascum collinum (Verbascum nigrum x thapsus; V. thomaeanum) - Toorts
XXII, 1712 Eragrostis minor Klein liefdegras Eragrostis poaeoides var. minor
XXII, 1713 Galeopsis pubescens Zachte hennepnetel Galeopsis pubescens - Hennepnetel
XXII, 1714 Salpichroa origanifolia - (Z-Amerika) Salpichroa rhomboidea
XXII, 1715 ?? ? Didymium muscicolum
XXII, 1716 Trifolium hybridum subsp. elegans Slanke klaver Trifolium elegans - Klaver
XXII, 1717 Medicago orthoceras - (USSR) Trigonella orthoceras
XXII, 1718 Thesium humifusum Liggend bergvlas Thesium humifusum
XXII, 1719 Thesium humifusum Liggend bergvlas Thesium humifusum
XXII, 1720 Lactarius subdulcis Bitterzoete melkzwam Lactarius subdulcis - Melkzwam
XXII, 1721 Cichorium endivia Andijvie Cichorium endivia - Andijvie
XXII, 1722 Lagurus ovatus Hazenstaart Lagurus ovatus -
XXII, 1723 Brassica elongata subsp. integrifolia - Brassica elongata var armoracioides
XXII, 1724 Sisymbrium loeselii Spiesraket Sisyrium loeselii
XXII, 1725 Peziza repanda Bleekbruine bekerzwam Peziza repanda
XXII, 1726 Juglans regia Walnoot of okkernoot Juglans regia - Notenboom; Walnoot; Okkernoot
XXII, 1727 Juglans regia Walnoot of okkernoot Juglans regia - Notenboom; Walnoot; Okkernoot
XXII, 1728 Blackstonia perfoliata subsp. perfoliata Zomerbitterling Chlora perfoliata - Bitterplant
XXII, 1729 Spiraea salicifolia Theeboompje Spiraea salicifolia - Theeboompje
XXII, 1730 Asterophora lycoperdoides Poederzwamgast Nyctalis asterophora - Sterdragende Nyctalis
XXII, 1731 Scilla siberica Oosterse Sterhyacint Scilla sibirica - Siberische Zeeui
XXII, 1732 Corispermum leptopterum (C. intermedium) Smal vlieszaad Corispermum hyssopifolium - Hyssopbladig vlieszaad
XXII, 1733 Corallorhiza trifida Koraalwortel Corallorrhiza innata - Koraalwortel
XXII, 1734 Muscari comosum Kuifhyacint  Muscari comosum - Kuifdragende Druifhyacint
XXII, 1735 Lactarius glyciosmus Kokosmelkzwam Lactarius glyciosmus - Aangenaam riekende melkzwam
XXII, 1736 Euphorbia amygdaloides Amandelwolfsmelk Euphorbia amygdaloides - Amandel Wolfsmelk
XXII, 1737 Vaccinium x intermedium Bastaardbosbes (Blauwe x Rode bosbes) Vaccinium myrtillus x Vitis idaea forma multiflora (Vaccinium polyanthum)
XXII, 1738 Vaccinium x intermedium Bastaardbosbes (Blauwe x Rode bosbes) Vaccinium myrtillus x Vitis idaea forma multiflora (Vaccinium polyanthum)
XXII, 1739 Phacelia minor - (tuinplant uit VS) Whitlavia grandiflora - Grootbloemige Whitlavia
XXII, 1740 Lactarius tabidus Rimpelende melkzwam Lactarius theiogalus - Melkzwam met zwavelgele melk
XXII, 1741 Phacelia tanacetifolia Phacelia Phacelia tanacetifolia - Wormkruidbladige Phacelia
XXII, 1742 Cephalanthera longifolia Wit bosvogeltje Cephalanthera ensifolia - Zwaard Boschlelie
XXII, 1743 Amsinckia micrantha Kleinbloemige amsinckia (adventief) Amsinckia intermedia
XXII, 1744 Trichia favoginea Cilindervormig Draadwatje Trichia chrysosperma
XXII, 1745 Helvella macropus Schotelkluifzwam Peziza macropus - Grootstelige bekerzwam
XXII, 1746 Galium palustre subsp. elongatum Rietwalstro Galium elongatum - Groot Moeras Walstro
XXII, 1747 Isoëtes lacustris Grote biesvaren Isoetes lacustre forma curvifolium
XXII, 1748 Conyza bonariensis Gevlamde fijnstraal (adventief) Erigeron linifolium - Wasbladige Fijnstraal
XXII, 1749 Melanoleuca grammopodia Streepsteelveldridderzwam Agaricus placenta
XXII, 1750 Tricholoma pessundatum Druppelvlekridderzwam Agaricus pessumdatus
XXII, 1751 Rubus arrhenii (Rubus fruticosus) Witte dwergbraam  (Gewone braam) Rubus arrhenii - Arrhenius Braam
XXII, 1752 Vulpia myuros Gewoon langbaardgras Festuca myuros - Langbaardig Zwenkgras
XXII, 1753 Camelina microcarpa Kleinzadige huttentut Camelina microcarpa - Kleinvruchtige Huttentut
XXII, 1754 Sparganium x diversifolium - (hybride: (Sparganium angustifoium x Sp. emersum)) Sparganium diversifolium - Verscheidenbladige Egelskop
XXII, 1755 Pluteus leoninus Goudgele hertenzwam Pluteus leoninus - Leeuwkleurige Pluteus
XXII, 1756 Levisticum officinale Lavas (Maggikruid) Levisticum officinale - Lavas
XXII, 1757 Anthemis triumfetti - (uit Z-Europa) Anthemis triumfetti - Triumfhetti's Kamille
XXII, 1758 Lycopodium annotinum Stekende wolfsklauw Lycopodium annotinum - Wolfsklauw
XXII, 1759 Psathyrella ammophila Duinfranjehoed Psilocybe ammophila - Zandminnende Psilocybe
XXII, 1760 Clitocybe subalutacea Bleke trechterzwam Agaricus sub-alutaceus
XXIII, 1761 Anthemis austriaca - (adventief) Anthemis austriaca - Oostenrijksche Kamille
XXIII, 1762 Orlaya grandiflora Straalscherm Orlaya grandiflora - Straalscherm
XXIII, 1763 Isoëtes echinospora Kleine biesvaren Isoëtes echinosporum f. curvifolium -
XXIII, 1764 Isoëtes echinospora Kleine biesvaren Isoëtes echinosporum f. elatius -
XXIII, 1765 Isoëtes lacustris Grote biesvaren Isoëtes lacustre f. rectifolium -
XXIII, 1766 Neotinea ustulata Aangebrande orchis  Orchis ustulata - Brandkleurige Orchis
XXIII, 1767 Bromus squarrosus Rappige dravik Bromus squarrosus - Rappige Dravik
XXIII, 1768   - (uit westelijk N-Amerika) Tellima grandiflora - Grootbloemige Tellima
XXIII, 1769 Galium glaucum Zeegroen walstro Asperula glauca - Blauwgroen Ruwkruid
XXIII, 1770 Xylaria polymorpha Houtknotszwam Xylaria polymorpha - Veelvormige Xylaria
XXIII, 1771 Rubus pedemontanus of Rubus glandulosus? - Rubus bellardii - Bellardi's Braam
XXIII, 1772 Orchis simia Aapjesorchis Orchis simia - Apen-Orchis
XXIII, 1773 Moneses uniflora Eenbloemig wintergroen Pyrola uniflora - Eenbloemig Wintergroen
XXIII, 1774 Carex remota? IJle zegge? Carex axillaris (C. muricata x remota)-
XXIII, 1775 Gymnopus acervatus Roodsteelcollybia Agaricus acervatus - Groepjes vormende Collybia
XXIII, 1776 Viscum album Maretak Viscum album - Vogellijm; Maretakken
XXIII, 1777 Phalaris minor - (Adventief) Phalaris minor - Klein Kanariegras
XXIII, 1778 Aegagropila linnaei Mosbal of mosbol (alg) Cladophora aegagropila -
XXIII, 1779 Aegagropila linnaei Mosbal of mosbol (alg) Cladophora aegagropila -
XXIII, 1780 Cortinarius subpurpurascens ? Cortinarius subpurpurascens - Licht violetkleurige Cortinarius
XXIII, 1781  Amaranthus viridis - (adventief) Amaranthus deflexus   (Amaranthus gracilis)- Slankarige Amarantus
XXIII, 1782 Amaranthus albus Witte amarant Amaranthus albus - Witte Amarant
XXIII, 1783 Festuca angustata - (Afrikaanse soort) Festuca angusta(ta) - Smalbloemige zwenkgras
XXIII, 1784 Chenopodium suffruticosum - (Amerikaanse soort) Chenopodium anthelminticum - Wormdrijvende Ganzevoet
XXIII, 1785 Thalictrum minus Kleine ruit Thalictrum minus - Kleine Ruit
XXIII, 1786 Rubus plicatus (Rubus fruticosus) Geplooide stokbraam (Gewone braam) Rubus plicatus - Geplooidbladige Braam
XXIII, 1787 Rubus sprengelii (Rubus fruticosus) (Gewone braam) Rubus sprengelii - Sprengel's Braam
XXIII, 1788 Rubus nessensis (Rubus fruticosus) Vroege roggebraam (Gewone braam) Rubus suberectus - Bijna opgerichte Braam
XXIII, 1789 Rubus vestitus (Rubus fruticosus) Fraaie kambraam (Gewone braam) Rubus vestitus - Bekleede Braam
XXIII, 1790 Rubus foliosus Bladhumusbraam Rubus saltuum - Boschminnende Braam
XXIII, 1791 Rubus gracilis - (Ned. soort?) Rubus villicaulis - Ruwstengelige Braam
XXIII, 1792 Rubus nemorosus Brede randbraam Rubus nemorosus - Bosch Braam
XXIII, 1793 Crepis setosa Borstelstreepzaad Barkhausia setosa - Borstelig Streepzaad
XXIII, 1794 Gypsophila muralis Gipskruid Gypsophila muralis - Muur Gaffelsteng
XXIII, 1795 Mitrophora semilibera Kapjesmorielje Morchella rimosipes - Morieltje met van spleten voorzienen steel
XXIII, 1796 Pulmonaria longifolia Langbladig longkruid Pulmonaria longifolia - Langbladig Longenkruid
XXIII, 1797 Salix daphnoides Berijpte wilg Salix daphnoïdes - Zwarte Wilg
XXIII, 1798 Salix acutifolia (Kaspische wilg: ingevoerd) Salix acutifolia - Kaspische Wilg
XXIII, 1799 Trifolium aureum Akkerklaver Trifolium agrarium - Akker klaver
XXIII, 1800 Paxillus griseotomentosus ? Paxillus griseo-tomentosus - Grijsviltige Paxillus
XXIII, 1801 Taphrina rhizophora - Taphrina rhizophora - Worteldragende Taphrina
XXIII, 1802 Legousia hybrida Klein spiegelklokje Specularia hybrida - Onechte kantvrucht
XXIII, 1803 Cornus suecica Zweedse kornoelje Cornus suecica - Zweedsche Kornoelje
XXIII, 1804 Amanita gemmata Narcisamaniet Amanita junquillea -
XXIII, 1805 Craterellus cornucopioides Hoorn van overvloed Craterellus cornucopioides -
XXIII, 1806 Taphrina johansonii - Taphrina johansonii (op Populus tremula)- Johanson's Taphrina
XXIII, 1807 Plantago afra vlozaad (psylliumzaad) (adventief uit Z-Europa) Plantago cynops - Cynops Weegbree
XXIII, 1808 Schoenoplectus x carinatus Mattenbies x Driekantige bies Scirpus duvalii - Duval's Bies
XXIII, 1809 Cortinarius pholideus Bruinschubbige gordijnzwam Cortinarius (Inoloma) pholideus - Beschubde Cortinarius
XXIII, 1810 Lyophyllum connatum Witte bundelridderzwam Clitocybe connata - Aaneengegroeide Clitocybe
XXIII, 1811 Cirsium arvense Akkerdistel Cirsium arvense var. setosum - Akkerdistel met niet stekende bladeren
XXIII, 1812 Rumex salicifolius Wilgzuring Rumex salicifolius - Wilgenbladige Zuring
XXIII, 1813 Medicago sativa subsp. falcata / Medicago falcata Sikkelklaver Medicago falcata var. tenuifoliolata - Smalbladige Sikkelrupsklaver
XXIII, 1814 Clitocybe metachroa Tweekleurige trechterzwam Clitocybe metachroa - Tweekleurige Clitocybe
XXIII, 1815 Suillus cavipes Holsteelboleet Boletopsis cavipes - Holvoetige Boletus
XXIII, 1816 Salix x doniana (bittere wilg x kruipwilg) Salix purpurea x repens (x Salix doniana)-
XXIII, 1817 Salix x doniana (bittere wilg x kruipwilg) Salix purpurea x repens (x Salix doniana)-
XXIII, 1818 Alopecurus aequalis Rosse vossenstaart Alopecurus fulvus - Rosse Vossestaart
XXIII, 1819 Inonotus radiatus Elzenweerschijnzwam Polystictus radiatus - Straalvormende Polyporus
XXIII, 1820 Lepista personata / Lepista saeva Paarssteelschijnridderzwam Tricholoma personatum - Vermomde Tricholoma
XXIII, 1821 Vicia lutea Gele wikke (adventief) Vicia lutea - Gele Wikke
XXIII, 1822 Vicia villosa subsp. varia Bonte wikke Vicia varia - Bonte Wikke
XXIII, 1823 Lathyrus hirsutus Ruige lathyrus Lathyrus hirsutus - Behaarde Lathyrus
XXIII, 1824 Craterellus tubaeformis Trechtercantharel Cantharellus tubaeformis - Trompetvormige Cantharel
XXIII, 1825 Sarcodon imbricatus Geschubde stekelzwam Hydnum imbricatum - Beschubde Stekelzwam
XXIII, 1826 Chenopodium glaucum Zeegroene ganzenvoet Chenopodium glaucum - Zeegroene Ganzevoet
XXIII, 1827 Rubus silvaticus (Rubus fruticosus) (Gewone braam) Rubus silvaticus var. aphyllostachys - Naakttrossige Boschbraam
XXIII, 1828 Rubus discolor of Rubus geniculatus (Rubus fruticosus) Knieviltbraam (Gewone braam) Rubus geniculatus - Geknikte Braam
XXIII, 1829 Boletus chrysenteron Roodsteelfluweelboleet Boletus chrysenteron - Goudvleezige Boleet
XXIII, 1830 Myxacium collinitum   Myxacium collinitum - Bezoedelde Myxacium
XXIII, 1831 Polypogon monspeliensis Baardgras Polypogon monspeliensis - Baardgras
XXIII, 1832 Rubus macrophyllus (Rubus fruticosus) Bolle haarbraam (Gewone braam) Rubus macrophyllus - Grootbladige Braam
XXIII, 1833 Rubus montanus ? Rubus candicans (R. thyrsoideus)- Witviltige Braam
XXIII, 1834 ? ? Rubus ulmifolius x R. caesius- Hybride tusschen de Olmenblad en Dauwbraam
XXIII, 1835 Hydnellum compactum Scherpe stekelzwam Hydnum compactum - Ineengedrongen Stekelzwam
XXIII, 1836 Melilotus wolgicus - (Adventief uit Rusland) Melilotus ruthenicus - Rutheensche Honigklaver
XXIII, 1837 Rubus plicatus (Rubus fruticosus) (gewone braam) Rubus affinis - Aanverwante Braam
XXIII, 1838 Rubus gratus (Rubus fruticosus) (gewone braam) Rubus gratus - Bekoorlijke Braam
XXIII, 1839 Peziza badia Bruine bekerzwam Peziza badia - Kastanje bruine Bekerzwam
XXIII, 1840 Inocybe caesariata - Inocybe caesariata - Behaarde Inocybe
XXIV, 1841 Silene cretica - (adventief uit Z-Europa) Silene cretica - Silene van Creta
XXIV, 1842 Phalaris angusta - (adventief uit Z-Amerika) Phalaris angusta - Smalaarig kanariegras
XXIV, 1843 Alopecurus geniculatus Geknikte vossenstaart Alopecurus geniculatus glomeratus - Geknikte vossestaart met afzonderlijke kluwens
XXIV, 1843 Phalaris angusta - (adventief uit Z-Amerika) Phalaris angusta
XXIV, 1844 Beckmannia eruciformis - Host - (adventief? komt niet voor in W-Europa) Beckmannia erucaeformis - Erucavormige Beckmannia
XXIV, 1845 Inocybe frumentacea ? Inocybe frumentacea - Meelkleurige Inocybe
XXIV, 1846 Rubus fuscater - Rubus hystrix - Dichtstekelige Braam
XXIV, 1847 Potentilla norvegica Noorse ganzerik Potentilla norvegica - Noorweegsche Ganzerik
XXIV, 1848 Centaurea melitensis - (adventief uit Z-Europa) Centaurea melitensis - Malthezer Centaurie
XXIV, 1849 Hypholoma lateritium Rode zwavelkop Hypholoma sublateritium - Steenroode Hypholoma
XXIV, 1850 Hypholoma lateritium? Rode zwavelkop Hypholoma sublateritium f. decurrens - Steenroode Hypholoma met afloopende plaatjes
XXIV, 1851 Orobanche hederae Klimopbremraap Orobanche hederae - Klimop-Bremraap
XXIV, 1852 Malcolmia maritima Zeeviolier Malcolmia maritima - Zeeviolier
XXIV, 1853 Potentilla supina Liggende ganzerik Potentilla supina - Liggende Ganzerik
XXIV, 1854 Lactarius helvus Viltige maggizwam Lactarius helvus - Geelrosse Melkzwam
XXIV, 1855 Rhizina undulata Oliebolzwam Rhizina inflata - Opgeblazen Rhizina
XXIV, 1856 Salix pentandra Laurierwilg Salix pentandra - Laurier-wilg
XXIV, 1857 Salix pentandra Laurierwilg Salix pentandra - Laurier-wilg
XXIV, 1858 Ophrys apifera Bijenorchis Ophrys apifera - Bijen-Orchis
XXIV, 1859 Erodium ciconium -  Uiversbek (adventief uit oa Z-Europa) Erodium ciconium - Ooievaars Reigersbek
XXIV, 1860 Asterophora parasitica Plaatjeszwamgast Nyctalis parasitica - Woekerende nyctalis
XXIV, 1860 Russula delica Witte russula Russula delica -
XXIV, 1861 Rorippa nasturtium-aquaticum witte waterkers Nasturtium officinale f. genuinum - Gewone waterkers
XXIV, 1862 Rorippa microphylla Slanke waterkers Nasturtium officinale f. microphyllum - Kleinbladige Waterkers
XXIV, 1863 Mycena arcangeliana Bundelmycena Mycena arcangeliana - Helmzwam van Arcangeli
XXIV, 1864 Inonotus hispidus Ruige weerschijnzwam Polyporus hispidus - Ruwe Gaatjeszwam
XXIV, 1865 Inonotus hispidus Ruige weerschijnzwam Polyporus hispidus - Ruwe Gaatjeszwam
XXIV, 1866 Rubus koehleri - Rubus koehleri - Koehler's Braam
XXIV, 1867 Rubus koehleri - Rubus koehleri - Koehler's Braam
XXIV, 1868 Avenula pratensis Beemdhaver Avena pratensis var. glaucescens - Blauwgroene variëteit der Weide Haver
XXIV, 1869 Daedaleopsis confragosa Roodporiehoutzwam Trametes rubescens - Blozende Trametes
XXIV, 1870 Clitocybe rivulosa Giftige weidetrechterzwam Clitocybe rivulosa - Begleufde Trechterzwam
XXIV, 1871 Rubus rosaceus groep: Gewone braam

Rubus rosaceus - Rooskleurige Braam

XXIV, 1872 Bromus squarrosus var. villosus - (adventief uit Midden- en Z-Europa)) Bromus squarrosus villosus - Rappige Dravik, wollige vorm
XXIV, 1873 Medicago ciliaris - (adventief uit Z-Europa)) Medicago ciliaris . - Gewimperde Rolklaver
XXIV, 1874 Dumontinia tuberosa Anemonenbekerzwam Sclerotinia tuberosa - Knol-Bekerzwam
XXIV, 1875 Megacollybia platyphylla Breedplaatstreephoed Collybia platyphylla - Breedplatige Penningzwam
XXIV, 1876 Rubus scissus groep: Gewone braam Rubus fissus - Braam met gespleten bladeren
XXIV, 1877 Rubus rudis groep: Gewone braam Rubus rudis - Ruwe Braam
XXIV, 1878 Phlebia radiata Oranje aderzwam Phlebia aurantiaca - Oranje Phlebia
XXIV, 1879 Hymenochaete rubiginosa Roestkleurige borstelzwam Hymenochaete rubiginosa - Roestkleurige tepelzwam
XXIV, 1880 Lentinellus cochleatus Bruine anijszwam Lentinus cochleatus - Schelpvormige Trechterzwam
XXIV, 1881 Noccaea praecox - (adventief? staat niet in Ned. of Belg. flora ) Thlaspi praecox - Vroege Boerenkers
XXIV, 1882 Crucianella angustifolia - (adventief? staat niet in Ned. of Belg. flora ) Crucianella angustifolia - Smalbladige Kruisjesplant
XXIV, 1883 Lacrymaria lacrymabunda Tranende franjehoed Hypholoma lacrymabundum - Tranende Hypholoma
XXIV, 1884 Pseudohydnum gelatinosum Stekeltrilzwam Tremellodon gelatinosum - Geleiachtige Stekelzwam
XXIV, 1885 Skeletocutis amorpha Witwollige dennenzwam Polyporus amorphus - Vormlooze Plaatjeszwam
XXIV, 1886 Rubus caesius Dauwbraam Rubus caesius var. dunensis - Duinvorm van de Dauwbraam
XXIV, 1887 Phleum subulatum - (adventief uit Z-Europa) Phleum subulatum - Priem-Doddegras
XXIV, 1888 Melilotus infestus - (adventief uit Z-Europa) Melilotus infestus - Schadelijke Honingklaver
XXIV, 1889 Merulius tremellosus Spekzwoerdzwam Merulius tremellosus - Trillende Houtzwam
XXIV, 1890 Hydnellum spongiosipes?? Fluwelige stekelzwam
of: Roodbruine stekelzwam
Hydnum velutinum - Fluweelachtige Stekelzwam
XXIV, 1891 Rubus camptostachys groep: Hazelaarbraam Rubus divergens - Wijd uitstaande Braam
XXIV, 1892 Bupleurum gerardi - (adventief uit Z-Europa) Bupleurum gerardi - Gerard's Doorwas
XXIV, 1893 Russula pectinata Bittere kamrussula Russula pectinata - Kamvormige Rusula
XXIV, 1894 Cerrena unicolor Doolhogelfenbankje Daedalea unicolor - Eenkleurige Daedalea
XXIV, 1895 Abortiporus biennis Toefige labyrintzwam Polyporus rufescens - Bruinroode Gaatjeszwam
XXIV, 1896 Rubus godronii groep: Gewone braam Rubus argentatus - Zilverbladige Braam
XXIV, 1897 Cuscuta gronovii Oeverwarkruid Cuscuta gronovii - Gronovius' Warkruid
XXIV, 1898 Mutinus caninus Kleine stinkzwam Mutinus caninus - Honden-Stinkzwam
XXIV, 1899 Gymnopilus penetrans Dennenvlamhoed Flammula penetrans - Binnendringende Flammula
XXIV, 1900 Ceratiomyxa fruticulosa Gewoon ijsvingertje (IJspegeltje,Gewoon en Boomvormig ijsvingertje) Ceratiomyxa mucida - Schimmelvormige Ceratiomyxa
XXIV, 1901 Rubus diversifolius - (staat niet in flora's van de Lage Landen of Frankrijk) Rubus diversifolius - Braam met verschillend blad
XXIV, 1902 Carex x kneuckeriana Zie scan Deel Carex vulpina x remota (Carex axillaris) - Bastaard tusschen VosZegge en Wijdgeaarde Zegge
XXIV, 1903 Vicia monantha - (Adventief? uit Z-Europa) Vicia calcarata - Spoordragende Wikke
XXIV, 1904 Melilotus macrocarpus - (N-afrikaanse plant) Melilotus macrocarpus - Grootvruchtige Honingklaver
XXIV, 1905 Coprinopsis lagopus Hazenpootje Coprinus lagopus - Inktzwam met behaarden steel
XXIV, 1906 Rumex x heterophyllus - Rumex maximus - Reuzen Zuring
XXIV, 1907 Briza minor Klein Trilgras Briza minor - Kleinbloemig Trilgras
XXIV, 1908 Azolla filiculoides Grote Kroosvaren Azolla filiculoides - Varenachtige roode kroos
XXIV, 1909 Elaphocordyceps ophioglossoides   Cordyceps ophioglossoides - Slangentongvormige Cordyceps
XXIV, 1910 Stereum hirsutum Gele korstzwam Stereum hirsutum - Gele Korstzwam
XXIV, 1911 Reseda alba Witte Reseda (Wouw) Reseda alba - Witte Reseda
XXIV, 1912 Bromus arvensis Akkerdravik Bromus arvensis var. velutinus - Behaarde Akkerdravik
XXIV, 1913 Rumex aquaticus Paardenzuring Rumex aquaticus - Paardezuring
XXIV, 1914 Collybia tuberosa Purperknolcollybia Collybia tuberosa - Knolletjes Collybia
XXIV, 1915 Tephrocybe putida Riddergrauwkop Tricholoma putidum - Stinkende Ridderzwam
XXIV, 1916 Reticularia lycoperdon Zilveren boomkussen (vroeger: Boompuist) Reticularia lycoperdon - Bovisachtige Slijmzwam
XXIV, 1917 Cyclachaena xanthiifolia Iva Iva xanthiifolia - Stekelnootachtige Iva
XXIV, 1918 Crepis pulchra Fraai Streepzaad Crepis pulchra - Fraai Streepzaad
XXIV, 1919 Geastrum striatum Baretaardster Geaster bryantii - Bryants Aardster
XXIV, 1920 Postia ptychogaster of Oligoporus ptychogaster Boompuist Ceriomyces alba - Witte Ceriomyces
         
         

^Naar het begin van deze pagina